Fudbal

03/02/2013 - 12:00 - Updated 03/02/2013 - 12:16

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva - Fudbal

Zelenortska Ostrva i Gana su odigrale četvrtfinalni meč Kupa afričkih nacija, u kojem je Gana golovima Vakasa slavila rezultatom 2:0

Odličan otpor je pružila mnogo manje poznata selekcija Kejp Verdea (Zelenortska Ostrva), tako da su mreže mirovale sve do 54. minuta susreta.

Karlitos je skrivio jedanesterac, a Vakaso postigao vodeći pogodak za Ganu sjajno izvedenim šutem sa bele tačke.

U nastavku Gana je pokušavala sačuvati vođstvo, dok su Zelenortska Ostrva na sve načine pokušavala izbeći eliminaciju.

Upravo je drugi pogodak Gane bio rezultat odlučnosti njihovih rivala da idu na sve ili ništa.

U četvrtom minutu nadoknade, golman Vozinha se pridružio igračima u napadu, u želji da pomogne timu da dođe do izjednačenja, međutim usledila je kontra Gane, a Vakaso je pogodio gol postavivši tako konačnih 2:0.

Gana u polufinalu očekuje boljeg iz duela Burkina Faso-Togo.

*LINK - Fudbal

Bazel iznenadio Liverpul, Atletiko savladao Juventus  - Fudbal

Fudbal - Bazel iznenadio Liverpul, Atletiko savladao Juventus

Finalista prošlogodišnje Lige šampiona, Atletiko iz Madrida je na svom terenu savladao Juventus, dok je Liverpul poražen u Švajcarskoj.

LŠ: Matić doneo pobedu Čelsiju, Toti ušao u istoriju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Matić doneo pobedu Čelsiju, Toti ušao u istoriju

Nemanja Matić je pogodio u prvom poluvremenu za pobedu Čelsija u Lisabonu, a Frančesko Toti je postao najstariji strelac u Ligi šampiona.

LŠ: Pet golova u Paizu - Fudbal

Fudbal - LŠ: Pet golova u Paizu

"Sveci" su na svom terenu savladali Barselonu 3:2 i utišali sve kritičare PSŽ-a i trenera Lorana Blana.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

BL: HSV oborio rekord i tone sve dublje     - Fudbal

Fudbal - BL: HSV oborio rekord i tone sve dublje

Posle 508 minuta ekipa Hamburga je uspela da postigne pogodak, ali ne i da osvoji bodove u duelu sa Ajntrahtom.

Rurski derbi u znaku "kraljevsko-plavih" - Fudbal

Fudbal - Rurski derbi u znaku "kraljevsko-plavih"

U 6. kolu Bundeslige, ekipa Šalkea je u Gelzenkirhenu savladala Borusiju iz Dortmunda rezultatom 2:1, dok je Bajern bio siguran u Kelnu.

Monotonija na startu 6. kola - Fudbal

Fudbal - Monotonija na startu 6. kola

Majnc i Hofenhajm su otvorili šesto kolo Bundeslige, utakmicom na kojoj nije viđen nijedan pogodak, tek po koja poluprilika.

Blater želi i peti mandat - Fudbal

Fudbal - Blater želi i peti mandat

Sep Blater je zvanično potvrdio da će se kandidovati za peti mandat predsednika Svetske fudbalske federacije.

Ibrahimovića muči peta - Fudbal

Fudbal - Ibrahimovića muči peta

Zlatan Ibrahimović zbog povrede pete neće igrati u subotu, a pod znakom pitanja je i nastup u Ligi šampiona, protiv Barselone

Bajer i Hanover prate lidera, Dortmund posrće - Fudbal

Fudbal - Bajer i Hanover prate lidera, Dortmund posrće

Posrtanje Borusije Dortmund se nastavlja, jer posle poraza u Majncu, "milioneri" su jedva podelili bodove na "Signal iduna parku" u duelu sa Štutgartom.