09/09/2011 - 08:21 - Updated 09/09/2011 - 09:24

EP: Grci dobili Slovence, a Rusi Fince

Grci dobili Slovence - Košarka
Reuters

U prvom kolu druge faze takmičenja, Grčka je bila bolja od Slovenije (60:69), Rusija je prema svim očekivanjima bila bolja od Finske (79:60)

Slovenija krenula vodstvom od četiri razlike prednosti (4:0) u utakmicu protiv Grčke. Pa ipak su izgubili prvu četvrtinu (13:18). Već u drugom periodu, u 12. minutu, 11 razlike je bilo za Grke (15:26). Za tako dobru igru protiv Slovenaca najzaslužniji su bili Zisis i Bourousis. Do kraja poluvremena prednost raste jer su Slovenci promašili čak 11 šuteva za tri poena (25:37).

Već u četvrtom minutu nastavka Slovenija prilazi na 6 poena (35:41). Lakovič i Begić nastavljaju sa dobrom igrom koja se ogleda u seriji (18:7) za Sloveniju. Već tada prilaze Grcima na samo poen zaostatka (43:44). Rezultat trećeg perioda je 21:7. Sve ovo je nagoveštavalo još uzbudljiviju završnicu u poslednjem periodu.

Ovo stizanje zaostatka kao da je umorilo Slovence koji početkom četvrte četvrtine svoje prve poene pogađaju tek pred kraj 4. minuta tog perioda. Međutim Lakovič trojkom i Dragič sa dva poena ponovo dovode svoj tim u vodstvo. Uzvraća Bourousis zakucavanjem za 57:58. Nakon toga Begić promašuje oba slobodna, a Zisis trojkom povečava na 57:61. Lakovič i Dragič uzvračaju ali sva nadanja Slovenaca u dobar rezultat svojim trojkama uništavaju Fotsis i Zisis. Bramos je u poslednjoj sekundi zakucao za pobedu Grčke (60:69).

Zisis je bio najbolji igrač i strelac susreta sa 19 poena i 5 skokova. U redovima Slovenije, Lakovič 14, Dragič i Lorbek po 10 poena. Begić je imao 12 skokova i 8 postignutih poena.

U drugoj utakmici 1. kola druge faze Eurobasketa u Litvaniji, Rusija je prema svim očekivanjima bila bolja od Finske (79:60). Pobeda ekipe koju predvodi selektor Blat niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Da je grupa E mnogo bolja i kvalitetnija od grupe F znali smo već pre otvaranja drugog dela Eurobasketa u Litvaniji. Ali, koliko je grupa F loša, pokazao je meč između Rusije i Finske.

Sve je bilo jasno još na kraju prvog poluvremena, koje je završeno rukometnim rezultatom (33:20). Ako svemu ovome dodamo da koš pre odmora čak tri minuta ni jedna ekipa nije pogodila onda je sve jasno.

Čak 31 put su na koš Rusije šutirali igrači Finske tokom tog prvog dela. Pogodili su samo 7 udaraca od svih tih pokušaja (22,6%). Sa druge strane selektor Rusije David Blat, Amerikanac sa izraelskim pasošem svojom nervozom je pokazao da nije zadovoljan prikazanom igrom u fazi napada. Odbranom da, jer Finci su pogodili samo 20 poena u tih prvih 20 minuta. Ruska odbrana za njih je jednostavno bila zid u koji su se zabili svom silinom.

U drugom delu utakmice Rusija lagano dolazi do 20 razlike. Razliku održavaju do samoga kraja i pobede od 19 razlike (79:60). Kada se sagleda statistika ove utakmice jasno je na koji način Rusi nisu dozvolili iznenađenje. Kada su u pitanje asistencije, Rusija ih je imala čak 21, dok su Finci imali samo 9. Ukradene lopte, čak 14, Rusima su donele lagane poene. Blokade, 6:0 u korist pobednika čitavu stvar je samo olakšao. Ono što Blata treba zabrinuti, to je 19 izgubljenih lopti, što je zaista veliki broj kada je Rusija u pitanju.

Za Rusiju Kirilenko je postigao 14 poena, Šved je dodao 12, dok su Mozgov i Vorontsevič dodali po 11. U sastavu poraženih Haf 14, Li i Raniko po 11, te Koponen 10 poena.

*LINK - Košarka

Drama na Bosforu, Erceg oduzeo Zvezdi pobedu - Košarka

Košarka - Drama na Bosforu, Erceg oduzeo Zvezdi pobedu

Neverovatnom trojkom sa skoro pola terena, u poslednjim sekundama, Zoran Erceg je izborio produžetak meča Galatasaraj-Crvena zvezda.

Dalas deklasirao Lejkerse, Klivlend tone - Košarka

Košarka - Dalas deklasirao Lejkerse, Klivlend tone

U noći između petka i subote, u NBA ligi derbi susret su odigrali Dalas Maveriksi i Los Anđeles Lejkersa

Uzbudljivo veče u Evroligi - Košarka

Košarka - Uzbudljivo veče u Evroligi

Šesto kolo Evrolige donelo je mnogo uzbuđenja, Neptunas iznenadio Kuču za treću pobedu, sirena bila brža od Nedovićeve trojke za tesnu pobedu Olimpijakosa...

NBA: Slavili Sakramento i Klipersi - Košarka

Košarka - NBA: Slavili Sakramento i Klipersi

Minule večeri u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, odigrane su samo dve utakmice, u kojima su domaći timovi imalo polovičan uspeh.

Crveni oktobar komplikuje posao Partizanu - Košarka

Košarka - Crveni oktobar komplikuje posao Partizanu

Ekipa iz Volgograda zabeležila je ubedljivu pobedu nad rumunskim Asesoftom, u 6. kolu Evrokupa, čime je plasman Partizana u narednu rundu zakomplikovan.

EK: Ritas slavio u Beogradu - Košarka

Košarka - EK: Ritas slavio u Beogradu

Ekipa Partizan NIS-a zabeležila je peti poraz u Evrokupu, pred punim tribinama beogradskog "Pionira" Lijetuvos Ritas je slavio rezultatom 85:76.

NBA: Veče Novickog, gosti ubedljiviji - Košarka

Košarka - NBA: Veče Novickog, gosti ubedljiviji

Legendarni Nemac je ispisao nove stranice istorije NBA lige, pridružio se trojici velikana koji su u karijerama postizali više od 27.000 koševa za jedan klub.

Partizan NIS - Ritas na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Partizan NIS - Ritas na Eurosportu 2

Partizan NIS u utorak u 20.45 na svom terenu dočekuje ekipu Lijetuvos Ritasa, a direktan prenos utakmice Evrokupa možete pratiti na Eurosportu 2.

Ratnici deklasirali Lejkerse, igrao i Kuzmić - Košarka

Košarka - Ratnici deklasirali Lejkerse, igrao i Kuzmić

U noći između nedelje i ponedeljka, na parketima širom Amerike odigrane su četiri utakmice, a za Golden Stejt zaigrao je i Ognjen Kuzmić.

Kličko nokautirao Puleva i odbranio IBF pojas - Košarka

Košarka - Kličko nokautirao Puleva i odbranio IBF pojas

Ukrajinski bokser je nokautom u petoj rundi savladao bugarskog teškaša Kubrata Puleva, čime je odbranio šampionski pojas u IBF verziji.