02/07/2012 - 08:31 - Updated 02/07/2012 - 08:48

Španci odbranili tron

Španci odbranili tron - Fudbal
dpa

Nove stranice istorije evropskog fudbala su ispisali Španci sinoć u Kijevu, gde su pobedom nad Italijom od 4:0, odbranili naslov šampiona Evrope

Španije je jedina reprezentacija kojoj je pošlo za rukom da na dva uzastopna šampionata Evrope bude najbolja selekcija.

U poslednjem meču Eura 2012 Crvena furija je odigrala drugačiji meč nago u prethodnim utakmicama i delovalo je kao da su Španci čuvali snagu i magiju za finale. Prvo poluvreme aktuelni evropski i svetski prvak odigrao je impresivno, tako da su već nakon prvih 45 minuta igre imali na svom kontu velikih 2:0.

Već od prvog sudijskog zvižduka Furija je krenula furiozno ka golu Điđija Bufona. Do vođstva su došli u 14. minutu. Ćavi je sjajno uposlio Fabregasa, koji iz ugla sa desne strane pogađa Davida Silvu koji glavom matira legendu na golu Italije.

Italijani su potom uspostavili ravnotežu i zapretili Ikeru Kasiljasu preko Antonia Kasana i Maria Balotelija, ali su potom primili i drugi gol.

Ponovo je akciju započeo Ćavi. Uposlio je svog novog saigrača iz Barselone Đordija Albu, koji se odlično probio po levoj strani i postigao svoj prvi gol u dresu Španije za vođstvo od 2:0.

Prandeli je na poluvremenu izveo Kasana, a uveo Di Natalea, a napadač Udinezea imao je priliku već u 40. sekundu nastavka, ali je glavom šutirao preko gola.

Di Natale je imao fantastičnu priliku i u 50. minutu, nakon što ga je uposlio Montolivo, ali je Kasiljas bio na visini zadatka.

U 55. minutu Tijago Mota je na terenu zamenio Montoliva. Sve nade Italijana u preokret završene su u 61. minutu, kada je Mota zbog povrede morao napustiti teren, a Prandeli je pre toga izvršio sve izmene, pa su Italijani pola sata pre kraja utakmice na terenu ostali sa igračem manje.

Šest minuta pre kraja najbolji igrač Španije Ćavi Hernandez ponovo je iz sredine poslao loptu, ona je stigla do Fernanda Toresa, koji pogađa za 3:0. Potpuno demoralisani Italijani primili su do kraja i četvrti pogodak. Tores se ovog puta našao u ulozi asistenta, a strelac je bio Huan Manuel Mata.

Zaslužena pobeda Španije od 4:0 rezultatski gledano nije objektivna, jer pri rezultatu 2:0 statistički podaci su bili veoma uravnoteženi, a Azure jednostavno nije hteo gol i u poslednjih 30 minuta su igrali sa igračem manje. Italijanima je sportska sreća okrenula leđa, a njihov protivnik je u pravom trenutku odigrao fantastičnu utakmicu.

*LINK - Fudbal

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.

LŠ: Veče remija i pobeda gostiju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Veče remija i pobeda gostiju

U prvim utakmicama poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona minimalnu prednost u gostima stekli su Porto i Zenit.

LE: Preokret Partizana u Beogradu - Fudbal

Fudbal - LE: Preokret Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, azerbejdžanski Nefči je postigao četiri gola u porazu 3:2 u Beogradu.

Bundesliga - Start nove sezone - Fudbal

Fudbal - Bundesliga - Start nove sezone

Utakmicom Bajern-Volfsburg danas počinje nova sezona Bundeslige, koju će Eurosport 2 direktno pratiti, intenzivnije nego minulih godina.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj - Fudbal

Fudbal - Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.

Suarez debitovao na "Nou kampu" - Fudbal

Fudbal - Suarez debitovao na "Nou kampu"

Barselona je osvojila "Trofej Gamper" ubedljivim trijumfom nad meksičkim Leonom, a poslednjih 15 minuta meča odigrao je i Luis Suarez.

"Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi - Fudbal

Fudbal - "Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi

Debi Van Hala na klupi Mančester junajteda pokvario je Svonsi, koji je sa "Old traforda" odneo sva tri boda.

UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni - Fudbal

Fudbal - UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni

Napadač Reala Kristijano Ronaldo i Manuel Nojer i Arijen Roben iz Bajerna, kandidati su za najboljeg fudbalera u izboru Evropske fudbalske unije