26/02/2012 - 10:56 - Updated 26/02/2012 - 11:02

All Star: Envans najbolji u zakucavanju

Ol star vikend u NBA - Košarka
Resmi Siteden Alınmıştır

Džeremi Evans, košarkaš Juta Džeza, je pobedio na takmičenju u zakucavanju na Ol star vikendu u Americi

Evans je u takmičenje ušao kao zamena za povređenog košarkaša Nju Jorka, Ajmena Šamperta i na kraju je oduševio svojim zakucavanjima. Dobio je 29 posto glasova od 3 miliona navijača, a u poslednjem pokušaju zakucavanja nosio je dres legende Džezera, Karla Malouna.

Iza Evansa ostali su Čejs Badindžer iz Hjustona, Pol Džordž iz Indijane i Derik Viliams iz Minesote.

U takmičenju u šutiranju trojki slavio je Kevin Louv iz Minesote. Iza njega ostao je Kevin Durant iz Oklahome, dok je Toni Parker bio najbolji u testiranju veštine driblinga, dodavanja i šutiranja u određenemom vremenskom periodu.

*LINK - Košarka

Evrokup na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Evrokup na Eurosportu 2

I u novoj sezoni Evrokupa, Eurosport 2 će drektno pratiti dešavanja na košarkaškim terenima širom Evrope.

Vicešampion siguran na startu - Košarka

Košarka - Vicešampion siguran na startu

Prošlosezonski finalista Evrolige, madridski Real je na svom terenu savlado Žalgiris 80:71.

Moćna Zvezda na startu Evrolige - Košarka

Košarka - Moćna Zvezda na startu Evrolige

Crvena zvezda je zabeležila, pred svojom publikom, ubedljivu pobedu protiv turskog Galatasaraja, rezultatom 76:68.

Partizan porazom startovao Evrokup - Košarka

Košarka - Partizan porazom startovao Evrokup

Ekipa beogradskog Partizana je ubedljivo poražena na gostovanju u Litvaniji, gde je domaći Lijetuvos Ritas slavio rezultatom 92:65 (31:20, 17:8, 23:25, 22:11).

Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta - Košarka

Košarka - Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta

Košarkašice SAD su odbranile titulu pobedom nad Špankinjama 77:64 u finalu Svetskog prvenstva, dok su Australijanke deklasirale Turkinje za treće mesto.

Uniks preokretom izborio Evroligu - Košarka

Košarka - Uniks preokretom izborio Evroligu

Uniks je plasman u Evroligu izborio pobedom u finalu kvalfikacionog turnira nad Asvelom rezultatom 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15).

Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu - Košarka

Košarka - Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu

Kvalifikacioni turnir za Evroligu ulazi u završnu fazu, Hapoel, Uniks, Asvel i Strazbur bore se za jedno mesto u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa - Košarka

Košarka - Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa

Košarkaška reprezentacija SAD, očekivano je osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Španiji, pobedom 129:92 nad selekcijom Srbije.