Fudbal

03/02/2013 - 12:00 - Updated 03/02/2013 - 12:16

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva - Fudbal

Zelenortska Ostrva i Gana su odigrale četvrtfinalni meč Kupa afričkih nacija, u kojem je Gana golovima Vakasa slavila rezultatom 2:0

Odličan otpor je pružila mnogo manje poznata selekcija Kejp Verdea (Zelenortska Ostrva), tako da su mreže mirovale sve do 54. minuta susreta.

Karlitos je skrivio jedanesterac, a Vakaso postigao vodeći pogodak za Ganu sjajno izvedenim šutem sa bele tačke.

U nastavku Gana je pokušavala sačuvati vođstvo, dok su Zelenortska Ostrva na sve načine pokušavala izbeći eliminaciju.

Upravo je drugi pogodak Gane bio rezultat odlučnosti njihovih rivala da idu na sve ili ništa.

U četvrtom minutu nadoknade, golman Vozinha se pridružio igračima u napadu, u želji da pomogne timu da dođe do izjednačenja, međutim usledila je kontra Gane, a Vakaso je pogodio gol postavivši tako konačnih 2:0.

Gana u polufinalu očekuje boljeg iz duela Burkina Faso-Togo.

*LINK - Fudbal

Žreb Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Žreb Lige šampiona

Žreb za novu sezonu Lige šampiona doneo je slične kombinacije kao prošle godine, kada su takođe Bajern i Siti bili u istoj grupi.

Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti - Fudbal

Fudbal - Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti

Atletik Bilbao je prvi put posle 16 godina izborio plasman u Ligu šampiona, gde će u narednoj sezoni nastupiti i Arsenal, Malme, Ludogorec...

Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige - Fudbal

Fudbal - Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige

Pregovori Reala i Mančester junajteda su završeni, Argentinac Anhel di Marija se iz Madrida seli u Mančester za rekordnih 75 miliona evra.

Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom - Fudbal

Fudbal - Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom

Mančester siti je nadigrao Liverpul rezultatom 3:1, a najzaslužniji za građansku pobedu bio je Stevan Jovetić, koji se dva puta upiso u listu strelaca.

BL: Dva remija za kraj prvog kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj prvog kola

U poslednje dve utakmice premijernog kola 52. sezone Bundeslige, postignuto je šest golova, ali pobednika nije bilo.

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.

LŠ: Veče remija i pobeda gostiju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Veče remija i pobeda gostiju

U prvim utakmicama poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona minimalnu prednost u gostima stekli su Porto i Zenit.

LE: Preokret Partizana u Beogradu - Fudbal

Fudbal - LE: Preokret Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, azerbejdžanski Nefči je postigao četiri gola u porazu 3:2 u Beogradu.

Bundesliga - Start nove sezone - Fudbal

Fudbal - Bundesliga - Start nove sezone

Utakmicom Bajern-Volfsburg danas počinje nova sezona Bundeslige, koju će Eurosport 2 direktno pratiti, intenzivnije nego minulih godina.