29/06/2012 - 08:54 - Updated 29/06/2012 - 09:18

Tradicija se nastavlja, Italija u finalu

Italija u finalu - Fudbal
dpa

Sa dva pogotka Balotelija, Italija je savladala Nemačku i plasirala se u finale Evropskog prvenstva gde će se sa Španijom boriti za titulu

Ni posle osme utakmice Italije i Nemačke na završnicama evropskih i svetskih prvenstava, Panceri nisu zabeležili pobedu. Dva remija i šest trijumfa je učinak Azura u okršajima sa Pancerima.

Prvu veliku priliku na susretu imao je Mats Humels, ali je sa pet metara pogodio Andreu Pirla koji je stajao na dvadesetak centimetara od gol-linije.

Novu priliku Nemci su imali u 12. minutu i to nakon greške Đanluiđija Bufona, koji je nespretno izbio loptu, koja je pogodila Andreu Barzagljija i odbila se, na sreću Italijana, u korner.

Nakon uvodnog pritiska Nemaca, Italijani su se oslobodili i krenuli ka golu Manuela Nojera. Azuri su poveli u 20. minutu. Antonio Kasano sjajno se oslobodio svojih čuvara, proigrao Marija Balotelija koji je nadivisio Badštubera i sjajno glavom matirao Nojera za vođstvo Italije.

Nakon pogotka Italijana, Nemci su krenuli još ofanzivnije, ali su Azuri postigli novi gol. Rikardo Montolivo je sa svoje polovine uposlio Balotelija, koji je izbio sam pred Nojera, kojeg je "probio" fantastičnim šutem sa vrha šesnaesterca za veliko vođstvo Italijana.

Šokirana Nemačka u nastavku je ušla pojačana sjajnim mladim Markom Rojsom, koji je imao priliku nedugo po ulasku, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Ofanziva Nemačke otvorila je mnogo prostora italijanskim napadačima, ali izgledne prilike su propustili Klaudio Markisio i Kasano. Nemci su izgubili tečnost u svojoj igri, a osam minuta pre kraja Antonio Di Natale našao se sam oči u oči sa Nojerom, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Mesut Ozil je u 93. minutu smanjio na 2:1 sa bele tačke, nakon što je Balzareti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali već je bilo prekasno za Nemačku, Italija je u finalu!

*LINK - Fudbal

Bajern prekinuo lošu seriju - Fudbal

Fudbal - Bajern prekinuo lošu seriju

Šampioni Nemačke i Evrope, minhenski Bajern je nakon tri meča bez pobede, zabeležio trijumf u nacionalnom šampionatu.

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.