07/06/2012 - 13:40 - Updated 07/06/2012 - 13:48

Oklahoma šampion Zapadne konferencije

Oklahoma šampion Zapada - Košarka
dpa

Velikim preokretom "Gromovnici" iz Oklahome su u finalnoj seriji Zapadne konferencije pobedili favorizovane San Antonio Sparse

San Antonio Sparsi vezali su seriju od 20 pobeda, poveli sa 2:0 u finalnoj seriji Zapada, a onda naišli na nepremostivu prepreku, Kevina Duranta. I sinoć je Durant briljirao odigravši svih 48 minuta susreta u kojem je njegova Oklahoma u trenucima gubila i sa 18 poena razlike, ali je na kraju slavila.

Durant je bio i prvi strelac susreta sa 34 poena, prvi skakač Oklahome sa 14 skokova i jedini igrač koji nije napuštao teren ni u jednom trenutku.

U šestoj utakmici Oklahoma je savladala San Antonio Sparse sa 107:99 i sada će zasluženo igrati NBA finale, po prvi put nakon što se tim preselio iz Sijetla.

Pobedom u finalnoj seriji, Oklahoma Siti Tander postala je tek 15. ekipa u istoriji NBA lige koja se uspela vratiti nakon 2:0 zaostatka. Zanimljivo je da večeras i Seltiksi imaju priliku učiniti isto, a do sada u NBA ligi nikada ovakav podvig nisu napravile dve ekipe u konferencijskim finalima.

"Mi igramo jedni za druge, a sjajne stvari se dešavaju kada igraš za kolegu iz ekipe.", rekao je Derek Fišer.

"Ovo je bila najteža utakmica koju sam odigrao u dresu Oklahome.", rekao je Kevin Durant. "Držali smo visok tempo i trudili se da inspirišemo jedan drugog na oba kraja terena... Zaista nam se nije ponovo išlo u San Antonio."

Susret je počeo sjajno za Sparse, Parker je samo u prvoj četvrtini ubacio 17 poena i imao pet asistecija, a do poluvremena bio je na dabl-dabl učinku (21 poen, 10 asistencija). Međutim, susret je završio sa 29 poena i 12 asistencija, a visoka prednost Sparsa istopila se u velikom meri i zahvaljujući njihovim greškama u drugom delu susreta. Ponovo se pojavio problem sa izgubljenim loptama koji je Sparse mučio i u petoj utakmici serije. U prvom poluvremenu, držali su kontrolu lopte sa samo tri izgubljene, ali se u nastavku taj broj popeo na 12.

*LINK - Košarka

Veče produžetaka u Evroligi - Košarka

Košarka - Veče produžetaka u Evroligi

Obe utakmice druge večeri prve runde četvrtfinala Evrolige okončane su nakon produžetaka, a slavili su CSKA i Makabi.

Real i Barselona za korak bliži Fajnal foru - Košarka

Košarka - Real i Barselona za korak bliži Fajnal foru

U premijernim utakmicama četvrtfinala Evrolige, Real i Barselona su iskoristili prednost domaćeg terena i pobedama su se probližili zaavršnom turniru.

Memfis na korak od plej-ofa, Teletović "bombardovao"  - Košarka

Košarka - Memfis na korak od plej-ofa, Teletović "bombardovao"

Ekipa Memfisa je pobedom nad Los Anđeles Lejkersima približila poslednjem mestu koje iz Zapadne konferencije vodi u narednu fazu takmičenja u NBA ligi.

Završena Top 16 faza Evrolige - Košarka

Košarka - Završena Top 16 faza Evrolige

Poznata su imena osam klubova učesnika četvrtfinala Evrolige, a derbi susret su zakazali prošlogodišnji finalisti, Real i Olimpijakos.

Uniks i Valensija u finalu Evrokupa - Košarka

Košarka - Uniks i Valensija u finalu Evrokupa

Za trofej u Evrokupu boriće se timovi ruskog Uniksa i španske Valensije, nakon polufinalnih pobeda nad Crvenom zvezdom odnosno Novgorodom.

San Antonio zaustavljen posle 19 pobeda - Košarka

Košarka - San Antonio zaustavljen posle 19 pobeda

Impresivna serija pobeda San Antonia okončana je sinoć u Minesoti, a Kevin Djurent je prvi put posle 41 utakmice postigao manje od 25 poena.

EL: Debakl Fenerbahčea - Košarka

Košarka - EL: Debakl Fenerbahčea

Ekipa Željka Obradovića je doživela težak poraz na gostovanju u Vitoriji, u utakmici 13. kola Top 16 faze Evrolige.

Herojski trijumf Crvene zvezde - Košarka

Košarka - Herojski trijumf Crvene zvezde

U prvoj polufinalnoj utakmici Evrokupa, košarkaši Crvene zvezde su zabeležili ubedljivu pobedu nad moćnim Uniksom iz Kazanja, rezultatom 63:52.

NBA: Majami lider Istoka - Košarka

Košarka - NBA: Majami lider Istoka

Aktuelni šampioni NBA lige, ekipa Majamija je pobedom nad Torontom zauzela prvu poziciju u Istočnoj konferenciji.

Eurosport 2: Crvena zvezda-Uniks (19.30h) - Košarka

Košarka - Eurosport 2: Crvena zvezda-Uniks (19.30h)

Večeras, u rasprodatoj "Kombank areni", Crvena zvezda dočekuje Uniks iz Kazanja u prvoj polufinalnoj utakmici Evrokupa, uz direktan prenos na Eurosportu 2.