23/06/2012 - 23:35 - Updated 24/06/2012 - 00:14

Ćabi slavio u velikom stilu

Španija u polufinalu - Fudbal
Reuters

Ćabi Alonso je sa dva pogotka obeležio svoju 100. reprezentativnu utakmicu i odveo Španiju u novo polufinale evropskih prvenstava.

Španija je sa 2:0 pobedila Francusku, u utakmici na kojoj nije viđen atraktivan fudbal, gde je Španija imala punu kontrolu meča, a Francuska prikazala još lošiju igru nego u duelu sa Šveđanima.

Uvodni minuti meča protekli su u ispitivanju snaga, a u već u šestom minutu Fabregas je pao u kaznenom prostoru Francuza, ali Ricoli nije posegnuo za svojom pištaljkom. Četiri minuta kasnije Inijesta je dao dugu loptu za Fabregasa, ali je golman Trikolora, Loris, bio brži.

Španci su, kako se moglo i pretpostaviti, dugo držali loptu u svom posedu, dok su Francuzi čekali na grešku. Do 19. minuta ni jedna izglednija prilika nije viđena, a onda Furija dolazi do vođstva od 1:0.

Alba je probio po levoj strani, odlično centrirao na drugu stativu, a Ćabi Alonso je lukavo glavom poslao loptu od zemlje u mrežu golmana Liona.

Benzema je u 26. minutu iz slobodnog udarca šutirao visoko preko gola. Na drugoj strani, u 29. minutu, u poslednji čas je izblokiran udarac Inijeste.

Kabajeov slobodan udarac u 32. minutu je bila prva ozbiljnija prilika Francuza, ali Kasiljas je loptu uspeo zaustaviti. Inijesta je zapretio u 38. minutu, ali ponovo nije bio precizan. U finišu prvog dela Ćavi je izveo slobodan udarac, a Loris nije imao problema. U nastavku su izabranici Lorana Blana krenuli ofanzivnije, što je ostavilo više prostora aktuelnim svetskim i evropskim prvacima.

Alonso u šestom minutu nastavka nije dovoljno dobro šutirao ka golu Trikolora, a u 59. minutu Francuzi su zapretili iz jedne kontre. Dobru priliku su imali i u 60. minutu. Riberi je centrirao, a Debuši glavom šutirao malo iznad gola Španije.

Blan je u 64. minutu uveo Meneza i Nasrija, a njegov španski kolega, Del Boske je uzvratio uvođenjem Pedra i Toresa. Upravo je ispred napadača Čelsija, Rami izbacio u korner nakon sjajnog proigravanja od strane Pedra sa leve strane.

Potom je Riberi nakon odličnog solo prodora po levoj strani španskog šesnaeterca šutirao, iako je bio isuviše blizu golaut linije, ali je Kasiljas ukrotio veoma nezgodnu loptu.

Poslednji Blanov adut bio je Žiro, koji je ušao umesto M'Vile u poslednjih deset minuta.Tada su usledili jalovi napadi Francuza, koji ipak nisu mogli pored jake Španije, koja će u polufinalu igrati protiv Portugala.

Plasman u polufinale je overio Alonso svojim drugim golom, iz penala, u 90. minutu.

*LINK - Fudbal

Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda - Fudbal

Fudbal - Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda

Neverovatan meč su odigrali Ajntraht i Herta u Frankfurtu, domaći došli do boda, iako su u 89. minutu gubili 4:2!

Tjeri Anri završava karijeru - Fudbal

Fudbal - Tjeri Anri završava karijeru

Jedan od velikana modernog fudbala, Francuz Tjeri Anri je putem društvenih mreža najavio da je došao trenutak da se povuče sa fudbalskih terena.

Poslednja nedelja Superlige Indije - Fudbal

Fudbal - Poslednja nedelja Superlige Indije

Od utorka 16. decembra na programu su poslednja tri meča sezone Superlige Indije, a u subotu 20. biće poznato ko je šampion inauguracione sezone.

BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele - Fudbal

Fudbal - BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele

Fudbaleri Štutgarta su kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva Bundeslige došli do važne pobede na gostovanju u Hamburgu.

LŠ: Obračun velikana u osmini finala - Fudbal

Fudbal - LŠ: Obračun velikana u osmini finala

Žrebom u Nionu izvučni su parovi osmine finala UEFA Lige šampiona

LE: Liverpul putuje u Istanbul - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul putuje u Istanbul

Neposredno po okončanja žreba za Ligu šampiona, u Nionu su izvučeni i parovi Lige Evrope.

BL: Dva remija za kraj 15. kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj 15. kola

Prvi pratilac Bajerna, ekipa Volfsburga je ispustila dva boda u duelu sa Paderbornom, a remi je viđen i u meču Bajera i Menhengladbaha.

16. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 16. kolo Bundeslige

U utorak i sredu, 16. i 17. decembra, na programu Eurosporta 2 su utakmice pretposlednjeg kola jesenjeg dela takmičenja u Bundesligi.

BL: Bajern ruši, Dortmund tone - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern ruši, Dortmund tone

Borusija iz Dortmunda je zabeležila novi poraz u Bundesligi, dok je bavarska mašinerija za golove napunila mrežu Augsburga za 14 minuta.

BL: Goleada za pobedu Hofenhajma - Fudbal

Fudbal - BL: Goleada za pobedu Hofenhajma

Ekipa Hofenhajma je na svom terenu savladala Ajntraht iz Frankfurta, u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige, u kojoj je viđeno pet golova.