02/03/2012 - 08:19 - Updated 02/03/2012 - 08:43

EL: Završena top 16 faza takmičenja

EL: Završena top 16 faza - Košarka

Na fajnal foru Evrplige, koji se igra u Istanbulu od 11. do 13. maja, Turska neće imati svog predstavnika

Košarkaši moskovskog CSKA savladali su na gostovanju u Istanbulu ekipu Anadolu Efesa rezultatom 82:65 u poslednjem 6. kolu Top 16 faze Evrolige.

Utakmica u dvorani Abdi Ipekči bila je neizvesna samo u prvih deset minuta kada je CSKA imao samo dva poena prednosti 22:20, ali od tog trenutka Armejci su u potpunosti dominirali parketom. Na poluvremenu su imali prednost od deset poena 47:37, da bi se u nastavku susreta ta prednost povećala na končnih plus 17.

Ruski tim je do pobede predvodio Andrei Kirilenko sa 15 poena, dok je u sastavu Efesa Saša Vujačić ubacio 17 poena.

Košarkaši španskog Bilbaoa plasirali su se među osam najboljih ekipa Evrolige nakon što su sinoć savladali na gostovanju Unikahu u Malagi rezultatom 59:55.

U veoma neizvesnoj utakmici pobednik se do same završince nije znao iako su gosti iz Bilbaoa tokom kompletnog susreta imali minimalnu prednost. Interesantno je da je druga četvrtina završena rezultatom 9:6 u korist Bilbaoa.

Goste su do istorijskog trijumfa vodili Aron Džekson i Marko Banić sa po 10 poena. U sastavu Unicahe Hrvoje Perić je ubacio 19 poena.

Pobeda Bilbaoa nije išla na ruku Realu iz Madrida koji je uprkos pobedi nad Montepaskijem u Sieni rezultatom 102:90 ostao bez plasmana u nokaut fazu. Real je do pobede vodio Felipe Rejes sa 17 poena i 7 skokova, dok su kod Siene Mekkejleb i Res ubacili po 15 poena.

Prolaz među osam najboljih ekipa Starog kontinenta ostvarili su i košarkaši Olimpiakosa. Oni su sinoć savladali Galatasaraj rezultatom 88:81 i zbog boljeg međusobnog odnosa dalje ide grčki tim. Olimpiakos je do pobede vodio Spanulis sa 20 poena, dok je kod Galate čak šest košarkaše imalo dvocifren učinak, a najviše je ubacio Lukša Andrić 15 poena.

U četvrtfinalu plej-ofa sastaće se: CSKA - Bilbao, Montepaski - Olimpijakos, Panatinaikos - Makabi i Barselona - Uniks!

REZULTATI POSLEDNJEG KOLA:

Grupa E

Efes - CSKA 65:82 /Vujčić 17, Savanović 16, 5sk, 3as, 3ukr - Kirilenko 15, 4as, Krstić 13/

Olimpijakos - Galatasaraj 88:81 /Spanulis 20, 8as, 4ukr, Printezis 16, 5sk - Andrić 15, 6sk/

TABELA: CSKA 5-1, Olimpijakos 3-3, Galatasaraj 3-3, Efes 1-5.

Grupa F

Unikaha - Bilbao 55:59 /Perić 19, 7sk - Banić 10, 6sk/

Montepaski - Real Madrid 90:102 /Mekejleb 15 - Rejes 17, 14sk, Veličković 2, 3as/

TABELA: Montepaski 4-2, Bilbao 4-2, Real 4-2, Unikaha 0-6.

Grupa G

Uniks - Panatinaikos 63:68

Emporio Armani - Fenerbahče 85:72

TABELA: Panatinaikos 4-2, Uniks 3-3, Armani 3-3, Fenerbahče 2-4.

Grupa H

Barselona - Makabi 70:67

Žalgiris - Kantu 71:77

TABELA: Barselona 6-0, Makabi 3-3, Kantu 3-3, Žalgiris 0-6.

*LINK - Košarka

EL: Moćna Zvezda deklasirala Valensiju, Real siguran - Košarka

Košarka - EL: Moćna Zvezda deklasirala Valensiju, Real siguran

Košarkaši Crvene zvezde su vođeni fanatičnim navijanjem svojih pristalica u "Kombank areni" savladali goste iz Španije rezultatom 76:63, u trećem kolu Evrolige.

EK: Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu - Košarka

Košarka - EK: Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu

Dve desetinke pre kraja utakmice, pogotkom Dervina Kičena, domaći tim Jerusalima savladao je Partizan rezultatom 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13).

Derbijem u Teksasu počela je nova NBA sezona - Košarka

Košarka - Derbijem u Teksasu počela je nova NBA sezona

Ako se po jutru dan poznaje, onda nas očekuje dramatična NBA sezona 2014/15, jer je pobednik prvog susreta odlučen trojkom Tonija Parkera.

Jerusalim-Partizan na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Jerusalim-Partizan na Eurosportu 2

U sredu 29. oktobra Eurosport 2 će direktno prenositi košarkašku utakmicu između Jerusalima i Partizana, koja se za Evrokup igra u Izraelu od 18.30.

Vicešampion siguran na startu - Košarka

Košarka - Vicešampion siguran na startu

Prošlosezonski finalista Evrolige, madridski Real je na svom terenu savlado Žalgiris 80:71.

Moćna Zvezda na startu Evrolige - Košarka

Košarka - Moćna Zvezda na startu Evrolige

Crvena zvezda je zabeležila, pred svojom publikom, ubedljivu pobedu protiv turskog Galatasaraja, rezultatom 76:68.

Partizan porazom startovao Evrokup - Košarka

Košarka - Partizan porazom startovao Evrokup

Ekipa beogradskog Partizana je ubedljivo poražena na gostovanju u Litvaniji, gde je domaći Lijetuvos Ritas slavio rezultatom 92:65 (31:20, 17:8, 23:25, 22:11).

Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta - Košarka

Košarka - Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta

Košarkašice SAD su odbranile titulu pobedom nad Špankinjama 77:64 u finalu Svetskog prvenstva, dok su Australijanke deklasirale Turkinje za treće mesto.

Uniks preokretom izborio Evroligu - Košarka

Košarka - Uniks preokretom izborio Evroligu

Uniks je plasman u Evroligu izborio pobedom u finalu kvalfikacionog turnira nad Asvelom rezultatom 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15).

Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu - Košarka

Košarka - Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu

Kvalifikacioni turnir za Evroligu ulazi u završnu fazu, Hapoel, Uniks, Asvel i Strazbur bore se za jedno mesto u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.