29/06/2012 - 08:54 - Updated 29/06/2012 - 09:18

Tradicija se nastavlja, Italija u finalu

Italija u finalu - Fudbal
dpa

Sa dva pogotka Balotelija, Italija je savladala Nemačku i plasirala se u finale Evropskog prvenstva gde će se sa Španijom boriti za titulu

Ni posle osme utakmice Italije i Nemačke na završnicama evropskih i svetskih prvenstava, Panceri nisu zabeležili pobedu. Dva remija i šest trijumfa je učinak Azura u okršajima sa Pancerima.

Prvu veliku priliku na susretu imao je Mats Humels, ali je sa pet metara pogodio Andreu Pirla koji je stajao na dvadesetak centimetara od gol-linije.

Novu priliku Nemci su imali u 12. minutu i to nakon greške Đanluiđija Bufona, koji je nespretno izbio loptu, koja je pogodila Andreu Barzagljija i odbila se, na sreću Italijana, u korner.

Nakon uvodnog pritiska Nemaca, Italijani su se oslobodili i krenuli ka golu Manuela Nojera. Azuri su poveli u 20. minutu. Antonio Kasano sjajno se oslobodio svojih čuvara, proigrao Marija Balotelija koji je nadivisio Badštubera i sjajno glavom matirao Nojera za vođstvo Italije.

Nakon pogotka Italijana, Nemci su krenuli još ofanzivnije, ali su Azuri postigli novi gol. Rikardo Montolivo je sa svoje polovine uposlio Balotelija, koji je izbio sam pred Nojera, kojeg je "probio" fantastičnim šutem sa vrha šesnaesterca za veliko vođstvo Italijana.

Šokirana Nemačka u nastavku je ušla pojačana sjajnim mladim Markom Rojsom, koji je imao priliku nedugo po ulasku, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Ofanziva Nemačke otvorila je mnogo prostora italijanskim napadačima, ali izgledne prilike su propustili Klaudio Markisio i Kasano. Nemci su izgubili tečnost u svojoj igri, a osam minuta pre kraja Antonio Di Natale našao se sam oči u oči sa Nojerom, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Mesut Ozil je u 93. minutu smanjio na 2:1 sa bele tačke, nakon što je Balzareti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali već je bilo prekasno za Nemačku, Italija je u finalu!

*LINK - Fudbal

LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu

Nakon revnš susreta šesnaestine finala, Liga Evrope je završena za Liverpul, a plasman među 16 najboljih timova izborila je Roma Adema Ljajića.

LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera - Fudbal

Fudbal - LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera

Poslednje utakmice osmine finala Lige šampiona donele su mnogo uzbuđenja i iznenađenja, jer je Monako slavio u Londonu 3:1, a Bajer je savladao Atletiko.

Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu - Fudbal

Fudbal - Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu

Katalonski gigant je zabeležio pobedu 2:1 na gostovanju Mančester Sitiju, dok je Juventus na svom terenu istim rezultatom savladao goste iz Dortmunda.

BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju - Fudbal

Fudbal - BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju

Bas Dost, napadač Volfsburga, nastavio je da rešeta mreže u Bundesligi, a sa dva nova pogotka doneo je pobedu u duelu sa Hertom.

BL: Bajern napunio mrežu Paderborna - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Paderborna

Nakon remija bez golova u Ligi šampiona u Ukrajini, Bajern je na gostovanju Paderbornu slavio sa ubedljivih 6:0.

Druga faza Lige Evrope - Fudbal

Fudbal - Druga faza Lige Evrope

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope, a Everton i Napoli su nakon ubedljivih pobeda u gostima praktično obezbedili prolazak u narednu fazu.

Real izjednačio rekord, remi u Bazelu - Fudbal

Fudbal - Real izjednačio rekord, remi u Bazelu

U prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, Real je zabeležio pobedu u Gelzenkirhenu, čime je izjednačio rekord Bajerna od deset uzastopnih trijumfa.

FIFA: Prvi zimski Mundijal - Fudbal

Fudbal - FIFA: Prvi zimski Mundijal

Po svemu sudeći, FIFA je dogovorila sa organizatorom Mundijala 2022, da se smotra najboljih fudbalskih reprezentacija sveta u Kataru održi u novembru i decembru

Dva remija za nastavak Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Dva remija za nastavak Lige šampiona

Počela je druga faza Lige šampiona, na startu, viđena su dva remija, bodove su podelili PSŽ i Čelsi, odnosno Šahtjor i Bajern.

Skup kiks Herte u Berlinu - Fudbal

Fudbal - Skup kiks Herte u Berlinu

U derbiju začelja Bundeslige, u 21. kolu, Herta je propustila priliku da na svom terenu stekne šest bodova prednosti u odnosu na Frajburg.