11/11/2011 - 08:50 - Updated 11/11/2011 - 09:21

EL: Kraljevska pobeda

EL: Kraljevska pobeda - Košarka
Other Agency

U grotlu Pionira pobeđen je kraljevski klub iz Madrida. Nošeni krilima vatrenih navijača, košarkaši Partizana mts su se približili top16 fazi takmičenja.

Veliki trijumf su ostvarili crno-beli nad najtrofejnijim timom Evrolige, Realom iz Madrida. Borba do poslednje sekunde je nagrađena pobedom, kojom je Partizan uvećao šanse za plasman u najboljih 16 Evrolige.

Kecman i Lo su poenima u poslednjoj četvrtini rasteretili Nikolu Pekovića, koji je bio glavni stub šampiona Srbije tokom čitavog meča.

U prva 4 minuta Real nije postigao ni jedan koš, pa je na semaforu pisalo 10:0. Crno-beli su odigrali najbolju četvrtinu u Evroligi ove sezone. Čak su imali i 14:3. Međutim, do poluvremena, stabilizovala se igra Reala i ušlo se u rezultatski izjednačenu igru.

Peković je i dalje bio nezaustavljiv za centre Reala. Begić i Ibaka su faulovima zaustavljali Nikolu koji je imao 16 poena u prvom poluvremenu. Više skokova imali su domaći 19:15…

U nastavku je došlo do pada u igri Partizana, čiji se igrači nisu snalazili sa presingom i zonskom igrom gostiju. Ipak, posle slabog perioda u trećem periodu, u poslednjih deset minuta crno-beli su igrali mnogo hrabrije, zahvaljujući nadahnutoj igri Pekovića, Mačvana, Loa i Kecmana.

U poslednjih nekoliko minuta, igralo se poen za poen. Na minut do kraja Rudi Fernandez pogađa za tri poena i Real odlazi na +2. Jovanović je tražio na tajm-autu da se igra strpljivo. Posle tajm-auta, Ljulj je faulirao Kecmana a bek crno-belih postigao oba bacanja za izjednačenje.

Fernandez je prokockao napad Reala a zatim su faulirali Loa koji sa linije penala donosi prednost crno-belima.

Ostao je da se odbrani taj poslednji napad. Fauliran je Ljulj koji je promašio drugo bacanje, ali su se Peković i Čakarević spetljali, svirana je mrtva. Lopta je bila poklonjena protivniku za još jedan napad koji je trajao nešto manje od 4 sekunde…Loše su odigrali gosti, Fernandez je promašio za novu pobedu Partizana u Evroligi.

Partizan – Real Madrid 80:79 (22:17, 23:24, 12:21, 23:18)

*LINK - Košarka

Evrokup na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Evrokup na Eurosportu 2

I u novoj sezoni Evrokupa, Eurosport 2 će drektno pratiti dešavanja na košarkaškim terenima širom Evrope.

Vicešampion siguran na startu - Košarka

Košarka - Vicešampion siguran na startu

Prošlosezonski finalista Evrolige, madridski Real je na svom terenu savlado Žalgiris 80:71.

Moćna Zvezda na startu Evrolige - Košarka

Košarka - Moćna Zvezda na startu Evrolige

Crvena zvezda je zabeležila, pred svojom publikom, ubedljivu pobedu protiv turskog Galatasaraja, rezultatom 76:68.

Partizan porazom startovao Evrokup - Košarka

Košarka - Partizan porazom startovao Evrokup

Ekipa beogradskog Partizana je ubedljivo poražena na gostovanju u Litvaniji, gde je domaći Lijetuvos Ritas slavio rezultatom 92:65 (31:20, 17:8, 23:25, 22:11).

Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta - Košarka

Košarka - Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta

Košarkašice SAD su odbranile titulu pobedom nad Špankinjama 77:64 u finalu Svetskog prvenstva, dok su Australijanke deklasirale Turkinje za treće mesto.

Uniks preokretom izborio Evroligu - Košarka

Košarka - Uniks preokretom izborio Evroligu

Uniks je plasman u Evroligu izborio pobedom u finalu kvalfikacionog turnira nad Asvelom rezultatom 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15).

Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu - Košarka

Košarka - Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu

Kvalifikacioni turnir za Evroligu ulazi u završnu fazu, Hapoel, Uniks, Asvel i Strazbur bore se za jedno mesto u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa - Košarka

Košarka - Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa

Košarkaška reprezentacija SAD, očekivano je osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Španiji, pobedom 129:92 nad selekcijom Srbije.