06/04/2012 - 07:54 - Updated 06/04/2012 - 08:26

EL: Obradović i PAO na Fajnal foru

PAO na Fjanal foru - Košarka

Košarkaši Panatinaikosa su pred 18.000 svojih navijača u dramatičnoj završnici "preživeli" silovit nalet Makabija i plasirali se na Fajnal 4

Nakon pobede Panatinaikosa nad Makabijem 86:85 (18:20, 23:12, 21:21, 24:32), u majstorici poslednjeg preostalog četvrtfinala Evrolige, poznat je protivnik CSKA u istanbulskom polufinalu. Drugi par je poznat od ranije a čine ga Barselona i Olimpijakos.

Prva četvrtina (20:18) obeležena je jačom igrom Panatinaikosa ispod koša, dok su gosti iz Tel Aviva imali nešto bolji procenat šuta. U nastavku susreta domaćini nisu posustali sa snažnom igrom u reketu, dok je Makabi šuterski popustio. Tako je u prvih 10 minuta Batist već imao 6 poena uz 4 skoka, dok su Blu i Burstein sa 40 posto šuta i svaki sa po 5 poena održavali gostujući tim u životu.

Prva velika uzbuđenja, moment kada se do tada izuzetno "tvrda" utakmica počela "odmotavati" dogodio se u 16. minutu, kada je trener gostiju David Blat izrevoltiran sudijskim odlukama zaradio tehničku grešku. Dok je pomoćno osoblje čistilo različite projektile oko klupe Makabija, igrači Panatinaikosa koriste oba slobodna i uz dva iz igre rezultat je 30:24.

Trojkom Jasikevičiusa PAO je došao na 39:30. Diamantidis (11 poena u prvoj četvrtini) ulazi u seriju, pa je tako na kraju prvog poluvremena bilo 9 razlike za Grke (41:32).

Domaćini su u reketu bili nadmoćni sa 22 skoka naspram 13 igrača Makabija. Ako uzmemo u obzir i veoma loš šut za tri poena (2/13, 15 %) onda je sasvim jasna ova razlika u korist Panatinaikosa tokom prvog dela meča.

U nastavku, nova uzbuđenja. Makabi na trenutak dolazi do daha i u 24. minutu je 46:46. Ali, samo 3 minuta posle, nakon serije zelenih 12:0 već je 58:46. U toj seriji Panatinaikosa najviše su "povukli" Diamantidis, Perperoglou i Jasikevičius, koji je definitivno u ovom meču bio igrač za poene u najvažnijim trenucima za njegov tim.

Gosti iz Tel Aviva ne odustaju. Skortsanitis i Ohajon, koji se nisu videli u prvom poluvremenu, u drugom konačno dolaze do svoje igre. Priključuju se Smit i Langford. Makabi u par navrata zaista preti, da bi samo malo pre kraja utakmice Langford promašio dvokorak za produžetak. Diamantidis pogađa oba slobodna bacanja, ali pravi i neverovatan faul uz koš protivnika.

Samo devet sekundi pre kraja je 85:82. Pnini je fauliran prilikom pokušaja trojke nakon čega pogađa sva tri slobodna za 85:85. Diamantidis ima napad, kreće na prodor i uzima faul.

Pogađa jedno za 86:85 nakon čega Makabi, zahvaljujući atomskoj odbrani, na svojoj polovini gubi loptu u napadu. Tako je u OAKA Areni, Panatinaikos po ko zna koji put odbio napade gostiju.

PANATINAIKOS: Marić 5, Perperoglu 9, Batist 8 (5sk), Logan 4, Sato 1, Carcaris 2, Dijamantidis 25 (6sk, 3as), Vujukas 8, Kalates 4, Smit 2, Kajmakoglu 5, Jasikevičijus 13.

MAKABI: Papalukas, Hendriks 8 (4as), Smit 9 (9sk), Blu 14, Elijahu 4, Malet, Pnini 9, Burštajn 10, Ohajon 10, Džejms 2, Skorcanitis 8, Lengford 11 (5as).

*LINK - Košarka

"Ponos Izraela" putuje u Milano - Košarka

Košarka - "Ponos Izraela" putuje u Milano

Makabi je druga ekipa koja je izborila plasman na finalni turnir Evrolige u Milanu, jer je na svom terenu došao do treće pobede nad Emporio Armani ekipom.

Drugi brejk Vašingtona u Čikagu - Košarka

Košarka - Drugi brejk Vašingtona u Čikagu

"Bikovi" iz Čikaga su propustili i drugu priliku da iskoriste prednost domaćeg terena na samom startu doigravanja u NBA ligi.

EL: Pobede grčkih klubova - Košarka

Košarka - EL: Pobede grčkih klubova

Branilac titule u Evroligi je i dalje u igri, Olimpijakos je savladao Real u Atini, dok je Panatinaikos trijumfovao na svom parketu protiv CSKA.

Barselona efikasna i u trećoj utakmici - Košarka

Košarka - Barselona efikasna i u trećoj utakmici

Ekipa Barselone je prvi učesnik fajnl-fora Evrolige, jer je u Istanbulu zabeležila i treću pobedu u četvrtfinalnim duelima sa Galatasarajem.

Armani izjednačio, razigrani CSKA - Košarka

Košarka - Armani izjednačio, razigrani CSKA

Emporio Armani nije dozvolio i drugo iznenađenje u Milanu, dok je CSKA poput Barse i Reala na pragu završnog turnira Evrolige.

Real i Barselona na pragu F4, šampion pred eliminacijom - Košarka

Košarka - Real i Barselona na pragu F4, šampion pred eliminacijom

Španski klubovi, Real i Barselona su maksimalno iskoristili prednost domaćeg terena i zabeležili su po dve pobede u četvrtfinalu Evrolige.

Veče produžetaka u Evroligi - Košarka

Košarka - Veče produžetaka u Evroligi

Obe utakmice druge večeri prve runde četvrtfinala Evrolige okončane su nakon produžetaka, a slavili su CSKA i Makabi.

Real i Barselona za korak bliži Fajnal foru - Košarka

Košarka - Real i Barselona za korak bliži Fajnal foru

U premijernim utakmicama četvrtfinala Evrolige, Real i Barselona su iskoristili prednost domaćeg terena i pobedama su se probližili zaavršnom turniru.

Memfis na korak od plej-ofa, Teletović "bombardovao"  - Košarka

Košarka - Memfis na korak od plej-ofa, Teletović "bombardovao"

Ekipa Memfisa je pobedom nad Los Anđeles Lejkersima približila poslednjem mestu koje iz Zapadne konferencije vodi u narednu fazu takmičenja u NBA ligi.

Završena Top 16 faza Evrolige - Košarka

Košarka - Završena Top 16 faza Evrolige

Poznata su imena osam klubova učesnika četvrtfinala Evrolige, a derbi susret su zakazali prošlogodišnji finalisti, Real i Olimpijakos.