11/11/2011 - 08:50 - Updated 11/11/2011 - 09:21

EL: Kraljevska pobeda

EL: Kraljevska pobeda - Košarka
Other Agency

U grotlu Pionira pobeđen je kraljevski klub iz Madrida. Nošeni krilima vatrenih navijača, košarkaši Partizana mts su se približili top16 fazi takmičenja.

Veliki trijumf su ostvarili crno-beli nad najtrofejnijim timom Evrolige, Realom iz Madrida. Borba do poslednje sekunde je nagrađena pobedom, kojom je Partizan uvećao šanse za plasman u najboljih 16 Evrolige.

Kecman i Lo su poenima u poslednjoj četvrtini rasteretili Nikolu Pekovića, koji je bio glavni stub šampiona Srbije tokom čitavog meča.

U prva 4 minuta Real nije postigao ni jedan koš, pa je na semaforu pisalo 10:0. Crno-beli su odigrali najbolju četvrtinu u Evroligi ove sezone. Čak su imali i 14:3. Međutim, do poluvremena, stabilizovala se igra Reala i ušlo se u rezultatski izjednačenu igru.

Peković je i dalje bio nezaustavljiv za centre Reala. Begić i Ibaka su faulovima zaustavljali Nikolu koji je imao 16 poena u prvom poluvremenu. Više skokova imali su domaći 19:15…

U nastavku je došlo do pada u igri Partizana, čiji se igrači nisu snalazili sa presingom i zonskom igrom gostiju. Ipak, posle slabog perioda u trećem periodu, u poslednjih deset minuta crno-beli su igrali mnogo hrabrije, zahvaljujući nadahnutoj igri Pekovića, Mačvana, Loa i Kecmana.

U poslednjih nekoliko minuta, igralo se poen za poen. Na minut do kraja Rudi Fernandez pogađa za tri poena i Real odlazi na +2. Jovanović je tražio na tajm-autu da se igra strpljivo. Posle tajm-auta, Ljulj je faulirao Kecmana a bek crno-belih postigao oba bacanja za izjednačenje.

Fernandez je prokockao napad Reala a zatim su faulirali Loa koji sa linije penala donosi prednost crno-belima.

Ostao je da se odbrani taj poslednji napad. Fauliran je Ljulj koji je promašio drugo bacanje, ali su se Peković i Čakarević spetljali, svirana je mrtva. Lopta je bila poklonjena protivniku za još jedan napad koji je trajao nešto manje od 4 sekunde…Loše su odigrali gosti, Fernandez je promašio za novu pobedu Partizana u Evroligi.

Partizan – Real Madrid 80:79 (22:17, 23:24, 12:21, 23:18)

*LINK - Košarka

Armani izjednačio, razigrani CSKA - Košarka

Košarka - Armani izjednačio, razigrani CSKA

Emporio Armani nije dozvolio i drugo iznenađenje u Milanu, dok je CSKA poput Barse i Reala na pragu završnog turnira Evrolige.

Real i Barselona na pragu F4, šampion pred eliminacijom - Košarka

Košarka - Real i Barselona na pragu F4, šampion pred eliminacijom

Španski klubovi, Real i Barselona su maksimalno iskoristili prednost domaćeg terena i zabeležili su po dve pobede u četvrtfinalu Evrolige.

Veče produžetaka u Evroligi - Košarka

Košarka - Veče produžetaka u Evroligi

Obe utakmice druge večeri prve runde četvrtfinala Evrolige okončane su nakon produžetaka, a slavili su CSKA i Makabi.

Real i Barselona za korak bliži Fajnal foru - Košarka

Košarka - Real i Barselona za korak bliži Fajnal foru

U premijernim utakmicama četvrtfinala Evrolige, Real i Barselona su iskoristili prednost domaćeg terena i pobedama su se probližili zaavršnom turniru.

Memfis na korak od plej-ofa, Teletović "bombardovao"  - Košarka

Košarka - Memfis na korak od plej-ofa, Teletović "bombardovao"

Ekipa Memfisa je pobedom nad Los Anđeles Lejkersima približila poslednjem mestu koje iz Zapadne konferencije vodi u narednu fazu takmičenja u NBA ligi.

Završena Top 16 faza Evrolige - Košarka

Košarka - Završena Top 16 faza Evrolige

Poznata su imena osam klubova učesnika četvrtfinala Evrolige, a derbi susret su zakazali prošlogodišnji finalisti, Real i Olimpijakos.

Uniks i Valensija u finalu Evrokupa - Košarka

Košarka - Uniks i Valensija u finalu Evrokupa

Za trofej u Evrokupu boriće se timovi ruskog Uniksa i španske Valensije, nakon polufinalnih pobeda nad Crvenom zvezdom odnosno Novgorodom.

San Antonio zaustavljen posle 19 pobeda - Košarka

Košarka - San Antonio zaustavljen posle 19 pobeda

Impresivna serija pobeda San Antonia okončana je sinoć u Minesoti, a Kevin Djurent je prvi put posle 41 utakmice postigao manje od 25 poena.

EL: Debakl Fenerbahčea - Košarka

Košarka - EL: Debakl Fenerbahčea

Ekipa Željka Obradovića je doživela težak poraz na gostovanju u Vitoriji, u utakmici 13. kola Top 16 faze Evrolige.

Herojski trijumf Crvene zvezde - Košarka

Košarka - Herojski trijumf Crvene zvezde

U prvoj polufinalnoj utakmici Evrokupa, košarkaši Crvene zvezde su zabeležili ubedljivu pobedu nad moćnim Uniksom iz Kazanja, rezultatom 63:52.