11/11/2011 - 08:50 - Updated 11/11/2011 - 09:21

EL: Kraljevska pobeda

EL: Kraljevska pobeda - Košarka
Other Agency

U grotlu Pionira pobeđen je kraljevski klub iz Madrida. Nošeni krilima vatrenih navijača, košarkaši Partizana mts su se približili top16 fazi takmičenja.

Veliki trijumf su ostvarili crno-beli nad najtrofejnijim timom Evrolige, Realom iz Madrida. Borba do poslednje sekunde je nagrađena pobedom, kojom je Partizan uvećao šanse za plasman u najboljih 16 Evrolige.

Kecman i Lo su poenima u poslednjoj četvrtini rasteretili Nikolu Pekovića, koji je bio glavni stub šampiona Srbije tokom čitavog meča.

U prva 4 minuta Real nije postigao ni jedan koš, pa je na semaforu pisalo 10:0. Crno-beli su odigrali najbolju četvrtinu u Evroligi ove sezone. Čak su imali i 14:3. Međutim, do poluvremena, stabilizovala se igra Reala i ušlo se u rezultatski izjednačenu igru.

Peković je i dalje bio nezaustavljiv za centre Reala. Begić i Ibaka su faulovima zaustavljali Nikolu koji je imao 16 poena u prvom poluvremenu. Više skokova imali su domaći 19:15…

U nastavku je došlo do pada u igri Partizana, čiji se igrači nisu snalazili sa presingom i zonskom igrom gostiju. Ipak, posle slabog perioda u trećem periodu, u poslednjih deset minuta crno-beli su igrali mnogo hrabrije, zahvaljujući nadahnutoj igri Pekovića, Mačvana, Loa i Kecmana.

U poslednjih nekoliko minuta, igralo se poen za poen. Na minut do kraja Rudi Fernandez pogađa za tri poena i Real odlazi na +2. Jovanović je tražio na tajm-autu da se igra strpljivo. Posle tajm-auta, Ljulj je faulirao Kecmana a bek crno-belih postigao oba bacanja za izjednačenje.

Fernandez je prokockao napad Reala a zatim su faulirali Loa koji sa linije penala donosi prednost crno-belima.

Ostao je da se odbrani taj poslednji napad. Fauliran je Ljulj koji je promašio drugo bacanje, ali su se Peković i Čakarević spetljali, svirana je mrtva. Lopta je bila poklonjena protivniku za još jedan napad koji je trajao nešto manje od 4 sekunde…Loše su odigrali gosti, Fernandez je promašio za novu pobedu Partizana u Evroligi.

Partizan – Real Madrid 80:79 (22:17, 23:24, 12:21, 23:18)

*LINK - Košarka

Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom - Košarka

Košarka - Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom

Danas je održan žreb Evrolige u Barseloni, jedini direktan predstavnik Srbije, Crvena zvezda igraće u D grupi.

Povratak "kralja" u Klivlend - Košarka

Košarka - Povratak "kralja" u Klivlend

Jedan od najboljih košarkaša današnjice, Lebron Džejms se nakon dve osvojene titule sa Majamijem vraća u Ohajo u redove Klivlend Kavalirsa.

San Antonio je šampion NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio je šampion NBA lige

Sparsi su do pete titule u klupskoj istoriji došli već posle pet odigranih mečeva, na svom terenu zabeležili su pobedu 104:87 nad Majamijem

Raspucani Sparsi izrešetali Majami - Košarka

Košarka - Raspucani Sparsi izrešetali Majami

U trećoj utakmici velikog finala NBA lige, San Antonio je na Floridi, maestralnom partijom, savladao Majami i poveo 2:1 u seriji.

Lebron vodio Majami do prve pobede - Košarka

Košarka - Lebron vodio Majami do prve pobede

Nakon trijumfa San Antonija u prvoj utakmici, Lebron Džejms je bio heroj pobede Majamija u drugom meču finala plej-ofa NBA lige.

San Antonio pobedio šampiona na startu finala NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio pobedio šampiona na startu finala NBA lige

Majami je bio pred pobedom na gostovanju Sparsima, ali je povreda Lebrona Džejmsa pomogla San Antoniju da napravi preokret za konačnih 110:95.

San Antonio izborio finale NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio izborio finale NBA lige

San Antonio je posle produžetka savladao Oklahomu u gostima, zabeležio je četvrtu pobedu, a za titulu šampiona NBA lige igraće protiv branioca titule, Majamija.

NBA: Šampion izborio finale  - Košarka

Košarka - NBA: Šampion izborio finale

Aktuelni šampion, ekipa Majamija prvi je finalista plej-ofa NBA lige, nakon trijumfa na domaćem parketu nad Indijanom, za ukupnu pobedu 4:2 u seriji.

San Antonio na pragu NBA finala - Košarka

Košarka - San Antonio na pragu NBA finala

San Antonio je poveo 3:2 u finalu Zapada protiv Oklahome, i Sparsima nedostaje još jedan trijumf za veliko finale NBA lige.

Indijana usporila Majami - Košarka

Košarka - Indijana usporila Majami

U finalu Istočne konferencije, ekipa Indijane je uspela da smanji prednost Majamija na 3:2, nakon što su pred svojim navijačima savladali goste sa Floride 93:90