*LINK - Hokej na Ledu

Servet doneo novogodišnji poklon Švajcarskoj - Hokej na Ledu

Servet doneo novogodišnji poklon Švajcarskoj

Hokej na Ledu

Hokejaški klub Ženeva-Servet je osvojio Špengler kup pobedom u finalu nad ruskim timom CSKA iz Moskve, rezultatom 5:3 (2:0, 2:1, 1:2).  Pročitajte celu priču

Šampion i domaćin ostali bez finala - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Šampion i domaćin ostali bez finala

U finalu tradicionalnog Špengler kupa, aktuelni šampion selekcija Kanade i hokejaški klub Davos nisu uspeli da se plasiraju u finale.

Špengler kup na Eurosportu - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Špengler kup na Eurosportu

I ove sezone, Eurosport će direktno pratiti tradicionalni hokejaški turnnir u švajcarskom Davosu, koji će se održati od 26. do 31. decembra.

Teška povreda Stivena Stamkosa - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Teška povreda Stivena Stamkosa

Najbolji stralac NHL-a, Stiven Stamkos je na utakmici Boston Bruins - Tempa Bej doživeo tešku povredu noge nakon sudara sa stativom svog gola.

Švedska je šampion sveta  - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Švedska je šampion sveta

Hokejaši Švedske su svojili titulu, nakon što su u finalu Prvenstva sveta savladali reprezentaciju Švajcarske.

Kanađani deklasirali šampiona - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Kanađani deklasirali šampiona

Tim Kanada je ubedljivo osvojio Špengler kup, pobedivši u finalu prošlogodišnje šampione, ekipu Davosa sa 7:2

Davos i Kanada u finalu Špengler kupa - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Davos i Kanada u finalu Špengler kupa

U finalu Špengler kupa u Davosu, snage će odmeriti branilac titule, ekipa Davosa i tim Kanade

Kanađani deklasirali Davos - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Kanađani deklasirali Davos

Drugog takmičarskog dana Špengler kupa, ekipe Kanade i Salavata su zabeležili važne pobede u grupnoj fazi turnira u Davosu

Špengler kup 2012 - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Špengler kup 2012

U sredu 26. decembra počinje tradicionalni Špengler kup u Davosu koji će okupiti šest timova, a Eurosport će direktno prenositi sve mečeve turnira

Počeo je Špengler kup - Hokej na Ledu

Hokej na Ledu - Počeo je Špengler kup

Utakmicom između Friborg-Goterona i Salavata, otvoren je još jedan Špengler kup u Davosu