30/03/2012 - 08:51 - Updated 30/03/2012 - 09:10

EL: Željko slavio u Tel Avivu

Željko slavio u Tel Avivu - Košarka
Reuters

Panatinaikos vođen fantastičnim Željkom Obradovićem je u Tel Avivu pobedio Makabi i tako izjednačio na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Košarkaši Pantinaikosa savladali su u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige ekipu Makabija u Tel Avivu rezultatom 78:69.

Bila je ovo utakmica u kojoj je Panatinaikos morao pobediti, ukoliko je želeo ostati u igri za Fajnal For, a izabranici Željka Obradovića su u tome i uspeli.

Nakon prvih deset minuta igre Makabi je imao prednost 19:17, ali na poluvreme, aktuelni prvak Evrope, je ipak otišao sa vođstvom. Dobio je Pao drugi period 24:17, pa su u drugo poluvreme ušli sa pet poena prednosti 41:36.

U drugom poluvremenu je viđen skoro isti scenario kao u prvom. Treći period minimalno pripada košarkašima Makabija koji, da bi poslednji period pripao grčkom timu, koji je na kraju zasluženo slavio sa devet poena prednosti.

Nik Kalates je sa 15 poena predvodio grčkog prvaka u ovom meču, dok je sa druge strane Kejt Langford ubacio 14 poena.

Svakog petka, kada je evroligaška nedelja, gledajte Šou Evrolige na Eurosportu 2 u 13.30h.

*LINK - Košarka

EL: Real prejak za Zvezdu, PAO poražen u Tel Avivu - Košarka

Košarka - EL: Real prejak za Zvezdu, PAO poražen u Tel Avivu

Crvena zvezda je poražena od Reala i u Madridu, rezultatom 85:61, dok je Panatinaikos u neizvesnoj završnici ispustio pobedu u Izraelu.

Ana Feninger topi prednost Tine Maze - Košarka

Košarka - Ana Feninger topi prednost Tine Maze

Svetska šampionka Ana Feninger je iskoristila pad Tine Maze u Mariboru i pobedom u veleslalomu smanjila prednost Slovenke u generalnom plasmanu Svetskog kupa.

Oklahoma i Klipersi slavili nakon odmora - Košarka

Košarka - Oklahoma i Klipersi slavili nakon odmora

Kratka pauza u NBA ligi nakon "Ol star" vikenda je završena, u prvim mečevima nakon odmora slavili su Oklahoma i LA Klipersi.

Revija koševa u pobedi "Zapada" - Košarka

Košarka - Revija koševa u pobedi "Zapada"

Sinoć je završen "Ol star" NBA vikend, odigrana je utakmica između "Istoka" i "Zapada" na kojoj je postignu 321 poen.

"Ol star" vikend u Bruklinu - Košarka

Košarka - "Ol star" vikend u Bruklinu

Praznik košarke je počeo, drugog dana "ol star" vikenda u Bruklinu, održana su takmičenja u zakucavanju i šutranju trojki.

EL: Zvezda ispustila pobedu u Atini - Košarka

Košarka - EL: Zvezda ispustila pobedu u Atini

U sedmom kolu Top 16 faze Evrolige, Crvena zvezda je posle očajnog starta bila u prilici da savlada Panatinaikos, koji je na kraju ipak slavio rezultatom 74:69.

EL: Alba utišala Tel Aviv - Košarka

Košarka - EL: Alba utišala Tel Aviv

Posle pet uzastopnih pobeda, "ponos Izraela" je neprijatno iznenadio svoje navijače, Alba je rezultatom 66:59 slavila u Tel Avivu.

Crnogorci briljirali u pobedi i porazu - Košarka

Košarka - Crnogorci briljirali u pobedi i porazu

Bivši as Partizana, Nikola Peković i Nikola Vučević su zabeležili dabl-dabl učinak ali se samo jedan radovao na kraju utakmica.

Zvezda bez trojke u porazu od Žalgirisa, incidenti u Istanbulu - Košarka

Košarka - Zvezda bez trojke u porazu od Žalgirisa, incidenti u Istanbulu

Crvena zvezda je na svom terenu poražena od Žalgirisa, a u prvom meču pred publikom nakon suspenzije, Galatasaraj je poražen od Makabija.

EL: Favoriti ubedljivi za kraj petog kola - Košarka

Košarka - EL: Favoriti ubedljivi za kraj petog kola

U poslednjim utakmicama petog kola Top 16 faze Evrolige, pobede su zabeležili Panatinaikos, Fenerbahče, Barselona...