29/06/2012 - 08:54 - Updated 29/06/2012 - 09:18

Tradicija se nastavlja, Italija u finalu

Italija u finalu - Fudbal
dpa

Sa dva pogotka Balotelija, Italija je savladala Nemačku i plasirala se u finale Evropskog prvenstva gde će se sa Španijom boriti za titulu

Ni posle osme utakmice Italije i Nemačke na završnicama evropskih i svetskih prvenstava, Panceri nisu zabeležili pobedu. Dva remija i šest trijumfa je učinak Azura u okršajima sa Pancerima.

Prvu veliku priliku na susretu imao je Mats Humels, ali je sa pet metara pogodio Andreu Pirla koji je stajao na dvadesetak centimetara od gol-linije.

Novu priliku Nemci su imali u 12. minutu i to nakon greške Đanluiđija Bufona, koji je nespretno izbio loptu, koja je pogodila Andreu Barzagljija i odbila se, na sreću Italijana, u korner.

Nakon uvodnog pritiska Nemaca, Italijani su se oslobodili i krenuli ka golu Manuela Nojera. Azuri su poveli u 20. minutu. Antonio Kasano sjajno se oslobodio svojih čuvara, proigrao Marija Balotelija koji je nadivisio Badštubera i sjajno glavom matirao Nojera za vođstvo Italije.

Nakon pogotka Italijana, Nemci su krenuli još ofanzivnije, ali su Azuri postigli novi gol. Rikardo Montolivo je sa svoje polovine uposlio Balotelija, koji je izbio sam pred Nojera, kojeg je "probio" fantastičnim šutem sa vrha šesnaesterca za veliko vođstvo Italijana.

Šokirana Nemačka u nastavku je ušla pojačana sjajnim mladim Markom Rojsom, koji je imao priliku nedugo po ulasku, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Ofanziva Nemačke otvorila je mnogo prostora italijanskim napadačima, ali izgledne prilike su propustili Klaudio Markisio i Kasano. Nemci su izgubili tečnost u svojoj igri, a osam minuta pre kraja Antonio Di Natale našao se sam oči u oči sa Nojerom, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Mesut Ozil je u 93. minutu smanjio na 2:1 sa bele tačke, nakon što je Balzareti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali već je bilo prekasno za Nemačku, Italija je u finalu!

*LINK - Fudbal

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.

8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2 - Fudbal

Fudbal - 8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2

Nakon kratke pauze zbog kvalifikacionih mečeva nacionalnih selekcija, u subotu se nastavlja fudbalski šampionat Nemačke.

Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance - Fudbal

Fudbal - Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance

U preostalim kvalifikacionim utakmicama za EURO 2016, aktuelni šampion sveta, selekcija Nemačke je remizirala sa Irskom, a Portugal savladao Dansku u 94. minutu