25/06/2012 - 07:19 - Updated 25/06/2012 - 08:03

Italijani uspešniji na "penal-ruletu"

Italijani u polufinalu - Fudbal
AFP

Italijani su u 120 minuta četvrtfinalnog duela sa Englezima imali više prilika da dođu do pobede i bili su za nijansu bolji tim u Kijevu

Poslednji četvrtfinalni meč na Evropskom prvenstvu nije obilovao golovima, ali je to sigurno bio jedan od boljih duela Poljskoj i Ukrajini.

Krenulo je sjajno, jer su u prvih desetak minuta otvorilo viđene dve stopostotne prilike. U trećem minutu De Rosi je fenomenalnim udarcem sa skoro 30 metara pogodio stativu. Nepuna dva minuta nakon njegovog pokušaja, Džonson i Milner su kombinovali i šut Džonsona sa samo pet metara je Bufon spektakularno "pokupio" jednom rukon.

Parker je u 12. minutu iz daljine uputio nisku loptu ka golu Italije, ali je Buffon ponovo bio siguran. Runi je dva minuta kasnije glavom šutirao pored gola nakon centaršuta Džonsona. U 25. minutu nova velika šansa za Azure. Pirlo je ubacio za Balotelija, a njegov pokušaj loba u poslednji čas blokirao je Teri.

Pokušao je Baloteli iznenaditi Harta u 32. minutu, ali golman Mančester Sitija je bio na visini zadatka. U istom minutu Velbek sa ruba šesnaesterca prebacuje okvir italijanskog gola, a u 33. minutu Kasano sa 20-ak metara šutira pored gola.

Nije Milanov napadač bio precizan ni u 38. minutu, sa slične udaljenosti je šutirao pravo u Harta. Leskot je u 41. minutu spasio Englesku izbacivši loptu u posljednji tren ispred Balotelija, koji je u 43. minutu šutirao preko gola.

U drugom poluvremenu se nastavila dominacija Italijana. U 48. minutu De Rosi je promašio ono što je, možda, lakše pogoditi. Sa pet metara je loše šutirao, iako je bio potpuno sam na desnoj strani engleskog kaznenog prostora. De Rosi, Baloteli i Montolivo u 52. minutu ne uspevaju "probiti" Harta na golu Engleske.

Velemajstorski potez Balotelija je viđen u 60. minutu, kada je grudima primio loptu ispred Terija i makazicama pokušao da savlada Harta, ali je lopta otišla preko gola. Pirlo je šutirao u 63. na centaršut Montoliva, ali nije bilo promene rezultata. U 65. Volkot ubacuje, Kerol koji je nešto ranije ušao u igru omogućio je šut Jangu, ali je lopta završila u korneru.

U 77. minuti sjajan slobodan udarac je izveo Džerard, ali je Runi za malo zakasnio. Usledile su dve izmene kod Italijana i u igru ušli Diamanti (Kasano) i Noćerino (De Rosi). Upravo je Diamanti imao dva dobra pokušaja: prvo je oštro ubacio iz kornera, ali Hart je bio uspješan, a onda je direktno šutirao sa 22 metra, a Hart je opet odbranio.

Prvi žuti karton je viđen tek u 82. minutu, a zaradio ga je Barzalji zbog oštrog starta nad Jangom. Do kraja regularnog dela utakmice Noćerino se našao u velikoj prilici nakon odlične lopte Markizija, međutim Džonson je izblokirao i spasio Engleze poraza u samom finišu.

Poslednju priliku imali su Englezi, nakon što je Runi makazicama prebacio gol. Kako nije bilo pogodaka u regularnom dijelu, prvi put smo na Euru u Poljskoj i Ukrajini gledali produžetke. Noćerino je u trećem minutu prvog produžetka šutirao preko gola sa 30-ak metara.

U 100. minutu Hart brani Balotelijev udarac., a stativa u 101. minutu drugi put na utakmici spašava Engleze. Diamanti je uputio oštr centaršut, koji je pored ispruženog Harta završio na njegovoj desnoj stativi.

U drugom produžetku nije bilo velikih uzbuđenja. Jednostavno se osetio umor kod igrača i sve je bilo podređeno izvođenju jedanaesteraca. Lutrija je, ipak, odlučivala pobednika.

Prvi je penal izveo Baloteli, Hart se bacio na pravu stranu, ali je lopta završila u mreži. U istu stranu šutira i Džerard, Bufon je takođe dobro procenio stranu, ali nije uspeo odbraniti, a onda Montolivo promašuje. Runi je bio siguran za vođstvo Engleza od 2:1, a Pirlo je samo "potkopao" loptu o da savlada Harta.

Ešli Jang je razočarao svoje navijače kada je pogodio je prečku Bufonovog gola. Noćerino je hladnokrvno doveo Italiju u vođstvo od 3:2.

Potom je Bufon odbranio udarac Ešlija Kola, a Diamanti je pogodio za prolaz Italije u polufinale, gde će se za finale boriti sa reprezentacijom Nemačke.

*LINK - Fudbal

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.

8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2 - Fudbal

Fudbal - 8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2

Nakon kratke pauze zbog kvalifikacionih mečeva nacionalnih selekcija, u subotu se nastavlja fudbalski šampionat Nemačke.

Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance - Fudbal

Fudbal - Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance

U preostalim kvalifikacionim utakmicama za EURO 2016, aktuelni šampion sveta, selekcija Nemačke je remizirala sa Irskom, a Portugal savladao Dansku u 94. minutu

Šokantne scene u Beogradu, suspendovan meč Srbija-Albanija  - Fudbal

Fudbal - Šokantne scene u Beogradu, suspendovan meč Srbija-Albanija

Dobro osmišljenom provokacijom gosti iz Albanije su inicirali incidente u 41. minutu kvalifikacionog meča za EURO 2016, koji je nešto kasnije i definitivno prek

Orlići savladalali Španiju za EURO 2015 - Fudbal

Fudbal - Orlići savladalali Španiju za EURO 2015

Mlada reprezentacija Srbije je izborila plasman na Evropsko prvenstvo za igrače do 19, koje će u julu 2015. godine Eurosport direktno prenositi.

Holanđani razočarani, pljušte kritike - Fudbal

Fudbal - Holanđani razočarani, pljušte kritike

Reprezentacija Holandije, pod komandom Gusa Hidinka, posle tri utakmice kvalifikacija za EURO 2016 ima samo tri boda.

Island šokirao Holandiju, Česi dominiraju, remi BiH i Belgije - Fudbal

Fudbal - Island šokirao Holandiju, Česi dominiraju, remi BiH i Belgije

Sinoć su na programu bile utakmice trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016.