Fudbal

03/02/2013 - 12:00 - Updated 03/02/2013 - 12:16

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva - Fudbal

Zelenortska Ostrva i Gana su odigrale četvrtfinalni meč Kupa afričkih nacija, u kojem je Gana golovima Vakasa slavila rezultatom 2:0

Odličan otpor je pružila mnogo manje poznata selekcija Kejp Verdea (Zelenortska Ostrva), tako da su mreže mirovale sve do 54. minuta susreta.

Karlitos je skrivio jedanesterac, a Vakaso postigao vodeći pogodak za Ganu sjajno izvedenim šutem sa bele tačke.

U nastavku Gana je pokušavala sačuvati vođstvo, dok su Zelenortska Ostrva na sve načine pokušavala izbeći eliminaciju.

Upravo je drugi pogodak Gane bio rezultat odlučnosti njihovih rivala da idu na sve ili ništa.

U četvrtom minutu nadoknade, golman Vozinha se pridružio igračima u napadu, u želji da pomogne timu da dođe do izjednačenja, međutim usledila je kontra Gane, a Vakaso je pogodio gol postavivši tako konačnih 2:0.

Gana u polufinalu očekuje boljeg iz duela Burkina Faso-Togo.

*LINK - Fudbal

Gana slavila posle drame u završnici - Fudbal

Fudbal - Gana slavila posle drame u završnici

Selekcija Gane je preokretom u duelu sa Južnom Afrikom iznorila plasman u nokaut fazu Afričkog kupa nacija, zajedno se reprezentacijom Alžira.

Tunis i DR Kongo u drugoj fazi AKN 2015 - Fudbal

Fudbal - Tunis i DR Kongo u drugoj fazi AKN 2015

Nakon remija 1:1, Tunis i DR Kongo su obezbedili plasman u nokaut fazutakmičenja, dok su Zambija i Zelenortska Ostrva odigrali 0:0 i završili učešće na turniru.

Grupna faza Kupa afričkih nacija - Fudbal

Fudbal - Grupna faza Kupa afričkih nacija

Eurosport će danas direktno prenositi duele prve faze Kupa afričkih nacija između Zelenortskih Ostrva i Zambije, odnosno DR Kongo i Tunisa.

Domaćin nadigrao Kongo - Fudbal

Fudbal - Domaćin nadigrao Kongo

U grupi A Kupa afričkih nacija, selekcija Ekvatorijalne Gvineje je u duelu sa reprezentacijom Konga postigla dva pogotka za plasman u narednu rundu takmičenja.

Danas na Eurosportu, na programu su direktni prenosi mečeva grupne faze takmičenja na Kupu afričkih nacija, Obala Slonovače-Mali i Kamerun-Gvineja

Grupna faza Kupa Afrike - Fudbal

Fudbal - Grupna faza Kupa Afrike

U okviru prve faze takmičenja na Kupu afričkih nacija, Eurosport će danas prenositi duele Zambija-Tunis i Zelenortska Ostrva-DR Kongo

Kongo savladao Gabon - Fudbal

Fudbal - Kongo savladao Gabon

Na Kupu afričkih nacija selekcija Konga je pobedila Gabon, dok je domaćin, Ekvatorijalna Gvineja podelila bodove sa Burkinom Faso.

Kup afričkih nacija direktno na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Kup afričkih nacija direktno na Eurosportu

U sredu 21.01. Eurosport će direktno pratiti utakmice grupne faze takmičenja između Ekvatorijalne Gvineje i Burkine Faso, kao i duel Gabon-Kongo.

AKN 2015: Dva remija u grupi "D" - Fudbal

Fudbal - AKN 2015: Dva remija u grupi "D"

Biće mnogo neizvesnosti u završnici takmičenja u grupi "D" na Afričkom kupu nacija, nakon remija Gvineje i Obale Slonovače, odnosno Malija i Kameruna.

Afrički kup nacija na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Afrički kup nacija na Eurosportu

Najuzbudljivije fudbalsko takmičenje na afričkom kontinentu, koje se organizuje svake druge godine, biće održano u Ekvatorijalnoj Gvineji od 17. januara