23/06/2012 - 23:35 - Updated 24/06/2012 - 00:14

Ćabi slavio u velikom stilu

Španija u polufinalu - Fudbal
Reuters

Ćabi Alonso je sa dva pogotka obeležio svoju 100. reprezentativnu utakmicu i odveo Španiju u novo polufinale evropskih prvenstava.

Španija je sa 2:0 pobedila Francusku, u utakmici na kojoj nije viđen atraktivan fudbal, gde je Španija imala punu kontrolu meča, a Francuska prikazala još lošiju igru nego u duelu sa Šveđanima.

Uvodni minuti meča protekli su u ispitivanju snaga, a u već u šestom minutu Fabregas je pao u kaznenom prostoru Francuza, ali Ricoli nije posegnuo za svojom pištaljkom. Četiri minuta kasnije Inijesta je dao dugu loptu za Fabregasa, ali je golman Trikolora, Loris, bio brži.

Španci su, kako se moglo i pretpostaviti, dugo držali loptu u svom posedu, dok su Francuzi čekali na grešku. Do 19. minuta ni jedna izglednija prilika nije viđena, a onda Furija dolazi do vođstva od 1:0.

Alba je probio po levoj strani, odlično centrirao na drugu stativu, a Ćabi Alonso je lukavo glavom poslao loptu od zemlje u mrežu golmana Liona.

Benzema je u 26. minutu iz slobodnog udarca šutirao visoko preko gola. Na drugoj strani, u 29. minutu, u poslednji čas je izblokiran udarac Inijeste.

Kabajeov slobodan udarac u 32. minutu je bila prva ozbiljnija prilika Francuza, ali Kasiljas je loptu uspeo zaustaviti. Inijesta je zapretio u 38. minutu, ali ponovo nije bio precizan. U finišu prvog dela Ćavi je izveo slobodan udarac, a Loris nije imao problema. U nastavku su izabranici Lorana Blana krenuli ofanzivnije, što je ostavilo više prostora aktuelnim svetskim i evropskim prvacima.

Alonso u šestom minutu nastavka nije dovoljno dobro šutirao ka golu Trikolora, a u 59. minutu Francuzi su zapretili iz jedne kontre. Dobru priliku su imali i u 60. minutu. Riberi je centrirao, a Debuši glavom šutirao malo iznad gola Španije.

Blan je u 64. minutu uveo Meneza i Nasrija, a njegov španski kolega, Del Boske je uzvratio uvođenjem Pedra i Toresa. Upravo je ispred napadača Čelsija, Rami izbacio u korner nakon sjajnog proigravanja od strane Pedra sa leve strane.

Potom je Riberi nakon odličnog solo prodora po levoj strani španskog šesnaeterca šutirao, iako je bio isuviše blizu golaut linije, ali je Kasiljas ukrotio veoma nezgodnu loptu.

Poslednji Blanov adut bio je Žiro, koji je ušao umesto M'Vile u poslednjih deset minuta.Tada su usledili jalovi napadi Francuza, koji ipak nisu mogli pored jake Španije, koja će u polufinalu igrati protiv Portugala.

Plasman u polufinale je overio Alonso svojim drugim golom, iz penala, u 90. minutu.

*LINK - Fudbal

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.

Kapiten se oprostio od reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Kapiten se oprostio od reprezentacije

Lider svetskih šampiona, Filip Lam je saopštio da neće više nastupati u nacionalnom dresu.

Kros predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Kros predstavljen u Madridu

Toni Kros je od danas stanovnik Madrida, gde će u narednih pet godina braniti boje Reala.

Real pobedio Bajern - Fudbal

Fudbal - Real pobedio Bajern

Real iz Madrida je pobedio Bajern iz Minhena u nadmetanju za senzaciju Mundijala, golmana Kostarike, Kejlora Navasa, navode španski mediji.

Benzema ostaje u Madridu - Fudbal

Fudbal - Benzema ostaje u Madridu

Francuski reprezentativac neće promeniti klub ovog leta, jer je produžio ugovor sa Real Madridom na još četiri godine.

"Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus - Fudbal

Fudbal - "Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus

Antonio Konte, koji je sa Juventusom osvojio tri titule prvaka Serije A, posle tri sezone na klupi torinskog kluba, podneo je ostavku.

Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji - Fudbal

Fudbal - Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji

Toni Kros je rekao da je u Španiji na odmoru, ali se očekuje finalizacija njegovog transfera u Real Madrid u skorijoj budućnosti.