Fudbal

03/02/2013 - 12:00 - Updated 03/02/2013 - 12:16

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva - Fudbal

Zelenortska Ostrva i Gana su odigrale četvrtfinalni meč Kupa afričkih nacija, u kojem je Gana golovima Vakasa slavila rezultatom 2:0

Odličan otpor je pružila mnogo manje poznata selekcija Kejp Verdea (Zelenortska Ostrva), tako da su mreže mirovale sve do 54. minuta susreta.

Karlitos je skrivio jedanesterac, a Vakaso postigao vodeći pogodak za Ganu sjajno izvedenim šutem sa bele tačke.

U nastavku Gana je pokušavala sačuvati vođstvo, dok su Zelenortska Ostrva na sve načine pokušavala izbeći eliminaciju.

Upravo je drugi pogodak Gane bio rezultat odlučnosti njihovih rivala da idu na sve ili ništa.

U četvrtom minutu nadoknade, golman Vozinha se pridružio igračima u napadu, u želji da pomogne timu da dođe do izjednačenja, međutim usledila je kontra Gane, a Vakaso je pogodio gol postavivši tako konačnih 2:0.

Gana u polufinalu očekuje boljeg iz duela Burkina Faso-Togo.

*LINK - Fudbal

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.