30/03/2012 - 08:51 - Updated 30/03/2012 - 09:10

EL: Željko slavio u Tel Avivu

Željko slavio u Tel Avivu - Košarka
Reuters

Panatinaikos vođen fantastičnim Željkom Obradovićem je u Tel Avivu pobedio Makabi i tako izjednačio na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Košarkaši Pantinaikosa savladali su u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige ekipu Makabija u Tel Avivu rezultatom 78:69.

Bila je ovo utakmica u kojoj je Panatinaikos morao pobediti, ukoliko je želeo ostati u igri za Fajnal For, a izabranici Željka Obradovića su u tome i uspeli.

Nakon prvih deset minuta igre Makabi je imao prednost 19:17, ali na poluvreme, aktuelni prvak Evrope, je ipak otišao sa vođstvom. Dobio je Pao drugi period 24:17, pa su u drugo poluvreme ušli sa pet poena prednosti 41:36.

U drugom poluvremenu je viđen skoro isti scenario kao u prvom. Treći period minimalno pripada košarkašima Makabija koji, da bi poslednji period pripao grčkom timu, koji je na kraju zasluženo slavio sa devet poena prednosti.

Nik Kalates je sa 15 poena predvodio grčkog prvaka u ovom meču, dok je sa druge strane Kejt Langford ubacio 14 poena.

Svakog petka, kada je evroligaška nedelja, gledajte Šou Evrolige na Eurosportu 2 u 13.30h.

*LINK - Košarka

Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom - Košarka

Košarka - Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom

Danas je održan žreb Evrolige u Barseloni, jedini direktan predstavnik Srbije, Crvena zvezda igraće u D grupi.

Povratak "kralja" u Klivlend - Košarka

Košarka - Povratak "kralja" u Klivlend

Jedan od najboljih košarkaša današnjice, Lebron Džejms se nakon dve osvojene titule sa Majamijem vraća u Ohajo u redove Klivlend Kavalirsa.

San Antonio je šampion NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio je šampion NBA lige

Sparsi su do pete titule u klupskoj istoriji došli već posle pet odigranih mečeva, na svom terenu zabeležili su pobedu 104:87 nad Majamijem

Raspucani Sparsi izrešetali Majami - Košarka

Košarka - Raspucani Sparsi izrešetali Majami

U trećoj utakmici velikog finala NBA lige, San Antonio je na Floridi, maestralnom partijom, savladao Majami i poveo 2:1 u seriji.

Lebron vodio Majami do prve pobede - Košarka

Košarka - Lebron vodio Majami do prve pobede

Nakon trijumfa San Antonija u prvoj utakmici, Lebron Džejms je bio heroj pobede Majamija u drugom meču finala plej-ofa NBA lige.

San Antonio pobedio šampiona na startu finala NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio pobedio šampiona na startu finala NBA lige

Majami je bio pred pobedom na gostovanju Sparsima, ali je povreda Lebrona Džejmsa pomogla San Antoniju da napravi preokret za konačnih 110:95.

San Antonio izborio finale NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio izborio finale NBA lige

San Antonio je posle produžetka savladao Oklahomu u gostima, zabeležio je četvrtu pobedu, a za titulu šampiona NBA lige igraće protiv branioca titule, Majamija.

NBA: Šampion izborio finale  - Košarka

Košarka - NBA: Šampion izborio finale

Aktuelni šampion, ekipa Majamija prvi je finalista plej-ofa NBA lige, nakon trijumfa na domaćem parketu nad Indijanom, za ukupnu pobedu 4:2 u seriji.

San Antonio na pragu NBA finala - Košarka

Košarka - San Antonio na pragu NBA finala

San Antonio je poveo 3:2 u finalu Zapada protiv Oklahome, i Sparsima nedostaje još jedan trijumf za veliko finale NBA lige.

Indijana usporila Majami - Košarka

Košarka - Indijana usporila Majami

U finalu Istočne konferencije, ekipa Indijane je uspela da smanji prednost Majamija na 3:2, nakon što su pred svojim navijačima savladali goste sa Floride 93:90