16/04/2012 - 00:47 - Updated 16/04/2012 - 01:00

EK: Himki izborio Evroligu

EK: Himki izborio Evroligu - Košarka
Resmi Siteden Alınmıştır

Košarkaši ruskog tima Himki su šampioni Evrokupa za sezonu 2011-2012, nakon što su u finalu pobedili Valensiju rezultatom 77:68.

U jednoj veoma zanimljivoj i većim delom neizvesnoj utakmici, Himki je na kraju sasvim zasluženo osvojio titulu šampiona Evrokupa. Na poluvremenu su imali vođstvo od sedam poena 37:30, ali se Valensija u trećoj četvrtini uspela vratiti u igru. Dobili su Španci treću četvrtinu 20:15, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa samo dva poena prednosti za Himki, 52:50.

Ipak, poslednji period igre je doneo mnogo bolju igru ruskog predstavnika. Rešili su poslednjih deset minuta u svoju korist 25:18 i tako su zasluženu došli do pobede u velikom finalu sezone.

Zoran Planinić je sa 19 poena predvodio Himki, dok je u u redovima španskog tima Nik Kaner-Medli ubacio 23 poena uz 11 skokova.

Treće mesto na Fajnal foru pripalo je Lijetuvos Ritasu, koji je nadigrao Spartak iz Sankt Peterburga rezultatom 71:62 (24:10, 16:20, 15:14, 16:18).

U litvanskom timu najbolji je bio Reanladas Seibutis sa 21 poenom, dok je Aleksandar Rašić notirao 12 pogodaka, uz tri skoka.

Kod poraženih istakli su se Amerikanac Partik Beverli sa 18 poena i Crnogorac Vladimir Dragićević sa 17 poena i pet uhvaćenih lopti.

Najkorisniji igrač završnog turnira je košarkaš Spartaka Patrik Beverlei, a trener tog tima Jure Zdovc dobio je nagradu za trenera godine.

U petorci Evrokupa našli su se Zoran Planinić (Himki), Patrik Beverli (Spartak), Jonas Valanciunas i Renaldas Seibutis (L.Ritas), kao i Nik Kaner-Medli iz Valensije.

Pobedom u finalu Evrokupa, košarkaši Himkija su obezbedili mesto u Evroligi u sezoni 2012-2013

*LINK - Košarka

EL: Moćna Zvezda deklasirala Valensiju, Real siguran - Košarka

Košarka - EL: Moćna Zvezda deklasirala Valensiju, Real siguran

Košarkaši Crvene zvezde su vođeni fanatičnim navijanjem svojih pristalica u "Kombank areni" savladali goste iz Španije rezultatom 76:63, u trećem kolu Evrolige.

EK: Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu - Košarka

Košarka - EK: Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu

Dve desetinke pre kraja utakmice, pogotkom Dervina Kičena, domaći tim Jerusalima savladao je Partizan rezultatom 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13).

Derbijem u Teksasu počela je nova NBA sezona - Košarka

Košarka - Derbijem u Teksasu počela je nova NBA sezona

Ako se po jutru dan poznaje, onda nas očekuje dramatična NBA sezona 2014/15, jer je pobednik prvog susreta odlučen trojkom Tonija Parkera.

Jerusalim-Partizan na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Jerusalim-Partizan na Eurosportu 2

U sredu 29. oktobra Eurosport 2 će direktno prenositi košarkašku utakmicu između Jerusalima i Partizana, koja se za Evrokup igra u Izraelu od 18.30.

Vicešampion siguran na startu - Košarka

Košarka - Vicešampion siguran na startu

Prošlosezonski finalista Evrolige, madridski Real je na svom terenu savlado Žalgiris 80:71.

Moćna Zvezda na startu Evrolige - Košarka

Košarka - Moćna Zvezda na startu Evrolige

Crvena zvezda je zabeležila, pred svojom publikom, ubedljivu pobedu protiv turskog Galatasaraja, rezultatom 76:68.

Partizan porazom startovao Evrokup - Košarka

Košarka - Partizan porazom startovao Evrokup

Ekipa beogradskog Partizana je ubedljivo poražena na gostovanju u Litvaniji, gde je domaći Lijetuvos Ritas slavio rezultatom 92:65 (31:20, 17:8, 23:25, 22:11).

Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta - Košarka

Košarka - Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta

Košarkašice SAD su odbranile titulu pobedom nad Špankinjama 77:64 u finalu Svetskog prvenstva, dok su Australijanke deklasirale Turkinje za treće mesto.

Uniks preokretom izborio Evroligu - Košarka

Košarka - Uniks preokretom izborio Evroligu

Uniks je plasman u Evroligu izborio pobedom u finalu kvalfikacionog turnira nad Asvelom rezultatom 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15).

Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu - Košarka

Košarka - Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu

Kvalifikacioni turnir za Evroligu ulazi u završnu fazu, Hapoel, Uniks, Asvel i Strazbur bore se za jedno mesto u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.