23/06/2012 - 23:35 - Updated 24/06/2012 - 00:14

Ćabi slavio u velikom stilu

Španija u polufinalu - Fudbal
Reuters

Ćabi Alonso je sa dva pogotka obeležio svoju 100. reprezentativnu utakmicu i odveo Španiju u novo polufinale evropskih prvenstava.

Španija je sa 2:0 pobedila Francusku, u utakmici na kojoj nije viđen atraktivan fudbal, gde je Španija imala punu kontrolu meča, a Francuska prikazala još lošiju igru nego u duelu sa Šveđanima.

Uvodni minuti meča protekli su u ispitivanju snaga, a u već u šestom minutu Fabregas je pao u kaznenom prostoru Francuza, ali Ricoli nije posegnuo za svojom pištaljkom. Četiri minuta kasnije Inijesta je dao dugu loptu za Fabregasa, ali je golman Trikolora, Loris, bio brži.

Španci su, kako se moglo i pretpostaviti, dugo držali loptu u svom posedu, dok su Francuzi čekali na grešku. Do 19. minuta ni jedna izglednija prilika nije viđena, a onda Furija dolazi do vođstva od 1:0.

Alba je probio po levoj strani, odlično centrirao na drugu stativu, a Ćabi Alonso je lukavo glavom poslao loptu od zemlje u mrežu golmana Liona.

Benzema je u 26. minutu iz slobodnog udarca šutirao visoko preko gola. Na drugoj strani, u 29. minutu, u poslednji čas je izblokiran udarac Inijeste.

Kabajeov slobodan udarac u 32. minutu je bila prva ozbiljnija prilika Francuza, ali Kasiljas je loptu uspeo zaustaviti. Inijesta je zapretio u 38. minutu, ali ponovo nije bio precizan. U finišu prvog dela Ćavi je izveo slobodan udarac, a Loris nije imao problema. U nastavku su izabranici Lorana Blana krenuli ofanzivnije, što je ostavilo više prostora aktuelnim svetskim i evropskim prvacima.

Alonso u šestom minutu nastavka nije dovoljno dobro šutirao ka golu Trikolora, a u 59. minutu Francuzi su zapretili iz jedne kontre. Dobru priliku su imali i u 60. minutu. Riberi je centrirao, a Debuši glavom šutirao malo iznad gola Španije.

Blan je u 64. minutu uveo Meneza i Nasrija, a njegov španski kolega, Del Boske je uzvratio uvođenjem Pedra i Toresa. Upravo je ispred napadača Čelsija, Rami izbacio u korner nakon sjajnog proigravanja od strane Pedra sa leve strane.

Potom je Riberi nakon odličnog solo prodora po levoj strani španskog šesnaeterca šutirao, iako je bio isuviše blizu golaut linije, ali je Kasiljas ukrotio veoma nezgodnu loptu.

Poslednji Blanov adut bio je Žiro, koji je ušao umesto M'Vile u poslednjih deset minuta.Tada su usledili jalovi napadi Francuza, koji ipak nisu mogli pored jake Španije, koja će u polufinalu igrati protiv Portugala.

Plasman u polufinale je overio Alonso svojim drugim golom, iz penala, u 90. minutu.

*LINK - Fudbal

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.