06/04/2012 - 07:54 - Updated 06/04/2012 - 08:26

EL: Obradović i PAO na Fajnal foru

PAO na Fjanal foru - Košarka

Košarkaši Panatinaikosa su pred 18.000 svojih navijača u dramatičnoj završnici "preživeli" silovit nalet Makabija i plasirali se na Fajnal 4

Nakon pobede Panatinaikosa nad Makabijem 86:85 (18:20, 23:12, 21:21, 24:32), u majstorici poslednjeg preostalog četvrtfinala Evrolige, poznat je protivnik CSKA u istanbulskom polufinalu. Drugi par je poznat od ranije a čine ga Barselona i Olimpijakos.

Prva četvrtina (20:18) obeležena je jačom igrom Panatinaikosa ispod koša, dok su gosti iz Tel Aviva imali nešto bolji procenat šuta. U nastavku susreta domaćini nisu posustali sa snažnom igrom u reketu, dok je Makabi šuterski popustio. Tako je u prvih 10 minuta Batist već imao 6 poena uz 4 skoka, dok su Blu i Burstein sa 40 posto šuta i svaki sa po 5 poena održavali gostujući tim u životu.

Prva velika uzbuđenja, moment kada se do tada izuzetno "tvrda" utakmica počela "odmotavati" dogodio se u 16. minutu, kada je trener gostiju David Blat izrevoltiran sudijskim odlukama zaradio tehničku grešku. Dok je pomoćno osoblje čistilo različite projektile oko klupe Makabija, igrači Panatinaikosa koriste oba slobodna i uz dva iz igre rezultat je 30:24.

Trojkom Jasikevičiusa PAO je došao na 39:30. Diamantidis (11 poena u prvoj četvrtini) ulazi u seriju, pa je tako na kraju prvog poluvremena bilo 9 razlike za Grke (41:32).

Domaćini su u reketu bili nadmoćni sa 22 skoka naspram 13 igrača Makabija. Ako uzmemo u obzir i veoma loš šut za tri poena (2/13, 15 %) onda je sasvim jasna ova razlika u korist Panatinaikosa tokom prvog dela meča.

U nastavku, nova uzbuđenja. Makabi na trenutak dolazi do daha i u 24. minutu je 46:46. Ali, samo 3 minuta posle, nakon serije zelenih 12:0 već je 58:46. U toj seriji Panatinaikosa najviše su "povukli" Diamantidis, Perperoglou i Jasikevičius, koji je definitivno u ovom meču bio igrač za poene u najvažnijim trenucima za njegov tim.

Gosti iz Tel Aviva ne odustaju. Skortsanitis i Ohajon, koji se nisu videli u prvom poluvremenu, u drugom konačno dolaze do svoje igre. Priključuju se Smit i Langford. Makabi u par navrata zaista preti, da bi samo malo pre kraja utakmice Langford promašio dvokorak za produžetak. Diamantidis pogađa oba slobodna bacanja, ali pravi i neverovatan faul uz koš protivnika.

Samo devet sekundi pre kraja je 85:82. Pnini je fauliran prilikom pokušaja trojke nakon čega pogađa sva tri slobodna za 85:85. Diamantidis ima napad, kreće na prodor i uzima faul.

Pogađa jedno za 86:85 nakon čega Makabi, zahvaljujući atomskoj odbrani, na svojoj polovini gubi loptu u napadu. Tako je u OAKA Areni, Panatinaikos po ko zna koji put odbio napade gostiju.

PANATINAIKOS: Marić 5, Perperoglu 9, Batist 8 (5sk), Logan 4, Sato 1, Carcaris 2, Dijamantidis 25 (6sk, 3as), Vujukas 8, Kalates 4, Smit 2, Kajmakoglu 5, Jasikevičijus 13.

MAKABI: Papalukas, Hendriks 8 (4as), Smit 9 (9sk), Blu 14, Elijahu 4, Malet, Pnini 9, Burštajn 10, Ohajon 10, Džejms 2, Skorcanitis 8, Lengford 11 (5as).

*LINK - Košarka

EL: Moćna Zvezda deklasirala Valensiju, Real siguran - Košarka

Košarka - EL: Moćna Zvezda deklasirala Valensiju, Real siguran

Košarkaši Crvene zvezde su vođeni fanatičnim navijanjem svojih pristalica u "Kombank areni" savladali goste iz Španije rezultatom 76:63, u trećem kolu Evrolige.

EK: Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu - Košarka

Košarka - EK: Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu

Dve desetinke pre kraja utakmice, pogotkom Dervina Kičena, domaći tim Jerusalima savladao je Partizan rezultatom 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13).

Derbijem u Teksasu počela je nova NBA sezona - Košarka

Košarka - Derbijem u Teksasu počela je nova NBA sezona

Ako se po jutru dan poznaje, onda nas očekuje dramatična NBA sezona 2014/15, jer je pobednik prvog susreta odlučen trojkom Tonija Parkera.

Jerusalim-Partizan na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Jerusalim-Partizan na Eurosportu 2

U sredu 29. oktobra Eurosport 2 će direktno prenositi košarkašku utakmicu između Jerusalima i Partizana, koja se za Evrokup igra u Izraelu od 18.30.

Vicešampion siguran na startu - Košarka

Košarka - Vicešampion siguran na startu

Prošlosezonski finalista Evrolige, madridski Real je na svom terenu savlado Žalgiris 80:71.

Moćna Zvezda na startu Evrolige - Košarka

Košarka - Moćna Zvezda na startu Evrolige

Crvena zvezda je zabeležila, pred svojom publikom, ubedljivu pobedu protiv turskog Galatasaraja, rezultatom 76:68.

Partizan porazom startovao Evrokup - Košarka

Košarka - Partizan porazom startovao Evrokup

Ekipa beogradskog Partizana je ubedljivo poražena na gostovanju u Litvaniji, gde je domaći Lijetuvos Ritas slavio rezultatom 92:65 (31:20, 17:8, 23:25, 22:11).

Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta - Košarka

Košarka - Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta

Košarkašice SAD su odbranile titulu pobedom nad Špankinjama 77:64 u finalu Svetskog prvenstva, dok su Australijanke deklasirale Turkinje za treće mesto.

Uniks preokretom izborio Evroligu - Košarka

Košarka - Uniks preokretom izborio Evroligu

Uniks je plasman u Evroligu izborio pobedom u finalu kvalfikacionog turnira nad Asvelom rezultatom 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15).

Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu - Košarka

Košarka - Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu

Kvalifikacioni turnir za Evroligu ulazi u završnu fazu, Hapoel, Uniks, Asvel i Strazbur bore se za jedno mesto u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.