Fudbal

10/11/2012 - 18:14 - Updated 10/11/2012 - 18:30

BL: Favoriti uspešni, Šalkeu derbi

U 11. kolu Bundeslige svi timovi su opravdali uloge favorita, a Šalke je u Gelzenkirhenu savladao Verder iz Bremena

Vodeći tim na tabeli, minhenski Bajern, stigao je do fenomenalne desete pobede u jedanaest odigranih kola, pobedivši na svojoj Alijanz areni ove sezone odlični Ajntraht rezultatom 2:0.

Da su Bavarci bili opasniji rival najbolje pokazuju tri žuta kartona za gostujuće igrače koji su na sve načine pokušavali zaustaviti napade Bajerna. Igrao se 44. minut, kada je Havi Martinez povukao loptu po desnoj strani, potom lepo uposlio Riberija, koji neometano šalje loptu u mrežu Ajntrahta.

U nastavku, gosti su prvi zapretili preko Mejera, koji pogađa prečku. Iako je i u daljem toku igre bilo prilika pred golom Bajerna, Bavarci su bili ti koji su diktirali tempo, a onda je u 77. minutu dosuđen jedanesterac za domaće. Alaba je preuzeo odgovornost i pogodio za konačnih 2:0 i desetu pobedu Bavaraca.

BL: Favoriti uspešni, Šalkeu derbi - Fudbal

Duel Augsburga i Borusije Dortmund, pripao je braniocima titule, koji su u velikom stilu došli do nova tri boda. Sve je krenulo pogotkom Marka Rojsa u devetom minutu, da bi sve do šestog minuta nastavka mreže mirovale. A onda prvo Levandovski pogađa na asistenciju Gecea, da bi isti igrač u 70. minutu nakon asistencije danas raspoloženog Rojsa i treći put zatresao mrežu nemoćnih domaćina. Sve što su gomaći uspeli uraditi je počasni pogodak Moldersa u 82. minutu susreta.

Meč Fortune i Hofenhajma završen je bez pobednika rezultatom 1:1. Domaćini su u četvrtom minutu susreta došli do vođstva preko Robija Kruza, a odgovor gostiju je stigao u 39. minutu susreta, kada je Hoselu postigao izjednačujući pogodak.

Šalke je na svom stadionu uspeo ostvariti novu pobedu, a ovaj put, poražen je bio Verder iz Bremena rezultatom 2:1. Iako su gosti bolje krenuli i preko Hunta poveli u 16. minutu, Šalke je u drugom poluvremenu pokazao da je jači suparnik. Prvo je Roman Nojštadter pogodio na asistenciju Fiša, da bi u 69. minutu Draksler postigao pobedonosni pogodak.

Susret Frajburga i HSV-a, jedini je susret koji je završen bez golova.

Rezultati 11. kola:

Augzburg - Borusija Dortmund 1:3 (0:1) /Milders 81 - Rojs 9, Levandovski 51, 70/

Fudbal - Remi Partizana na startu Lige Evrope

Fudbaleri Partizana su osvojili bod na domaćem terenu u prvoj utakmici Lige Evrope, nakon što su sa Totenhemom odigrali bez golova.

LŠ: Goleada u prvom kolu, Bajern slavio u finišu - Fudbal

Fudbal - LŠ: Goleada u prvom kolu, Bajern slavio u finišu

Drugi takmičarski dan prvog kola Lige šampiona doneo je mnogo uzbuđenja, četiri remija i mnogo golova.

LŠ: Džerard spasio Liverpul, iznenađenje u Pireju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Džerard spasio Liverpul, iznenađenje u Pireju

Počela je nova sezona Lige šampiona, branilac titule je postigao pet golova, dok je vicešampion pao na gostovanju u Atini.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

BL: Borusije ubedljive, šampion siguran - Fudbal

Fudbal - BL: Borusije ubedljive, šampion siguran

U 3. kolu Bundeslige Neven Subotić i Miloš Jojić su aktivno učestvovali u trijumfu Borusije Dortmund nad Frajburgom.

BL: Šest golova na startu trećeg kola - Fudbal

Fudbal - BL: Šest golova na startu trećeg kola

Lider Bundeslige, Bajer iz Leverkuzena je na svom terenu remizirao sa Verderom iz Bremena, nakon dramatične utakmice u kojoj je viđeno šest pogodaka.

Ćavi odbio poziv Gvardiole - Fudbal

Fudbal - Ćavi odbio poziv Gvardiole

As Barselone je otkrio da je tokom prelaznog roka odbio poziv Pepa Gvardiole da se iz Katalonije preseli u Bavarsku.

EP: Kiprani utišali Zenicu - Fudbal

Fudbal - EP: Kiprani utišali Zenicu

Reprezentacija Kipra je neočekivano pokupila ceo plen sa gostovanja u Zenici, jer su savladali Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo - Fudbal

Fudbal - Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Drugog kvalifikacionog dana za Šampionat Evrope u Francuskoj, Rusija je na svom terenu deklasirala Lihtenštajn, a Englezi su preživeli neugodno gostovanje.

EP: Albanija slavila u Portugalu - Fudbal

Fudbal - EP: Albanija slavila u Portugalu

Počele su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u fudbalu, koje će se 2016. godine održati u Francuskoj.