18/06/2012 - 10:16 - Updated 18/06/2012 - 10:17

NBA: Majami poveo u finalu

NBA: Majami poveo u finalu - Košarka
Reuters

Majami Hit je na domaćem terenu pobedio Oklahoma Tander sa 91:85 i tako poveo sa 2:1 u finalnoj seriji sezone NBA lige

U veoma neobičnoj utakmici, Majami Hit je odigrao prilično loše, ali su ipak na kraju pobedili. Majami je imao očajan procenat šuta, skromnih 33 odsto, u drugom poluvremenu, a u poslednjoj četvrtini imali su devet izgubljenih lopti, od čega je četiri izgubio Dvejn Vejd, dok su najveće zvezde Oklahome Kevin Durent i Rasel Vestbruk šutirali zajedno 51 odsto iz igre.

Međutim, Hit je ipak stigao do pobjede, pre svega zahvaljujući fantastičnoj igri LeBrona Džejmsa, koji je ubacio 29 poena i imao čak 14 skokova.

Prelomni trenutak utakmice se desio u trećoj četvrtini. Tada je četvrti faul napravio Kevin Durent, koji je potom izveden iz igre, a bez njega Oklahoma je bar upola manje opasna. Durent je utakmicu završio sa 25 poena, ali sa manje nego inače provedenih minuta u igri. Umesto prosečnih 46 minuta, Durent je sinoć na parketu proveo 39, a čini se da je baš tih sedam minuta koštalo Oklahomu.

19 poena Vestbruka jednostavno nije bilo dovoljno, pogotovo kad se u obzir uzme da je u dresu Tandera još samo Kendrik Perkins sa deset poena bio dvocifren.

Kod Majamija, Dejn Vejd je takođe bio vrlo dobar sa 25 poena, dok je Kris Boš napravio dabl-dabl učinak sa 10 poena i 11 skokova.

„Oba tima su igrala veoma defanzivno i jedni drugima smo otežavali put do koša. Igramo protiv sjajnog tima, i u pogledu odbrane oni imaju nekolicinu veoma aktivnih igrača, tako da pokušavaju da me udvoje kada ja imam loptu. Ali, jednostavno pokušavam da iskoristim šta mogu i dođem do prilike za šut“, rekao je Džejms.

Majami je vodio sa 86:79 samo dva minuta do kraja, ali su gosti uspeli da se vrate serijom od 6:0 i priđu na 86:85. Ipak, Kris Boš je tada pogodio dva slobodna bacanja, pre nego što su Džejms i Vejd osigurali trijumf Hita.

„Bio je ovo veoma težak poraz. Ali, ništa nije gotovo, verujte mi“, naglasio je Durent.

*LINK - Košarka

Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom - Košarka

Košarka - Žreb Evrolige, Zvezda u grupi sa Olimpijakosom

Danas je održan žreb Evrolige u Barseloni, jedini direktan predstavnik Srbije, Crvena zvezda igraće u D grupi.

Povratak "kralja" u Klivlend - Košarka

Košarka - Povratak "kralja" u Klivlend

Jedan od najboljih košarkaša današnjice, Lebron Džejms se nakon dve osvojene titule sa Majamijem vraća u Ohajo u redove Klivlend Kavalirsa.

San Antonio je šampion NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio je šampion NBA lige

Sparsi su do pete titule u klupskoj istoriji došli već posle pet odigranih mečeva, na svom terenu zabeležili su pobedu 104:87 nad Majamijem

Raspucani Sparsi izrešetali Majami - Košarka

Košarka - Raspucani Sparsi izrešetali Majami

U trećoj utakmici velikog finala NBA lige, San Antonio je na Floridi, maestralnom partijom, savladao Majami i poveo 2:1 u seriji.

Lebron vodio Majami do prve pobede - Košarka

Košarka - Lebron vodio Majami do prve pobede

Nakon trijumfa San Antonija u prvoj utakmici, Lebron Džejms je bio heroj pobede Majamija u drugom meču finala plej-ofa NBA lige.

San Antonio pobedio šampiona na startu finala NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio pobedio šampiona na startu finala NBA lige

Majami je bio pred pobedom na gostovanju Sparsima, ali je povreda Lebrona Džejmsa pomogla San Antoniju da napravi preokret za konačnih 110:95.

San Antonio izborio finale NBA lige - Košarka

Košarka - San Antonio izborio finale NBA lige

San Antonio je posle produžetka savladao Oklahomu u gostima, zabeležio je četvrtu pobedu, a za titulu šampiona NBA lige igraće protiv branioca titule, Majamija.

NBA: Šampion izborio finale  - Košarka

Košarka - NBA: Šampion izborio finale

Aktuelni šampion, ekipa Majamija prvi je finalista plej-ofa NBA lige, nakon trijumfa na domaćem parketu nad Indijanom, za ukupnu pobedu 4:2 u seriji.

San Antonio na pragu NBA finala - Košarka

Košarka - San Antonio na pragu NBA finala

San Antonio je poveo 3:2 u finalu Zapada protiv Oklahome, i Sparsima nedostaje još jedan trijumf za veliko finale NBA lige.

Indijana usporila Majami - Košarka

Košarka - Indijana usporila Majami

U finalu Istočne konferencije, ekipa Indijane je uspela da smanji prednost Majamija na 3:2, nakon što su pred svojim navijačima savladali goste sa Floride 93:90