30/03/2012 - 08:51 - Updated 30/03/2012 - 09:10

EL: Željko slavio u Tel Avivu

Željko slavio u Tel Avivu - Košarka
Reuters

Panatinaikos vođen fantastičnim Željkom Obradovićem je u Tel Avivu pobedio Makabi i tako izjednačio na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Košarkaši Pantinaikosa savladali su u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige ekipu Makabija u Tel Avivu rezultatom 78:69.

Bila je ovo utakmica u kojoj je Panatinaikos morao pobediti, ukoliko je želeo ostati u igri za Fajnal For, a izabranici Željka Obradovića su u tome i uspeli.

Nakon prvih deset minuta igre Makabi je imao prednost 19:17, ali na poluvreme, aktuelni prvak Evrope, je ipak otišao sa vođstvom. Dobio je Pao drugi period 24:17, pa su u drugo poluvreme ušli sa pet poena prednosti 41:36.

U drugom poluvremenu je viđen skoro isti scenario kao u prvom. Treći period minimalno pripada košarkašima Makabija koji, da bi poslednji period pripao grčkom timu, koji je na kraju zasluženo slavio sa devet poena prednosti.

Nik Kalates je sa 15 poena predvodio grčkog prvaka u ovom meču, dok je sa druge strane Kejt Langford ubacio 14 poena.

Svakog petka, kada je evroligaška nedelja, gledajte Šou Evrolige na Eurosportu 2 u 13.30h.

*LINK - Košarka

Zvezda poražena u Berlinu, kao i Ivković u Atini - Košarka

Košarka - Zvezda poražena u Berlinu, kao i Ivković u Atini

Crvena zvezda nije smogla snage da napravi potpuni prokret na gostovanju u Berlinu, gde je domaća Alba slavila rezultaom 73:68.

EL: PAO zaustavio Real - Košarka

Košarka - EL: PAO zaustavio Real

Nakon superiorne serije u Top 16 fazi Evrolige, Real je poražen na gostovanju u Atini, ali je plasman među osam najboljih već obezbedio.

Zvezda ispustila pobedu protiv Barselone - Košarka

Košarka - Zvezda ispustila pobedu protiv Barselone

Malo je nedostajalo da Crvena zvezda u ispunjenoj Kombank areni savlada Barselonu i tako sačuva nadu u plasman među osam naboljih timova Evrolige.

Kirilenko odlazi u penziju - Košarka

Košarka - Kirilenko odlazi u penziju

Neposredno nakon što se vratio u moskovski CSKA, Andrej Kirilenko je rekao da planira kraj igračke karijere narednog leta.

Zvezda protutnjala kroz Istanbul - Košarka

Košarka - Zvezda protutnjala kroz Istanbul

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su treću pobedu u Top 16 fazi Evrolige, u Istambulu su deklasirali Galatasaraj rezultatom 91:68.

EK: Valensija superiorna i u Minhenu - Košarka

Košarka - EK: Valensija superiorna i u Minhenu

Puleni Svetislava Pešića su se još više obrukali u Minhenu nego pre nedelju dana u Šapaniji, Valensija je bez milosti deklasirala Bajern 94:60.

EL: Favoriti slavili u gostima - Košarka

Košarka - EL: Favoriti slavili u gostima

Ekipa Reala iz Madrida upisala je osmu pobedu u Top 16 fazi Evrolige na gostovanju u Istambulu, kao i Olimpijakos protiv Armanija u Milanu.

Zvezda savladala šampiona Evrope - Košarka

Košarka - Zvezda savladala šampiona Evrope

U polupraznoj "Kombank areni", ekipa Crvene zvezde je savladala aktuelnog šampiona Evrope, ekipu Makabija, sa ubedljivih 89:76.

EK: Valensija deklasirala ekipu Svetislava Pešića - Košarka

Košarka - EK: Valensija deklasirala ekipu Svetislava Pešića

Ekipi Bajerna biće potreban podvig u Minhenu za plasman u četvrtfinale Evrokupa, jer moraju da nadoknade 22 poena prednosti ekipe Valensije.

EL: Real prejak za Zvezdu, PAO poražen u Tel Avivu - Košarka

Košarka - EL: Real prejak za Zvezdu, PAO poražen u Tel Avivu

Crvena zvezda je poražena od Reala i u Madridu, rezultatom 85:61, dok je Panatinaikos u neizvesnoj završnici ispustio pobedu u Izraelu.