12/05/2012 - 23:47 - Updated 12/05/2012 - 23:59

EL: U finalu Olimpijakos-CSKA

U finalu Olimpijakos-CSKA - Košarka
AFP

U dramatičnoj završnici duela Panatinaikosa i CSKA, Teodosić je pogotkom u završnici eliminisao prošlogodišnjeg šampiona

Košarkaši Panatinaikosa neće odbraniti titulu najboljeg tima Evrope. U prvom polufinalu Fajnal Fora u Istanbulu, bolji od aktuelnog prvaka bio je ruski CSKA rezultatom 66:64.

Odlično su košarkaši Panatinaikosa otvorili meč i u prvih deset minuta su u potpunosti dominirali, da bi na kraju prve četvrtine imali prednost od četrnaest poena 29:15.

Ipak, ove sezone sjajni ruski tim je u drugom periodu u potpunosti se vratio u igru. Limitirali su Pao na samo pet poena u drugoj četvrtini, a dobili ovaj period igre 17:5, pa su na poluvremenu atinski "zeleni" imali samo dva poena prednosti 34:32.

Drugo poluvreme donelo je vrlo neizvesnu košarku. CSKA do prvog vođstva na utakmici dolazi tek sredinom trećeg perioda, da bi nakon treće četvrtine izabranici Željka Obradovića i dalje imali prednost. U poslednjih deset minuta, Pao je ušao sa četiri poena prednosti 55:51.

U poslednjoj četvrtini, timovi su se konstantno smenjivali u vođstvu. Trojkom Šarunasa Jasikevicčusa na nešto više od dva minuta do kraja Grci dolaze do četiri poena prednosti 64:60, pa se činilo kako će Pao ponovo u finale Evrolige.

Međutim, u poslednja dva minuta sjajna igra u odbrani ekipe CSKA. Ubacili su šest poena, ali nisu dozvolili Panatinaikosu niti jedan poen, pa su Armejci došli do prilike da osvoje titulu prvaka Evrope.

Andrei Kirilenko je sa 17 poena predvodio CSKA do pobede, a istakli su se i Aleksej Šved sa 15, Miloš Teodosić sa 12 poena. Kod tima iz Atine Šarunas Jasikevičius je ubacio 19 poena.

Košarkaški grčkog Olimpijakosa plasirali su se u finale Evrolige nakon što su u drugom polufinalu savladali Barselonu rezultatom 68:64.

Izabranici Dušana Ivkovića su od samog početka susreta nametnuli svoju igru i tokom svih 40 minuta imali su vođstvo, pa su na kraju sasvim zasluženo stigli do finala.

Nakon prvih deset minuta tim iz Pireja je imao prednost od šest poena 17:11, da bi Katalonci u drugom periodu samo uspeli smanjiti to vođstvo na minus četiri poena, pa se na odmor otišlo vođstvom Olimpijakosa 33:29.

Nastavak susreta nije doneo ništa novo. Olimpijakos je stalno imao prednost između dva i osam poena, dok je Barselona pokušavala doći do preokreta, ali to im nije uspelo i tako će grčki vicešampion igrati sasvim zasluženo u finalu ovosezonske Evrolige.

Vasilios Spanulis je sa 21 poenom predvodio Olimpijakos u ovom susretu, dok je kod Barselone Huan Karlos Navaro ubacio 18 poena.

*LINK - Košarka

NBA: Veče gostiju - Košarka

Košarka - NBA: Veče gostiju

Sinoć na parketima širom Amerike, prednost domaćeg terena iskoristili su samo Denver, Klivlend i Boston.

EL: Zvezda u grupi sa velikanima - Košarka

Košarka - EL: Zvezda u grupi sa velikanima

Crvena zvezda je izborila plasman u Top 16 fazu takmičenja Evrolige, gde će u 14 mečeva snage odmeriti sa velikim klubovima evropske košarke.

Zvezda trijumfovala za kraj polusezone - Košarka

Košarka - Zvezda trijumfovala za kraj polusezone

Košarkaši Crvene zvezde su u velikom stilu završili jesenji deo takmičenja u Evroligi, pobedom nad Laboral Kučom pred praznim tribinama "Pionira".

CSKA bez poraza do Top 16 - Košarka

Košarka - CSKA bez poraza do Top 16

Nakon deset odigranih kola prve faze takmičenja u Evroligi, CSKA je trijumfom nad Limožom sačuvao maksimalan učinak.

Milvoki slavio u Kaliforniji, Čikago bolji od Njujorka - Košarka

Košarka - Milvoki slavio u Kaliforniji, Čikago bolji od Njujorka

Sinoć su u NBA ligi odigrana četri meča, viđene su po dve pobede domaćih i gostiju.

Povučen Stojakovićev dres - Košarka

Košarka - Povučen Stojakovićev dres

Dres Sakramenta sa brojem 16, koji je nosio Predrag Stojaković, svečano je povučen iz upotrebe u noći kada je Oklahoma slavila u Kaliforniji.

Memfis prekinuo dominaciju "ratnika" - Košarka

Košarka - Memfis prekinuo dominaciju "ratnika"

Fantastična serija od 16 uzastopnih pobeda Golden Stejta je prekinuta, nakon što je Memfis savladao "ratnike" rezultatom 105:98.

KK Budućnost na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - KK Budućnost na Eurosportu 2

U utorak i sredu, 16. i 17. decembra, na programu su poslednje utakmice prve faze takmičenja u Eurokupu.