Fudbal

10/11/2012 - 18:14 - Updated 10/11/2012 - 18:30

BL: Favoriti uspešni, Šalkeu derbi

U 11. kolu Bundeslige svi timovi su opravdali uloge favorita, a Šalke je u Gelzenkirhenu savladao Verder iz Bremena

Vodeći tim na tabeli, minhenski Bajern, stigao je do fenomenalne desete pobede u jedanaest odigranih kola, pobedivši na svojoj Alijanz areni ove sezone odlični Ajntraht rezultatom 2:0.

Da su Bavarci bili opasniji rival najbolje pokazuju tri žuta kartona za gostujuće igrače koji su na sve načine pokušavali zaustaviti napade Bajerna. Igrao se 44. minut, kada je Havi Martinez povukao loptu po desnoj strani, potom lepo uposlio Riberija, koji neometano šalje loptu u mrežu Ajntrahta.

U nastavku, gosti su prvi zapretili preko Mejera, koji pogađa prečku. Iako je i u daljem toku igre bilo prilika pred golom Bajerna, Bavarci su bili ti koji su diktirali tempo, a onda je u 77. minutu dosuđen jedanesterac za domaće. Alaba je preuzeo odgovornost i pogodio za konačnih 2:0 i desetu pobedu Bavaraca.

BL: Favoriti uspešni, Šalkeu derbi - Fudbal

Duel Augsburga i Borusije Dortmund, pripao je braniocima titule, koji su u velikom stilu došli do nova tri boda. Sve je krenulo pogotkom Marka Rojsa u devetom minutu, da bi sve do šestog minuta nastavka mreže mirovale. A onda prvo Levandovski pogađa na asistenciju Gecea, da bi isti igrač u 70. minutu nakon asistencije danas raspoloženog Rojsa i treći put zatresao mrežu nemoćnih domaćina. Sve što su gomaći uspeli uraditi je počasni pogodak Moldersa u 82. minutu susreta.

Meč Fortune i Hofenhajma završen je bez pobednika rezultatom 1:1. Domaćini su u četvrtom minutu susreta došli do vođstva preko Robija Kruza, a odgovor gostiju je stigao u 39. minutu susreta, kada je Hoselu postigao izjednačujući pogodak.

Šalke je na svom stadionu uspeo ostvariti novu pobedu, a ovaj put, poražen je bio Verder iz Bremena rezultatom 2:1. Iako su gosti bolje krenuli i preko Hunta poveli u 16. minutu, Šalke je u drugom poluvremenu pokazao da je jači suparnik. Prvo je Roman Nojštadter pogodio na asistenciju Fiša, da bi u 69. minutu Draksler postigao pobedonosni pogodak.

Susret Frajburga i HSV-a, jedini je susret koji je završen bez golova.

Rezultati 11. kola:

Augzburg - Borusija Dortmund 1:3 (0:1) /Milders 81 - Rojs 9, Levandovski 51, 70/

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.

Kapiten se oprostio od reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Kapiten se oprostio od reprezentacije

Lider svetskih šampiona, Filip Lam je saopštio da neće više nastupati u nacionalnom dresu.

Kros predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Kros predstavljen u Madridu

Toni Kros je od danas stanovnik Madrida, gde će u narednih pet godina braniti boje Reala.

Real pobedio Bajern - Fudbal

Fudbal - Real pobedio Bajern

Real iz Madrida je pobedio Bajern iz Minhena u nadmetanju za senzaciju Mundijala, golmana Kostarike, Kejlora Navasa, navode španski mediji.