17/10/2011 - 09:36 - Updated 17/10/2011 - 09:57

MOTO GP: Pobedom do titule

Pobedom do titule - Motocikli
Reuters

Vozač Repsol Honde Kejsi Stoner trijumfovao je na Velikoj nagradi Australije i tako osvojio drugu titulu šampiona kraljevske klase Moto GP šampionata.

Australijski motociklista je do titule došao još pre početka trke na stazi "Phillip Island" jer je njegov jedini konkurent u borbi za titulu Horhe Lorenco doživio težak pad tokom zagrevanja i nije mogao da započne trku.

Stoner je došao do devete pobede ove sezone i to na svoj 26. rođendan.

Drugo i treće mesto osvojili su Italijani Marko Simončeli i Andrea Doviciozo.

Do kraja sezone ostale su još dve trke, a u generalnom plasmanu Stoner ima 325 bodova, 65 više od Lorenca, dok je treći Doviciozo sa 212 bodova.

Ovogodišnji Moto GP šampionat nastavlja se 23. oktobra Velikom nagradom Malezije.

Rezultati trke Sv e tskog prvenstva u motociklizmu za Veliku nagradu Australije:

Motocikli - 9 od 9 Marka Markeza

Mladi španski as, Mark Markez zabeležio je novu pobedu u Moto GP šampionatu, osvajanjem Velike nagrade Nemačke.

Šampion najbrži na prvom testiranju - Motocikli

Motocikli - Šampion najbrži na prvom testiranju

Španac Mark Markez, prošlogodišnji Moto GP šampion, postavio je najbolje vreme na prvom testiranju na stazi "Sepang" u Maleziji.

Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion - Motocikli

Motocikli - Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion

Španac Mark Markes je sa 20 godina u svojoj debitantskoj sezoni u Moto GP šampionatu osvojio titulu, zauzevši treće mesto u Valensiji.

Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu - Motocikli

Motocikli - Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco je pobednik 16. trke Moto GP šampionata koja je vožena za Veliku nagradu Australije.

Španski podijum u San Marinu - Motocikli

Motocikli - Španski podijum u San Marinu

Španski vozači su dominirali na stazi "Marko Simončeli", a Veliku nagradu San Marina osvojio je Horhe Lorenco.

Neuhvatljivi Mark Markes - Motocikli

Motocikli - Neuhvatljivi Mark Markes

Fenomenalni novajlija u Moto GP šampionatu, Mark Markes je maestralnom vožnjom osvojio Veliku nagradu Češke u Brnu.

Kal Kračlou na polu u Brnu - Motocikli

Motocikli - Kal Kračlou na polu u Brnu

Britanac Kal Kračlou na Jamahi Teh 3 osvojio je drugu pol poziciju u sezoni, na trci za Veliku nagradu Češke u Brnu.

Tragedija u Moskvi - Motocikli

Motocikli - Tragedija u Moskvi

Italijanski Superbajk vozač Andrea ANtoneli je poginuo u udesu po jakoj kiši u Moskvi.

Trijumf Markesa na Laguna Seki - Motocikli

Motocikli - Trijumf Markesa na Laguna Seki

Markes je na svom debitantskom nastupu na Laguna Seki došao do trijumfa, trećeg u sezoni, ispred izvnrdenog Štefana Bradla.

Pol pozicija za Bradla - Motocikli

Motocikli - Pol pozicija za Bradla

Vozač LCR Honde, Štefan Bradl je osvojio prvu pol poziciju u Moto GP šampionatu na legendarnoj stazi "Laguna Seka"