23/06/2012 - 23:35 - Updated 24/06/2012 - 00:14

Ćabi slavio u velikom stilu

Španija u polufinalu - Fudbal
Reuters

Ćabi Alonso je sa dva pogotka obeležio svoju 100. reprezentativnu utakmicu i odveo Španiju u novo polufinale evropskih prvenstava.

Španija je sa 2:0 pobedila Francusku, u utakmici na kojoj nije viđen atraktivan fudbal, gde je Španija imala punu kontrolu meča, a Francuska prikazala još lošiju igru nego u duelu sa Šveđanima.

Uvodni minuti meča protekli su u ispitivanju snaga, a u već u šestom minutu Fabregas je pao u kaznenom prostoru Francuza, ali Ricoli nije posegnuo za svojom pištaljkom. Četiri minuta kasnije Inijesta je dao dugu loptu za Fabregasa, ali je golman Trikolora, Loris, bio brži.

Španci su, kako se moglo i pretpostaviti, dugo držali loptu u svom posedu, dok su Francuzi čekali na grešku. Do 19. minuta ni jedna izglednija prilika nije viđena, a onda Furija dolazi do vođstva od 1:0.

Alba je probio po levoj strani, odlično centrirao na drugu stativu, a Ćabi Alonso je lukavo glavom poslao loptu od zemlje u mrežu golmana Liona.

Benzema je u 26. minutu iz slobodnog udarca šutirao visoko preko gola. Na drugoj strani, u 29. minutu, u poslednji čas je izblokiran udarac Inijeste.

Kabajeov slobodan udarac u 32. minutu je bila prva ozbiljnija prilika Francuza, ali Kasiljas je loptu uspeo zaustaviti. Inijesta je zapretio u 38. minutu, ali ponovo nije bio precizan. U finišu prvog dela Ćavi je izveo slobodan udarac, a Loris nije imao problema. U nastavku su izabranici Lorana Blana krenuli ofanzivnije, što je ostavilo više prostora aktuelnim svetskim i evropskim prvacima.

Alonso u šestom minutu nastavka nije dovoljno dobro šutirao ka golu Trikolora, a u 59. minutu Francuzi su zapretili iz jedne kontre. Dobru priliku su imali i u 60. minutu. Riberi je centrirao, a Debuši glavom šutirao malo iznad gola Španije.

Blan je u 64. minutu uveo Meneza i Nasrija, a njegov španski kolega, Del Boske je uzvratio uvođenjem Pedra i Toresa. Upravo je ispred napadača Čelsija, Rami izbacio u korner nakon sjajnog proigravanja od strane Pedra sa leve strane.

Potom je Riberi nakon odličnog solo prodora po levoj strani španskog šesnaeterca šutirao, iako je bio isuviše blizu golaut linije, ali je Kasiljas ukrotio veoma nezgodnu loptu.

Poslednji Blanov adut bio je Žiro, koji je ušao umesto M'Vile u poslednjih deset minuta.Tada su usledili jalovi napadi Francuza, koji ipak nisu mogli pored jake Španije, koja će u polufinalu igrati protiv Portugala.

Plasman u polufinale je overio Alonso svojim drugim golom, iz penala, u 90. minutu.

*LINK - Fudbal

Nemački omladinci šampioni Evrope - Fudbal

Fudbal - Nemački omladinci šampioni Evrope

Mlade nade nemačkog fudbala osvojile su Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina, trijumfom nad vršnjacima iz Portugala rezultatom 1:0

Džeko "građanin" još četiri godine - Fudbal

Fudbal - Džeko "građanin" još četiri godine

Ofanzivac Mančester sitija, Edin Džeko je produžio ugovor i ostaće među "građanima" do 2018. godine.

Remi Partizana, debakl Seltika - Fudbal

Fudbal - Remi Partizana, debakl Seltika

Odigrane su prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Partizan je odigrao meč bez golova, dok je šotski predstavnik deklasiran u Varšavi.

Lukaku potpisao za Everton - Fudbal

Fudbal - Lukaku potpisao za Everton

Dugo se nagađalo gde će naredne sezone igrati Romelu Lukaku, spekulacijama je došao kraj jer je postignut dogovor između Evertona i mladog Belgijanca.

Subotić strelac za Borusiju - Fudbal

Fudbal - Subotić strelac za Borusiju

Srpski reprezentativac je posle duge pauze zaigrao u dresu "milionera" iz Dortmunda, a na svojoj drugoj utakmici je uspe i da postigne gol.

Portugal i Nemačka u finalu Evropskog prvanstva - Fudbal

Fudbal - Portugal i Nemačka u finalu Evropskog prvanstva

Na skupu najboljih fudbalskih selekcija Evrope uzrasta do 19 godina, za titulu šampiona boriće se Nemačka i Portugal.

Ronaldinjo se vraća u Evropu? - Fudbal

Fudbal - Ronaldinjo se vraća u Evropu?

Virtuoz u kopačkama, Ronaldo de Asis Moreira okončao je saradnju sa brazilskim Atletikom Mineirom i sada je slobodan igrač.

Kvalifikacije za Ligu šampiona - Fudbal

Fudbal - Kvalifikacije za Ligu šampiona

Odigrani su prvi mečevi trećeg kola Lige šampiona, a večeras, jedini srpski predstavnik, Partizan u gostima igra protiv Ludogoreca.

"Orlići" protiv Portugala za finale - Fudbal

Fudbal - "Orlići" protiv Portugala za finale

Omladinski reprezentativci Srbije, danas u 21 čas, uz direktan prenos na Eurosportu (od 20h), igraju polufinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku