07/09/2012 - 23:48 - Updated 09/09/2012 - 15:34

Kvalifikacije za SP 2014 u Brazilu

Kvalifikacije za SP 2014 - Fudbal
Resmi Siteden Alınmıştır

Počele su kvalifikacije za predstojeće Svetsko prvenstvo u Brazilu, a u premijernim utakmicama nije nedostajalo golova i iznenađenja

Neprijatno iznenađenje svojim navijačima su priredili vicešampioni Evrope. Italijani su na gostovanju u Sofiji odigrali nerešeno sa Bugarskom.

Poveli su Bugari golom Manoleva u 30.minutu, da bi šest minuta kasnije Osvaldo izjednačio. Italijani su imali mnogo sreće u 50. minutu kada je udarac ka golu uputio takođe Osvaldo, a lopta je zakačila odbrambenog igrača Bugarske i prevarila golmana za novo vođstvo Azura.

Bugari su izjednačili u 66. minutu preko Gadžijeva.

Irci su do 89. minuta gubili u Kazahstanu, ali su zahvaljujući Kinu i Dojlu došli do tri boda.

Drugi favoriti bili su sigurni, Engleska je sa 5:0 pobedila Moldaviju, Holandija je sa 2:0 dobila Tursku, Nemačka je sa 3:0 nadigrala Farska Ostrva, dok je Francuska sa 1:0 slavila u Finskoj.

Portugal je napravio preokret protiv Luksemburga za 2:1, Švajcarci su sa 2:0 pobedili u Sloveniji, a najubedljiviji su bili reprezentativci Bosne i Hercegovine, koji su domaćina Lihtenštajn deklasirali sa 8:1, golovima Džeka i Ibiševića, po tri pogotka, a dvostruki strelac je bio Misimović.

U subotu se još dva meča, Srbija gostuje Škotskoj, a Danska dočekuje Češku.

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.

Atletiko eliminisao Barsu, Junajted namučio Bajern - Fudbal

Fudbal - Atletiko eliminisao Barsu, Junajted namučio Bajern

Atletiko iz Madrida je sprečio Barselonu da se plasira u sedmo uzastopno polufinale Lige šampiona, dok je aktuelni šampion imao težak test na "Alijanc areni"

PSŽ stao u Londonu, Real preživeo u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - PSŽ stao u Londonu, Real preživeo u Dortmundu

Čelsi je u samoj završnici meča eliminisao Pari Sen Žermen i izbori plasman u polufinale Lige šampiona, gde će igrati i Real nakon ukupnog trijumfa nad "milione