16/04/2012 - 00:47 - Updated 16/04/2012 - 01:00

EK: Himki izborio Evroligu

EK: Himki izborio Evroligu - Košarka
Resmi Siteden Alınmıştır

Košarkaši ruskog tima Himki su šampioni Evrokupa za sezonu 2011-2012, nakon što su u finalu pobedili Valensiju rezultatom 77:68.

U jednoj veoma zanimljivoj i većim delom neizvesnoj utakmici, Himki je na kraju sasvim zasluženo osvojio titulu šampiona Evrokupa. Na poluvremenu su imali vođstvo od sedam poena 37:30, ali se Valensija u trećoj četvrtini uspela vratiti u igru. Dobili su Španci treću četvrtinu 20:15, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa samo dva poena prednosti za Himki, 52:50.

Ipak, poslednji period igre je doneo mnogo bolju igru ruskog predstavnika. Rešili su poslednjih deset minuta u svoju korist 25:18 i tako su zasluženu došli do pobede u velikom finalu sezone.

Zoran Planinić je sa 19 poena predvodio Himki, dok je u u redovima španskog tima Nik Kaner-Medli ubacio 23 poena uz 11 skokova.

Treće mesto na Fajnal foru pripalo je Lijetuvos Ritasu, koji je nadigrao Spartak iz Sankt Peterburga rezultatom 71:62 (24:10, 16:20, 15:14, 16:18).

U litvanskom timu najbolji je bio Reanladas Seibutis sa 21 poenom, dok je Aleksandar Rašić notirao 12 pogodaka, uz tri skoka.

Kod poraženih istakli su se Amerikanac Partik Beverli sa 18 poena i Crnogorac Vladimir Dragićević sa 17 poena i pet uhvaćenih lopti.

Najkorisniji igrač završnog turnira je košarkaš Spartaka Patrik Beverlei, a trener tog tima Jure Zdovc dobio je nagradu za trenera godine.

U petorci Evrokupa našli su se Zoran Planinić (Himki), Patrik Beverli (Spartak), Jonas Valanciunas i Renaldas Seibutis (L.Ritas), kao i Nik Kaner-Medli iz Valensije.

Pobedom u finalu Evrokupa, košarkaši Himkija su obezbedili mesto u Evroligi u sezoni 2012-2013

*LINK - Košarka

Drama na Bosforu, Erceg oduzeo Zvezdi pobedu - Košarka

Košarka - Drama na Bosforu, Erceg oduzeo Zvezdi pobedu

Neverovatnom trojkom sa skoro pola terena, u poslednjim sekundama, Zoran Erceg je izborio produžetak meča Galatasaraj-Crvena zvezda.

Dalas deklasirao Lejkerse, Klivlend tone - Košarka

Košarka - Dalas deklasirao Lejkerse, Klivlend tone

U noći između petka i subote, u NBA ligi derbi susret su odigrali Dalas Maveriksi i Los Anđeles Lejkersa

Uzbudljivo veče u Evroligi - Košarka

Košarka - Uzbudljivo veče u Evroligi

Šesto kolo Evrolige donelo je mnogo uzbuđenja, Neptunas iznenadio Kuču za treću pobedu, sirena bila brža od Nedovićeve trojke za tesnu pobedu Olimpijakosa...

NBA: Slavili Sakramento i Klipersi - Košarka

Košarka - NBA: Slavili Sakramento i Klipersi

Minule večeri u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, odigrane su samo dve utakmice, u kojima su domaći timovi imalo polovičan uspeh.

Crveni oktobar komplikuje posao Partizanu - Košarka

Košarka - Crveni oktobar komplikuje posao Partizanu

Ekipa iz Volgograda zabeležila je ubedljivu pobedu nad rumunskim Asesoftom, u 6. kolu Evrokupa, čime je plasman Partizana u narednu rundu zakomplikovan.

EK: Ritas slavio u Beogradu - Košarka

Košarka - EK: Ritas slavio u Beogradu

Ekipa Partizan NIS-a zabeležila je peti poraz u Evrokupu, pred punim tribinama beogradskog "Pionira" Lijetuvos Ritas je slavio rezultatom 85:76.

NBA: Veče Novickog, gosti ubedljiviji - Košarka

Košarka - NBA: Veče Novickog, gosti ubedljiviji

Legendarni Nemac je ispisao nove stranice istorije NBA lige, pridružio se trojici velikana koji su u karijerama postizali više od 27.000 koševa za jedan klub.

Partizan NIS - Ritas na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Partizan NIS - Ritas na Eurosportu 2

Partizan NIS u utorak u 20.45 na svom terenu dočekuje ekipu Lijetuvos Ritasa, a direktan prenos utakmice Evrokupa možete pratiti na Eurosportu 2.

Ratnici deklasirali Lejkerse, igrao i Kuzmić - Košarka

Košarka - Ratnici deklasirali Lejkerse, igrao i Kuzmić

U noći između nedelje i ponedeljka, na parketima širom Amerike odigrane su četiri utakmice, a za Golden Stejt zaigrao je i Ognjen Kuzmić.

Kličko nokautirao Puleva i odbranio IBF pojas - Košarka

Košarka - Kličko nokautirao Puleva i odbranio IBF pojas

Ukrajinski bokser je nokautom u petoj rundi savladao bugarskog teškaša Kubrata Puleva, čime je odbranio šampionski pojas u IBF verziji.