18/10/2011 - 10:10 - Updated 18/10/2011 - 10:19

Počela je Evroliga

Počela je Evroliga - Košarka
AFP

Na otvaranju košarkaške Evrolige, moskovski CSKA je rezultatom 87:74 savladao domaći Žalgiris u Kaunasu.

Moskovljani su večeras zasluženo slavili u dvorani u kojoj je održana završnica nedavno odigranog Evrobasketa. Već nakon prve četvrtine Rusi su imali +9 (25:16), a do kraja prvog poluvremena prednost su povećali na 13 poena razlike.

Drugo poluvreme utakmice je proteklo u izjednačenoj igri, pa su Litvanci i dobili poslednju četvrtinu sa dva razlike, ali ranije stečena prednost gostima je donela pobedu na otvaranju Evrolige.

Goste su do pobede vodili Aleksis Šved sa 19 poena i 4 asistencije, najbolji igrač utakmice Andrej Kirilenko sa 17 poena i čak 10 asistencija 5 skokova i 4 blokade, srpski reprezentativac Miloš Teodosić sa 16 poena i 3 asistencije. Dvocifreni učinak je imalo i Nenad Krstić (11 poena, sedam skokova).

U poraženom sastavu Dehuan Kolins je bio najbolji sa 18 koševa, Soni Vims je ubacio 16 poena i pridodao neverovatnih 13 asistencija, dok je Milovan Raković imao dva poena i dva skoka.

PAROVI 1. KOLA:

Grupa A: Fenerbahče - Kaha Laboral, Kantu - Nansi (sreda), Bilbao - Olimpijakos (petak).

Grupa B: Žalgiris - CSKA 74:87, Panatinaikos - Unikaha, Bamberg - Zagreb (četvrtak).

Grupa C: Partizan mt:s - Efes, Šarlroa - Real, Armani - Makabi (četvrtak).

Grupa D: Uniks - Montepaski, Prokom - Galatasaraj (sreda), Olimpija - Barselona (četvrtak).

*LINK - Košarka

Efes isustio pobedu, brejk Olimpijakosa - Košarka

Košarka - Efes isustio pobedu, brejk Olimpijakosa

U drugim utakmicama četvrtfinala Evrolige, Efes je propustio priliku da savlada Real u Maadridu, a Olimpijakos je pobedio Barselonu u Španiji.

CSKA i Fener duplirali prednost - Košarka

Košarka - CSKA i Fener duplirali prednost

Nakon dve utakmice četvrtfinala Evrolige, CSKA i Fenerbahče se nalaze na pragu plasmana na "Fajnal for", jer su ponovo savladali rivale.

EL: Pobede Barselone i Reala - Košarka

Košarka - EL: Pobede Barselone i Reala

Ekipe Barselone i Reala su iskoristile prednost domaćeg terena i zabeležile su pobede u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

CSKA deklasirao PAO, Fener slavio u Istanbulu - Košarka

Košarka - CSKA deklasirao PAO, Fener slavio u Istanbulu

U prvim utakmicama četvrtfinala Evrolige, domaćini su zabeležili pobede, CSKA je bio ubedljiv u Moskvi, dok je Makabiju malo nedostajalo da pobedi u Istanbulu.

Gran Kanarija i Himki u finalu Evrokupa - Košarka

Košarka - Gran Kanarija i Himki u finalu Evrokupa

Za titulu šampiona Evrokupa u sezoni 2014/15 i plasman u Evroligu boriće se španska Gran Kanarija i ruski tim Himki.

EL: Trijumf Zvezde, Marjanović ušao u istoriju - Košarka

Košarka - EL: Trijumf Zvezde, Marjanović ušao u istoriju

Košarkaši Crvene zvezde su se pobedom pred svojim navijačima nad Panatinaikosom oprostili od Evrolige, a Boban Marjanović je postavio rekord elitnog takmičenja.

Revanš susreti polufinala Evrokupa - Košarka

Košarka - Revanš susreti polufinala Evrokupa

Večeras će biti poznati učesnici finala Evrokupa, na Eurosportu 2 pratite direktan prenos susreta Gran Kanarija-UNIKS i Himki-Banvit.

NCAA: Peta titula šampiona za Djuk - Košarka

Košarka - NCAA: Peta titula šampiona za Djuk

Košarkaši Djuka postali su univerzitetski šampioni SAD, pobedom 68:63 u Indijanapolisu nad Viskonsinom.

Poraz Zvezde, Marjanović rekorder Evrolige - Košarka

Košarka - Poraz Zvezde, Marjanović rekorder Evrolige

Crvena zvezda je na gostovanju Žalgirisu poražena 76:70, u meču bez rezultatskog značaja, centar Beograđana, Boban Marjanović je postigao novi dabl-dabl.

EL: Alba slavila u Atini - Košarka

Košarka - EL: Alba slavila u Atini

Panatinaikos nije uspeo na svom parketu da obezbedi plasman u četvrtfinale Evrolige, jer su gosti iz Berlina zabeležili pobedu rezultatom 66:68.