Fudbal

03/02/2013 - 12:00 - Updated 03/02/2013 - 12:16

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva

Kraj afričke bajke Zelenortskih Ostrva - Fudbal

Zelenortska Ostrva i Gana su odigrale četvrtfinalni meč Kupa afričkih nacija, u kojem je Gana golovima Vakasa slavila rezultatom 2:0

Odličan otpor je pružila mnogo manje poznata selekcija Kejp Verdea (Zelenortska Ostrva), tako da su mreže mirovale sve do 54. minuta susreta.

Karlitos je skrivio jedanesterac, a Vakaso postigao vodeći pogodak za Ganu sjajno izvedenim šutem sa bele tačke.

U nastavku Gana je pokušavala sačuvati vođstvo, dok su Zelenortska Ostrva na sve načine pokušavala izbeći eliminaciju.

Upravo je drugi pogodak Gane bio rezultat odlučnosti njihovih rivala da idu na sve ili ništa.

U četvrtom minutu nadoknade, golman Vozinha se pridružio igračima u napadu, u želji da pomogne timu da dođe do izjednačenja, međutim usledila je kontra Gane, a Vakaso je pogodio gol postavivši tako konačnih 2:0.

Gana u polufinalu očekuje boljeg iz duela Burkina Faso-Togo.

*LINK - Fudbal

12. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 12. kolo Bundeslige

Predstojećeg vikenda, nakon pauze zbog kvalifikacionih mečeva za EURO 2016, na programu su utakmice 12. kola Bundeslige.

Klopa ne drži mesto - Fudbal

Fudbal - Klopa ne drži mesto

Strateg "milionera", pomalo ekscentrični stručnjak, Jirgen Klop je izjavio da ne želi večno da bude na jednom mestu.

Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu - Fudbal

Fudbal - Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu

Legenda nemačkog i svetskog fudbala i predsednik Bajerna, Karl Hajnc Rumenige podelio je sa navijačima izvanredne vesti.

Filip Lam slomio članak  - Fudbal

Fudbal - Filip Lam slomio članak

Kapiten svetskog šampiona i igrač Bajerna, Filip Lam je na današnjem treningu doživeo težu povredu i odvežen je na dalja ispitivanja.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

U ponedeljak i sredu, 17. i 19. novembra, Eurosport 2 će direktno prenositi mečeve 10. runde Super lige Indije

Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke - Fudbal

Fudbal - Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke

U kvalifikacionoj utakmici za EURO 2016 u Francuskoj, reprezentacija Srbije je pred praznim tribinama doživela debakl u duelu sa Danskom.

BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"  - Fudbal

Fudbal - BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"

Spektakularnim autogolom Borusija iz Dortmunda je došla do pobede u derbi susretu sa imenjacima iz Menhengladbaha.

Mojes našao angažman na klupi Sosijedada - Fudbal

Fudbal - Mojes našao angažman na klupi Sosijedada

Dejvid Mojes, bivši trener Mančester junajteda, promovisan je u novog stratega Real Sosijedada.

BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta

U 11. kolu Bundeslige, ekipa Bajerna je deklasirala domaćina u Frankfurtu, dok je Šalke nastavio da posti od pobeda na gostovanjima

LE: Lazović promašio za remi u Istanbulu - Fudbal

Fudbal - LE: Lazović promašio za remi u Istanbulu

Ekipa Partizana je propustila izglednu priliku da u završnici meča sa Bešiktašom dođe do remija i novog boda u Ligi Evrope.