01/11/2010 - 09:10 - Updated 01/11/2010 - 09:15

Moto GP: Lorenco prvi u Estorilu

Lorenco prvi u Estorilu - Motocikli
AP/LaPresse

Novi svetski šampion u moto GP klasi, vozač Jamahe Horhe Lorenco pobedio je u trci za Veliku nagradu Portugala u Estorilu i tako ostvario treću uzastopnu pobedu na toj stazi.

Lorenco je trku počeo sa pol-pozicije, a do osme pobede u šampionatu došao je za 46 minuta, 17 sekundi i 96 stotinki.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Valentino Rosi, koji je kroz cilj prošao sa 8,6 sekundi zaostatka, a treći je bio Andrea Doviciozo iz Honde sa 24,6 sekundi zaostatka za pobednikom.

Poslednja trka u ovogodišnjem šampionatu moto GP klase vozi se sledeće nedelje u Valensiji.

Lorenco je prvi na listi vozača sa 358 poena, drugo mesto drži Dani Pedrosa iz Honde sa 236, treći je Rosi sa 217, a četvrti je Kejsi Stoner iz Dukatija sa 205 poena.

Horhe Lorenco i Eštoril, baš su dobri drugari jer novi svetski šampion kraljevske klase na ovoj stazi ne zna za neuspeh! Treću godinu za redom, od kada je i debitovao u elitnom društvu, Španac na identičan način osvaja Veliku nagradu Portugalije.

Startujući sa pol – pozicije, na koju je ovoga puta dospeo zahvaljujući najboljim rezultatima na nezvaničnim treninzima, jer su zbog kiše kvalifikacije bile odložene, Lorenco je dve trećine trke vodio bitku sa klupskim kolegom Valentinom Rosijem. Kada ga je najzad u 17. krugu pretekao i počeo da povećava prednost, postalo je jasno da će treću godinu za redom trijumf u Eštorilu pripasti njemu.

Sa novih 25 poena, Lorenco je stigao ukupno do 358 bodova u generalnom plasmanu i velike šanse da na poslednjoj trci sezone u Valensiji obori rekord Rosija (373).

Iako mu nije pošlo za rukom da ponovi uspeh iz Malezije, Rosi se trudio, ali nedovoljno da zabeleži još jednu pobedu ove sezone. Na kraju je zaostao više od osam i po sekundi.

Na najnižu stepenicu pobedničkog postolja popeo se Andrea Doviciozo, koji je u neizvesnom finišu za 59 stotinki bio brži od zemljaka Marka Simonćelija, kome je ovo najbolji rezultat u karijeri.

Pobednik tri trke u poslednje vreme Kejsi Stoner, ponovo je imao peh i tako ostao bez poena. Vozeći na trećem mestu, Kejsi je u trećem krugu naparvio grešku i još jednom trku završio izletanjem sa staze. Trku nije završio ni povratnik u elitnu kategoriju Karlos Čeka, koji je odvezao celih 13 krugova.

Posle teške povrede i operacije na stazu se vratio Danijel Pedrosa, koji je obzirom na zdravstveno stanje osvojio solidno osmo mesto.

9. Melandri (Italija, Honda) +1:13,649,

10. Barbera (Španija, Dukati) +1:17,721…

Najbrži krug: Horhe Lorenco (Španija, Jamaha) 1:37,928 u 20.

*LINK - Motocikli

"Doktor" slavio u San Marinu - Motocikli

Motocikli - "Doktor" slavio u San Marinu

Prvi put posle 15 meseci, Valentino Rosi je zabeležio pobedu na Moto GP trci, Velikoj nagradi San Marina.

Pedrosa prekinuo seriju Markesa - Motocikli

Motocikli - Pedrosa prekinuo seriju Markesa

Dani Pedrosa je iskoristio loš dan Marka Markesa i pobedom u Brnu prekinuo je fantastični niz od deset uzastopnih pobeda španskog asa.

Lorenco produžio ugovor - Motocikli

Motocikli - Lorenco produžio ugovor

I Horhe Lorenco je potvrdio ostanak u Jamahi do kraja 2016. godine

9 od 9 Marka Markeza - Motocikli

Motocikli - 9 od 9 Marka Markeza

Mladi španski as, Mark Markez zabeležio je novu pobedu u Moto GP šampionatu, osvajanjem Velike nagrade Nemačke.

Šampion najbrži na prvom testiranju - Motocikli

Motocikli - Šampion najbrži na prvom testiranju

Španac Mark Markez, prošlogodišnji Moto GP šampion, postavio je najbolje vreme na prvom testiranju na stazi "Sepang" u Maleziji.

Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion - Motocikli

Motocikli - Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion

Španac Mark Markes je sa 20 godina u svojoj debitantskoj sezoni u Moto GP šampionatu osvojio titulu, zauzevši treće mesto u Valensiji.

Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu - Motocikli

Motocikli - Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco je pobednik 16. trke Moto GP šampionata koja je vožena za Veliku nagradu Australije.

Španski podijum u San Marinu - Motocikli

Motocikli - Španski podijum u San Marinu

Španski vozači su dominirali na stazi "Marko Simončeli", a Veliku nagradu San Marina osvojio je Horhe Lorenco.

Neuhvatljivi Mark Markes - Motocikli

Motocikli - Neuhvatljivi Mark Markes

Fenomenalni novajlija u Moto GP šampionatu, Mark Markes je maestralnom vožnjom osvojio Veliku nagradu Češke u Brnu.

Kal Kračlou na polu u Brnu - Motocikli

Motocikli - Kal Kračlou na polu u Brnu

Britanac Kal Kračlou na Jamahi Teh 3 osvojio je drugu pol poziciju u sezoni, na trci za Veliku nagradu Češke u Brnu.