09/05/2011 - 09:58 - Updated 09/05/2011 - 10:34

WSBK: Laverti dominirao u Monci

Laverti dominirao u Monci - Motocikli
From Official Website

Judžin Laverti je na Jamahi trijumfovao u obe trke Svetskog superbajk šampionata u Monci

Prva trka dana je na momente bila veoma neizvesna, a Laverti je odneo pobedu ispred aktuelnog šampiona Maksa Bjađija i Liona Haslama na BMW-u.

Laverti je do trijumfa stigao ubedljivo, a Haslam i Bjađi su vodili žestoku borbu za druga dva stepenika na pobedničkom postolju zajedno sa Markom Melandrijem, timskim kolegom Lavertija.

Melandri se na kraju morao zadovoljiti četvrtom poziciom, ispred suzuzkijevog vozača Mikela Fabricija, koji je boreći se za petu poziciju odvozio najbrži krug na trci.

Napadima Troja Korsera na BMW-u je uspešno odolevao Džonatan Rea iz Kastrol Honde, tako da je Rea kao peti završio trku.

U drugoj trci je viđena uzbudljiva završnica. Laverti je do svoje druge pobede dana stigao tako što je u poslednjoj krivini pretekao Melandrija. Samo nekoliko krugova ranije, Maks Bjađi je dobio kaznu "prođi kroz", jer je isekao šikanu u trenutku kada je držao lidersku poziciju, a na kraju trke je bio tek osmi. Iza Jamahinog dvojca na treće mesto je stigao Fabricio, dok je četvrtu poziciju zauzeo vozač Aprilije Norijuki Haga.

Karlos Čeka, koji je u Monci bio 9. i 10. i dalje vodi u ukupnom poretku sa 145 bodova, a na drugoj poziciji je Melandri sa 118, pa sledi Bjađi sa 117.

30. maja u Solt Lejk Sitiju će biti vožene naredne dve trke Svetskog superbajk šampionata.

*LINK - Motocikli

Šampion najbrži na prvom testiranju - Motocikli

Motocikli - Šampion najbrži na prvom testiranju

Španac Mark Markez, prošlogodišnji Moto GP šampion, postavio je najbolje vreme na prvom testiranju na stazi "Sepang" u Maleziji.

Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion - Motocikli

Motocikli - Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion

Španac Mark Markes je sa 20 godina u svojoj debitantskoj sezoni u Moto GP šampionatu osvojio titulu, zauzevši treće mesto u Valensiji.

Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu - Motocikli

Motocikli - Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco je pobednik 16. trke Moto GP šampionata koja je vožena za Veliku nagradu Australije.

Španski podijum u San Marinu - Motocikli

Motocikli - Španski podijum u San Marinu

Španski vozači su dominirali na stazi "Marko Simončeli", a Veliku nagradu San Marina osvojio je Horhe Lorenco.

Neuhvatljivi Mark Markes - Motocikli

Motocikli - Neuhvatljivi Mark Markes

Fenomenalni novajlija u Moto GP šampionatu, Mark Markes je maestralnom vožnjom osvojio Veliku nagradu Češke u Brnu.

Kal Kračlou na polu u Brnu - Motocikli

Motocikli - Kal Kračlou na polu u Brnu

Britanac Kal Kračlou na Jamahi Teh 3 osvojio je drugu pol poziciju u sezoni, na trci za Veliku nagradu Češke u Brnu.

Tragedija u Moskvi - Motocikli

Motocikli - Tragedija u Moskvi

Italijanski Superbajk vozač Andrea ANtoneli je poginuo u udesu po jakoj kiši u Moskvi.

Trijumf Markesa na Laguna Seki - Motocikli

Motocikli - Trijumf Markesa na Laguna Seki

Markes je na svom debitantskom nastupu na Laguna Seki došao do trijumfa, trećeg u sezoni, ispred izvnrdenog Štefana Bradla.

Pol pozicija za Bradla - Motocikli

Motocikli - Pol pozicija za Bradla

Vozač LCR Honde, Štefan Bradl je osvojio prvu pol poziciju u Moto GP šampionatu na legendarnoj stazi "Laguna Seka"

Pedrosa i Lorenco nastupaju u Americi - Motocikli

Motocikli - Pedrosa i Lorenco nastupaju u Americi

Povređeni motociklisti, Dani Pedrosa i Horhe Lorenco su dobili dozvolu od lekara da nastupe na Velikoj nagradi Amerike, koja se vozi na stazi Laguna Seka.