07/09/2012 - 23:48 - Updated 09/09/2012 - 15:34

Kvalifikacije za SP 2014 u Brazilu

Kvalifikacije za SP 2014 - Fudbal
Resmi Siteden Alınmıştır

Počele su kvalifikacije za predstojeće Svetsko prvenstvo u Brazilu, a u premijernim utakmicama nije nedostajalo golova i iznenađenja

Neprijatno iznenađenje svojim navijačima su priredili vicešampioni Evrope. Italijani su na gostovanju u Sofiji odigrali nerešeno sa Bugarskom.

Poveli su Bugari golom Manoleva u 30.minutu, da bi šest minuta kasnije Osvaldo izjednačio. Italijani su imali mnogo sreće u 50. minutu kada je udarac ka golu uputio takođe Osvaldo, a lopta je zakačila odbrambenog igrača Bugarske i prevarila golmana za novo vođstvo Azura.

Bugari su izjednačili u 66. minutu preko Gadžijeva.

Irci su do 89. minuta gubili u Kazahstanu, ali su zahvaljujući Kinu i Dojlu došli do tri boda.

Drugi favoriti bili su sigurni, Engleska je sa 5:0 pobedila Moldaviju, Holandija je sa 2:0 dobila Tursku, Nemačka je sa 3:0 nadigrala Farska Ostrva, dok je Francuska sa 1:0 slavila u Finskoj.

Portugal je napravio preokret protiv Luksemburga za 2:1, Švajcarci su sa 2:0 pobedili u Sloveniji, a najubedljiviji su bili reprezentativci Bosne i Hercegovine, koji su domaćina Lihtenštajn deklasirali sa 8:1, golovima Džeka i Ibiševića, po tri pogotka, a dvostruki strelac je bio Misimović.

U subotu se još dva meča, Srbija gostuje Škotskoj, a Danska dočekuje Češku.

Švajnštajger predvodi "pancere" - Fudbal

Fudbal - Švajnštajger predvodi "pancere"

Filip Lam je nakon Mundijala u Brazilu predao kapitensku traku selektoru Joakimu Levu, a selektor je za novog lidera imenovao Bastijana Švajnštajgera.

Falkao stigao u Mančester junajted - Fudbal

Fudbal - Falkao stigao u Mančester junajted

Mančester junajted je u "foto finišu" prelaznog roka registrovao kolumbijskog fudbalera Radamela Falkaa, koji je na pozajmici iz Monaka.

Meksikanac u Realu - Fudbal

Fudbal - Meksikanac u Realu

Boje kraljevskog kluba iz Madrida u narednih godinu dana braniće Havijer Hernandez Ćićarito, kojeg je na pozajmicu Realu dao Mančester junajted.

U nedelju bez golova za kraj 2.kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - U nedelju bez golova za kraj 2.kola Bundeslige

Drugo kolo Bundeslige je završeno na atipičan način, u mečevima Majnc - Hanover i Frajburg - Borusija Menhengladbah nije postignut ni jedan pogodak.

Kagava na lekarskim pregledima u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - Kagava na lekarskim pregledima u Dortmundu

Bivši as Borusije Dortmund, Šinđi Kagava se vraća na mesto starih uspeha, 25-godišnji Japanac je iz Mančestera doputovao u Nemačku na lekarske preglede.

Šalke zaustavio šampiona u Gelzenkirhenu - Fudbal

Fudbal - Šalke zaustavio šampiona u Gelzenkirhenu

U drugom kolu Bundeslige, fudbaleri Šalkea su uspeli da osvoje bod u duelu sa braniocima titule, minhenskim Bajernom.

Žreb Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Žreb Lige šampiona

Žreb za novu sezonu Lige šampiona doneo je slične kombinacije kao prošle godine, kada su takođe Bajern i Siti bili u istoj grupi.

Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti - Fudbal

Fudbal - Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti

Atletik Bilbao je prvi put posle 16 godina izborio plasman u Ligu šampiona, gde će u narednoj sezoni nastupiti i Arsenal, Malme, Ludogorec...

Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige - Fudbal

Fudbal - Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige

Pregovori Reala i Mančester junajteda su završeni, Argentinac Anhel di Marija se iz Madrida seli u Mančester za rekordnih 75 miliona evra.

Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom - Fudbal

Fudbal - Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom

Mančester siti je nadigrao Liverpul rezultatom 3:1, a najzaslužniji za građansku pobedu bio je Stevan Jovetić, koji se dva puta upiso u listu strelaca.