02/07/2012 - 08:31 - Updated 02/07/2012 - 08:48

Španci odbranili tron

Španci odbranili tron - Fudbal
dpa

Nove stranice istorije evropskog fudbala su ispisali Španci sinoć u Kijevu, gde su pobedom nad Italijom od 4:0, odbranili naslov šampiona Evrope

Španije je jedina reprezentacija kojoj je pošlo za rukom da na dva uzastopna šampionata Evrope bude najbolja selekcija.

U poslednjem meču Eura 2012 Crvena furija je odigrala drugačiji meč nago u prethodnim utakmicama i delovalo je kao da su Španci čuvali snagu i magiju za finale. Prvo poluvreme aktuelni evropski i svetski prvak odigrao je impresivno, tako da su već nakon prvih 45 minuta igre imali na svom kontu velikih 2:0.

Već od prvog sudijskog zvižduka Furija je krenula furiozno ka golu Điđija Bufona. Do vođstva su došli u 14. minutu. Ćavi je sjajno uposlio Fabregasa, koji iz ugla sa desne strane pogađa Davida Silvu koji glavom matira legendu na golu Italije.

Italijani su potom uspostavili ravnotežu i zapretili Ikeru Kasiljasu preko Antonia Kasana i Maria Balotelija, ali su potom primili i drugi gol.

Ponovo je akciju započeo Ćavi. Uposlio je svog novog saigrača iz Barselone Đordija Albu, koji se odlično probio po levoj strani i postigao svoj prvi gol u dresu Španije za vođstvo od 2:0.

Prandeli je na poluvremenu izveo Kasana, a uveo Di Natalea, a napadač Udinezea imao je priliku već u 40. sekundu nastavka, ali je glavom šutirao preko gola.

Di Natale je imao fantastičnu priliku i u 50. minutu, nakon što ga je uposlio Montolivo, ali je Kasiljas bio na visini zadatka.

U 55. minutu Tijago Mota je na terenu zamenio Montoliva. Sve nade Italijana u preokret završene su u 61. minutu, kada je Mota zbog povrede morao napustiti teren, a Prandeli je pre toga izvršio sve izmene, pa su Italijani pola sata pre kraja utakmice na terenu ostali sa igračem manje.

Šest minuta pre kraja najbolji igrač Španije Ćavi Hernandez ponovo je iz sredine poslao loptu, ona je stigla do Fernanda Toresa, koji pogađa za 3:0. Potpuno demoralisani Italijani primili su do kraja i četvrti pogodak. Tores se ovog puta našao u ulozi asistenta, a strelac je bio Huan Manuel Mata.

Zaslužena pobeda Španije od 4:0 rezultatski gledano nije objektivna, jer pri rezultatu 2:0 statistički podaci su bili veoma uravnoteženi, a Azure jednostavno nije hteo gol i u poslednjih 30 minuta su igrali sa igračem manje. Italijanima je sportska sreća okrenula leđa, a njihov protivnik je u pravom trenutku odigrao fantastičnu utakmicu.

*LINK - Fudbal

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.