18/10/2011 - 10:10 - Updated 18/10/2011 - 10:19

Počela je Evroliga

Počela je Evroliga - Košarka
AFP

Na otvaranju košarkaške Evrolige, moskovski CSKA je rezultatom 87:74 savladao domaći Žalgiris u Kaunasu.

Moskovljani su večeras zasluženo slavili u dvorani u kojoj je održana završnica nedavno odigranog Evrobasketa. Već nakon prve četvrtine Rusi su imali +9 (25:16), a do kraja prvog poluvremena prednost su povećali na 13 poena razlike.

Drugo poluvreme utakmice je proteklo u izjednačenoj igri, pa su Litvanci i dobili poslednju četvrtinu sa dva razlike, ali ranije stečena prednost gostima je donela pobedu na otvaranju Evrolige.

Goste su do pobede vodili Aleksis Šved sa 19 poena i 4 asistencije, najbolji igrač utakmice Andrej Kirilenko sa 17 poena i čak 10 asistencija 5 skokova i 4 blokade, srpski reprezentativac Miloš Teodosić sa 16 poena i 3 asistencije. Dvocifreni učinak je imalo i Nenad Krstić (11 poena, sedam skokova).

U poraženom sastavu Dehuan Kolins je bio najbolji sa 18 koševa, Soni Vims je ubacio 16 poena i pridodao neverovatnih 13 asistencija, dok je Milovan Raković imao dva poena i dva skoka.

PAROVI 1. KOLA:

Grupa A: Fenerbahče - Kaha Laboral, Kantu - Nansi (sreda), Bilbao - Olimpijakos (petak).

Grupa B: Žalgiris - CSKA 74:87, Panatinaikos - Unikaha, Bamberg - Zagreb (četvrtak).

Grupa C: Partizan mt:s - Efes, Šarlroa - Real, Armani - Makabi (četvrtak).

Grupa D: Uniks - Montepaski, Prokom - Galatasaraj (sreda), Olimpija - Barselona (četvrtak).

*LINK - Košarka

Uniks preokretom izborio Evroligu - Košarka

Košarka - Uniks preokretom izborio Evroligu

Uniks je plasman u Evroligu izborio pobedom u finalu kvalfikacionog turnira nad Asvelom rezultatom 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15).

Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu - Košarka

Košarka - Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu

Kvalifikacioni turnir za Evroligu ulazi u završnu fazu, Hapoel, Uniks, Asvel i Strazbur bore se za jedno mesto u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa - Košarka

Košarka - Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa

Košarkaška reprezentacija SAD, očekivano je osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Španiji, pobedom 129:92 nad selekcijom Srbije.

Kapiten napušta reprezentaciju  - Košarka

Košarka - Kapiten napušta reprezentaciju

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije, Nenad Krstić je najavio povlačenje iz nacionalnog tima.

Srbija u finalu Svetskog prvenstva - Košarka

Košarka - Srbija u finalu Svetskog prvenstva

Puleni Aleksandra Đorđevića savladali su evropskog šampiona, tim Francuske, u polufinalu Mundo basketa u Španiji.

Amerikanci prvi finalisti - Košarka

Košarka - Amerikanci prvi finalisti

Reprezentativci Amerike su ofanzivom nakon poluvremena slomili otpor Litvanije i rezultatom 96:68.

Srbija deklasirala Brazil za polufinale - Košarka

Košarka - Srbija deklasirala Brazil za polufinale

Košarkaška reprezentacija Srbije je izborila plasman u polufinale Svetskog prvenstva, ubedljivom pobedom 84:56 nad selekcijom Brazila.

Francuska šokirala Španiju - Košarka

Košarka - Francuska šokirala Španiju

Za senzaciju četvrtfinala Mundobasketa pobrinuo se šampion Evrope, Francuska je savladala domaćina i glavnog favorita, selekciju Španije.

Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom - Košarka

Košarka - Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom

Danas je održan žreb Evrolige u Barseloni, jedini direktan predstavnik Srbije, Crvena zvezda igraće u D grupi.

Povratak "kralja" u Klivlend - Košarka

Košarka - Povratak "kralja" u Klivlend

Jedan od najboljih košarkaša današnjice, Lebron Džejms se nakon dve osvojene titule sa Majamijem vraća u Ohajo u redove Klivlend Kavalirsa.