16/04/2012 - 00:47 - Updated 16/04/2012 - 01:00

EK: Himki izborio Evroligu

EK: Himki izborio Evroligu - Košarka
Resmi Siteden Alınmıştır

Košarkaši ruskog tima Himki su šampioni Evrokupa za sezonu 2011-2012, nakon što su u finalu pobedili Valensiju rezultatom 77:68.

U jednoj veoma zanimljivoj i većim delom neizvesnoj utakmici, Himki je na kraju sasvim zasluženo osvojio titulu šampiona Evrokupa. Na poluvremenu su imali vođstvo od sedam poena 37:30, ali se Valensija u trećoj četvrtini uspela vratiti u igru. Dobili su Španci treću četvrtinu 20:15, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa samo dva poena prednosti za Himki, 52:50.

Ipak, poslednji period igre je doneo mnogo bolju igru ruskog predstavnika. Rešili su poslednjih deset minuta u svoju korist 25:18 i tako su zasluženu došli do pobede u velikom finalu sezone.

Zoran Planinić je sa 19 poena predvodio Himki, dok je u u redovima španskog tima Nik Kaner-Medli ubacio 23 poena uz 11 skokova.

Treće mesto na Fajnal foru pripalo je Lijetuvos Ritasu, koji je nadigrao Spartak iz Sankt Peterburga rezultatom 71:62 (24:10, 16:20, 15:14, 16:18).

U litvanskom timu najbolji je bio Reanladas Seibutis sa 21 poenom, dok je Aleksandar Rašić notirao 12 pogodaka, uz tri skoka.

Kod poraženih istakli su se Amerikanac Partik Beverli sa 18 poena i Crnogorac Vladimir Dragićević sa 17 poena i pet uhvaćenih lopti.

Najkorisniji igrač završnog turnira je košarkaš Spartaka Patrik Beverlei, a trener tog tima Jure Zdovc dobio je nagradu za trenera godine.

U petorci Evrokupa našli su se Zoran Planinić (Himki), Patrik Beverli (Spartak), Jonas Valanciunas i Renaldas Seibutis (L.Ritas), kao i Nik Kaner-Medli iz Valensije.

Pobedom u finalu Evrokupa, košarkaši Himkija su obezbedili mesto u Evroligi u sezoni 2012-2013

*LINK - Košarka

EL: Real prejak za Zvezdu, PAO poražen u Tel Avivu - Košarka

Košarka - EL: Real prejak za Zvezdu, PAO poražen u Tel Avivu

Crvena zvezda je poražena od Reala i u Madridu, rezultatom 85:61, dok je Panatinaikos u neizvesnoj završnici ispustio pobedu u Izraelu.

Ana Feninger topi prednost Tine Maze - Košarka

Košarka - Ana Feninger topi prednost Tine Maze

Svetska šampionka Ana Feninger je iskoristila pad Tine Maze u Mariboru i pobedom u veleslalomu smanjila prednost Slovenke u generalnom plasmanu Svetskog kupa.

Oklahoma i Klipersi slavili nakon odmora - Košarka

Košarka - Oklahoma i Klipersi slavili nakon odmora

Kratka pauza u NBA ligi nakon "Ol star" vikenda je završena, u prvim mečevima nakon odmora slavili su Oklahoma i LA Klipersi.

Revija koševa u pobedi "Zapada" - Košarka

Košarka - Revija koševa u pobedi "Zapada"

Sinoć je završen "Ol star" NBA vikend, odigrana je utakmica između "Istoka" i "Zapada" na kojoj je postignu 321 poen.

"Ol star" vikend u Bruklinu - Košarka

Košarka - "Ol star" vikend u Bruklinu

Praznik košarke je počeo, drugog dana "ol star" vikenda u Bruklinu, održana su takmičenja u zakucavanju i šutranju trojki.

EL: Zvezda ispustila pobedu u Atini - Košarka

Košarka - EL: Zvezda ispustila pobedu u Atini

U sedmom kolu Top 16 faze Evrolige, Crvena zvezda je posle očajnog starta bila u prilici da savlada Panatinaikos, koji je na kraju ipak slavio rezultatom 74:69.

EL: Alba utišala Tel Aviv - Košarka

Košarka - EL: Alba utišala Tel Aviv

Posle pet uzastopnih pobeda, "ponos Izraela" je neprijatno iznenadio svoje navijače, Alba je rezultatom 66:59 slavila u Tel Avivu.

Crnogorci briljirali u pobedi i porazu - Košarka

Košarka - Crnogorci briljirali u pobedi i porazu

Bivši as Partizana, Nikola Peković i Nikola Vučević su zabeležili dabl-dabl učinak ali se samo jedan radovao na kraju utakmica.

Zvezda bez trojke u porazu od Žalgirisa, incidenti u Istanbulu - Košarka

Košarka - Zvezda bez trojke u porazu od Žalgirisa, incidenti u Istanbulu

Crvena zvezda je na svom terenu poražena od Žalgirisa, a u prvom meču pred publikom nakon suspenzije, Galatasaraj je poražen od Makabija.

EL: Favoriti ubedljivi za kraj petog kola - Košarka

Košarka - EL: Favoriti ubedljivi za kraj petog kola

U poslednjim utakmicama petog kola Top 16 faze Evrolige, pobede su zabeležili Panatinaikos, Fenerbahče, Barselona...