12/05/2012 - 23:47 - Updated 12/05/2012 - 23:59

EL: U finalu Olimpijakos-CSKA

U finalu Olimpijakos-CSKA - Košarka
AFP

U dramatičnoj završnici duela Panatinaikosa i CSKA, Teodosić je pogotkom u završnici eliminisao prošlogodišnjeg šampiona

Košarkaši Panatinaikosa neće odbraniti titulu najboljeg tima Evrope. U prvom polufinalu Fajnal Fora u Istanbulu, bolji od aktuelnog prvaka bio je ruski CSKA rezultatom 66:64.

Odlično su košarkaši Panatinaikosa otvorili meč i u prvih deset minuta su u potpunosti dominirali, da bi na kraju prve četvrtine imali prednost od četrnaest poena 29:15.

Ipak, ove sezone sjajni ruski tim je u drugom periodu u potpunosti se vratio u igru. Limitirali su Pao na samo pet poena u drugoj četvrtini, a dobili ovaj period igre 17:5, pa su na poluvremenu atinski "zeleni" imali samo dva poena prednosti 34:32.

Drugo poluvreme donelo je vrlo neizvesnu košarku. CSKA do prvog vođstva na utakmici dolazi tek sredinom trećeg perioda, da bi nakon treće četvrtine izabranici Željka Obradovića i dalje imali prednost. U poslednjih deset minuta, Pao je ušao sa četiri poena prednosti 55:51.

U poslednjoj četvrtini, timovi su se konstantno smenjivali u vođstvu. Trojkom Šarunasa Jasikevicčusa na nešto više od dva minuta do kraja Grci dolaze do četiri poena prednosti 64:60, pa se činilo kako će Pao ponovo u finale Evrolige.

Međutim, u poslednja dva minuta sjajna igra u odbrani ekipe CSKA. Ubacili su šest poena, ali nisu dozvolili Panatinaikosu niti jedan poen, pa su Armejci došli do prilike da osvoje titulu prvaka Evrope.

Andrei Kirilenko je sa 17 poena predvodio CSKA do pobede, a istakli su se i Aleksej Šved sa 15, Miloš Teodosić sa 12 poena. Kod tima iz Atine Šarunas Jasikevičius je ubacio 19 poena.

Košarkaški grčkog Olimpijakosa plasirali su se u finale Evrolige nakon što su u drugom polufinalu savladali Barselonu rezultatom 68:64.

Izabranici Dušana Ivkovića su od samog početka susreta nametnuli svoju igru i tokom svih 40 minuta imali su vođstvo, pa su na kraju sasvim zasluženo stigli do finala.

Nakon prvih deset minuta tim iz Pireja je imao prednost od šest poena 17:11, da bi Katalonci u drugom periodu samo uspeli smanjiti to vođstvo na minus četiri poena, pa se na odmor otišlo vođstvom Olimpijakosa 33:29.

Nastavak susreta nije doneo ništa novo. Olimpijakos je stalno imao prednost između dva i osam poena, dok je Barselona pokušavala doći do preokreta, ali to im nije uspelo i tako će grčki vicešampion igrati sasvim zasluženo u finalu ovosezonske Evrolige.

Vasilios Spanulis je sa 21 poenom predvodio Olimpijakos u ovom susretu, dok je kod Barselone Huan Karlos Navaro ubacio 18 poena.

*LINK - Košarka

Evrokup na Eurosportu 2 - Košarka

Košarka - Evrokup na Eurosportu 2

I u novoj sezoni Evrokupa, Eurosport 2 će drektno pratiti dešavanja na košarkaškim terenima širom Evrope.

Vicešampion siguran na startu - Košarka

Košarka - Vicešampion siguran na startu

Prošlosezonski finalista Evrolige, madridski Real je na svom terenu savlado Žalgiris 80:71.

Moćna Zvezda na startu Evrolige - Košarka

Košarka - Moćna Zvezda na startu Evrolige

Crvena zvezda je zabeležila, pred svojom publikom, ubedljivu pobedu protiv turskog Galatasaraja, rezultatom 76:68.

Partizan porazom startovao Evrokup - Košarka

Košarka - Partizan porazom startovao Evrokup

Ekipa beogradskog Partizana je ubedljivo poražena na gostovanju u Litvaniji, gde je domaći Lijetuvos Ritas slavio rezultatom 92:65 (31:20, 17:8, 23:25, 22:11).

Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta - Košarka

Košarka - Ništa novo, Amerikanke su šampionke sveta

Košarkašice SAD su odbranile titulu pobedom nad Špankinjama 77:64 u finalu Svetskog prvenstva, dok su Australijanke deklasirale Turkinje za treće mesto.

Uniks preokretom izborio Evroligu - Košarka

Košarka - Uniks preokretom izborio Evroligu

Uniks je plasman u Evroligu izborio pobedom u finalu kvalfikacionog turnira nad Asvelom rezultatom 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15).

Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu - Košarka

Košarka - Polufinalni dan kvalifikacija za Evroligu

Kvalifikacioni turnir za Evroligu ulazi u završnu fazu, Hapoel, Uniks, Asvel i Strazbur bore se za jedno mesto u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa - Košarka

Košarka - Amerikanci šampioni, Srbi junaci Mundobasketa

Košarkaška reprezentacija SAD, očekivano je osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Španiji, pobedom 129:92 nad selekcijom Srbije.