Fudbal

03/02/2013 - 12:00 - Updated 03/02/2013 - 12:16

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva - Fudbal

Zelenortska Ostrva i Gana su odigrale četvrtfinalni meč Kupa afričkih nacija, u kojem je Gana golovima Vakasa slavila rezultatom 2:0

Odličan otpor je pružila mnogo manje poznata selekcija Kejp Verdea (Zelenortska Ostrva), tako da su mreže mirovale sve do 54. minuta susreta.

Karlitos je skrivio jedanesterac, a Vakaso postigao vodeći pogodak za Ganu sjajno izvedenim šutem sa bele tačke.

U nastavku Gana je pokušavala sačuvati vođstvo, dok su Zelenortska Ostrva na sve načine pokušavala izbeći eliminaciju.

Upravo je drugi pogodak Gane bio rezultat odlučnosti njihovih rivala da idu na sve ili ništa.

U četvrtom minutu nadoknade, golman Vozinha se pridružio igračima u napadu, u želji da pomogne timu da dođe do izjednačenja, međutim usledila je kontra Gane, a Vakaso je pogodio gol postavivši tako konačnih 2:0.

Gana u polufinalu očekuje boljeg iz duela Burkina Faso-Togo.

*LINK - Fudbal

8 golova u Bremenu i pobeda "vukova" - Fudbal

Fudbal - 8 golova u Bremenu i pobeda "vukova"

Volfsburg je nastavio da niže pobede u Bundesligi, u 23. kolu "vukovi" su savladali Verder u gostima rezultatom 5:3.

BL: Borusija deklasirala Šalke u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - BL: Borusija deklasirala Šalke u Dortmundu

U derbiju Rura na "Zignal Iduna parku" izabranici Jirgena Klopa su u završnici savladali goste iz Gelzenkirhena sa ubedljivih 3:0.

Rođendanska pobeda Bajerna u Minhenu - Fudbal

Fudbal - Rođendanska pobeda Bajerna u Minhenu

U večeri proslave 115 godina postojanja, ekipa Bajerna je pred svojim navijačima nadigrala goste iz Kelna, koji mogu biti prezadovoljni rezultatom 4:1.

LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu

Nakon revnš susreta šesnaestine finala, Liga Evrope je završena za Liverpul, a plasman među 16 najboljih timova izborila je Roma Adema Ljajića.

LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera - Fudbal

Fudbal - LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera

Poslednje utakmice osmine finala Lige šampiona donele su mnogo uzbuđenja i iznenađenja, jer je Monako slavio u Londonu 3:1, a Bajer je savladao Atletiko.

Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu - Fudbal

Fudbal - Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu

Katalonski gigant je zabeležio pobedu 2:1 na gostovanju Mančester Sitiju, dok je Juventus na svom terenu istim rezultatom savladao goste iz Dortmunda.

BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju - Fudbal

Fudbal - BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju

Bas Dost, napadač Volfsburga, nastavio je da rešeta mreže u Bundesligi, a sa dva nova pogotka doneo je pobedu u duelu sa Hertom.

BL: Bajern napunio mrežu Paderborna - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Paderborna

Nakon remija bez golova u Ligi šampiona u Ukrajini, Bajern je na gostovanju Paderbornu slavio sa ubedljivih 6:0.

Druga faza Lige Evrope - Fudbal

Fudbal - Druga faza Lige Evrope

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope, a Everton i Napoli su nakon ubedljivih pobeda u gostima praktično obezbedili prolazak u narednu fazu.

Real izjednačio rekord, remi u Bazelu - Fudbal

Fudbal - Real izjednačio rekord, remi u Bazelu

U prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, Real je zabeležio pobedu u Gelzenkirhenu, čime je izjednačio rekord Bajerna od deset uzastopnih trijumfa.