07/09/2012 - 23:48 - Updated 09/09/2012 - 15:34

Kvalifikacije za SP 2014 u Brazilu

Kvalifikacije za SP 2014 - Fudbal
Resmi Siteden Alınmıştır

Počele su kvalifikacije za predstojeće Svetsko prvenstvo u Brazilu, a u premijernim utakmicama nije nedostajalo golova i iznenađenja

Neprijatno iznenađenje svojim navijačima su priredili vicešampioni Evrope. Italijani su na gostovanju u Sofiji odigrali nerešeno sa Bugarskom.

Poveli su Bugari golom Manoleva u 30.minutu, da bi šest minuta kasnije Osvaldo izjednačio. Italijani su imali mnogo sreće u 50. minutu kada je udarac ka golu uputio takođe Osvaldo, a lopta je zakačila odbrambenog igrača Bugarske i prevarila golmana za novo vođstvo Azura.

Bugari su izjednačili u 66. minutu preko Gadžijeva.

Irci su do 89. minuta gubili u Kazahstanu, ali su zahvaljujući Kinu i Dojlu došli do tri boda.

Drugi favoriti bili su sigurni, Engleska je sa 5:0 pobedila Moldaviju, Holandija je sa 2:0 dobila Tursku, Nemačka je sa 3:0 nadigrala Farska Ostrva, dok je Francuska sa 1:0 slavila u Finskoj.

Portugal je napravio preokret protiv Luksemburga za 2:1, Švajcarci su sa 2:0 pobedili u Sloveniji, a najubedljiviji su bili reprezentativci Bosne i Hercegovine, koji su domaćina Lihtenštajn deklasirali sa 8:1, golovima Džeka i Ibiševića, po tri pogotka, a dvostruki strelac je bio Misimović.

U subotu se još dva meča, Srbija gostuje Škotskoj, a Danska dočekuje Češku.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.