12/05/2012 - 23:47 - Updated 12/05/2012 - 23:59

EL: U finalu Olimpijakos-CSKA

U finalu Olimpijakos-CSKA - Košarka
AFP

U dramatičnoj završnici duela Panatinaikosa i CSKA, Teodosić je pogotkom u završnici eliminisao prošlogodišnjeg šampiona

Košarkaši Panatinaikosa neće odbraniti titulu najboljeg tima Evrope. U prvom polufinalu Fajnal Fora u Istanbulu, bolji od aktuelnog prvaka bio je ruski CSKA rezultatom 66:64.

Odlično su košarkaši Panatinaikosa otvorili meč i u prvih deset minuta su u potpunosti dominirali, da bi na kraju prve četvrtine imali prednost od četrnaest poena 29:15.

Ipak, ove sezone sjajni ruski tim je u drugom periodu u potpunosti se vratio u igru. Limitirali su Pao na samo pet poena u drugoj četvrtini, a dobili ovaj period igre 17:5, pa su na poluvremenu atinski "zeleni" imali samo dva poena prednosti 34:32.

Drugo poluvreme donelo je vrlo neizvesnu košarku. CSKA do prvog vođstva na utakmici dolazi tek sredinom trećeg perioda, da bi nakon treće četvrtine izabranici Željka Obradovića i dalje imali prednost. U poslednjih deset minuta, Pao je ušao sa četiri poena prednosti 55:51.

U poslednjoj četvrtini, timovi su se konstantno smenjivali u vođstvu. Trojkom Šarunasa Jasikevicčusa na nešto više od dva minuta do kraja Grci dolaze do četiri poena prednosti 64:60, pa se činilo kako će Pao ponovo u finale Evrolige.

Međutim, u poslednja dva minuta sjajna igra u odbrani ekipe CSKA. Ubacili su šest poena, ali nisu dozvolili Panatinaikosu niti jedan poen, pa su Armejci došli do prilike da osvoje titulu prvaka Evrope.

Andrei Kirilenko je sa 17 poena predvodio CSKA do pobede, a istakli su se i Aleksej Šved sa 15, Miloš Teodosić sa 12 poena. Kod tima iz Atine Šarunas Jasikevičius je ubacio 19 poena.

Košarkaški grčkog Olimpijakosa plasirali su se u finale Evrolige nakon što su u drugom polufinalu savladali Barselonu rezultatom 68:64.

Izabranici Dušana Ivkovića su od samog početka susreta nametnuli svoju igru i tokom svih 40 minuta imali su vođstvo, pa su na kraju sasvim zasluženo stigli do finala.

Nakon prvih deset minuta tim iz Pireja je imao prednost od šest poena 17:11, da bi Katalonci u drugom periodu samo uspeli smanjiti to vođstvo na minus četiri poena, pa se na odmor otišlo vođstvom Olimpijakosa 33:29.

Nastavak susreta nije doneo ništa novo. Olimpijakos je stalno imao prednost između dva i osam poena, dok je Barselona pokušavala doći do preokreta, ali to im nije uspelo i tako će grčki vicešampion igrati sasvim zasluženo u finalu ovosezonske Evrolige.

Vasilios Spanulis je sa 21 poenom predvodio Olimpijakos u ovom susretu, dok je kod Barselone Huan Karlos Navaro ubacio 18 poena.

*LINK - Košarka

Uzbudljivo veče u Evroligi - Košarka

Košarka - Uzbudljivo veče u Evroligi

Šesto kolo Evrolige donelo je mnogo uzbuđenja, Neptunas iznenadio Kuču za treću pobedu, sirena bila brža od Nedovićeve trojke za tesnu pobedu Olimpijakosa...

NBA: Slavili Sakramento i Klipersi - Košarka

Košarka - NBA: Slavili Sakramento i Klipersi

Minule večeri u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, odigrane su samo dve utakmice, u kojima su domaći timovi imalo polovičan uspeh.

Crveni oktobar komplikuje posao Partizanu - Košarka

Košarka - Crveni oktobar komplikuje posao Partizanu

Ekipa iz Volgograda zabeležila je ubedljivu pobedu nad rumunskim Asesoftom, u 6. kolu Evrokupa, čime je plasman Partizana u narednu rundu zakomplikovan.

EK: Ritas slavio u Beogradu - Košarka

Košarka - EK: Ritas slavio u Beogradu

Ekipa Partizan NIS-a zabeležila je peti poraz u Evrokupu, pred punim tribinama beogradskog "Pionira" Lijetuvos Ritas je slavio rezultatom 85:76.

NBA: Veče Novickog, gosti ubedljiviji - Košarka

Košarka - NBA: Veče Novickog, gosti ubedljiviji

Legendarni Nemac je ispisao nove stranice istorije NBA lige, pridružio se trojici velikana koji su u karijerama postizali više od 27.000 koševa za jedan klub.

Partizan NIS - Ritas na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Partizan NIS - Ritas na Eurosportu 2

Partizan NIS u utorak u 20.45 na svom terenu dočekuje ekipu Lijetuvos Ritasa, a direktan prenos utakmice Evrokupa možete pratiti na Eurosportu 2.

Ratnici deklasirali Lejkerse, igrao i Kuzmić - Košarka

Košarka - Ratnici deklasirali Lejkerse, igrao i Kuzmić

U noći između nedelje i ponedeljka, na parketima širom Amerike odigrane su četiri utakmice, a za Golden Stejt zaigrao je i Ognjen Kuzmić.

Kličko nokautirao Puleva i odbranio IBF pojas - Košarka

Košarka - Kličko nokautirao Puleva i odbranio IBF pojas

Ukrajinski bokser je nokautom u petoj rundi savladao bugarskog teškaša Kubrata Puleva, čime je odbranio šampionski pojas u IBF verziji.

NBA: Kanonada trojki za trijumf Klivlenda - Košarka

Košarka - NBA: Kanonada trojki za trijumf Klivlenda

U noći između subote i nedelje, Klivlend je do pobede 127:94 nd Atlantom, došao zahvaljujući velikom broju pogodaka za tri poena.

EK: Premijerna pobeda Partizana - Košarka

Košarka - EK: Premijerna pobeda Partizana

Košarkaši Partizan su u petom kolu Evrokupa došli do prve pobede u sezoni, u Beogradu, puleni Duška Vujoševića savladali su rumunski Asesoft rezultatom 76:69.