17/10/2011 - 09:36 - Updated 17/10/2011 - 09:57

MOTO GP: Pobedom do titule

Pobedom do titule - Motocikli
Reuters

Vozač Repsol Honde Kejsi Stoner trijumfovao je na Velikoj nagradi Australije i tako osvojio drugu titulu šampiona kraljevske klase Moto GP šampionata.

Australijski motociklista je do titule došao još pre početka trke na stazi "Phillip Island" jer je njegov jedini konkurent u borbi za titulu Horhe Lorenco doživio težak pad tokom zagrevanja i nije mogao da započne trku.

Stoner je došao do devete pobede ove sezone i to na svoj 26. rođendan.

Drugo i treće mesto osvojili su Italijani Marko Simončeli i Andrea Doviciozo.

Do kraja sezone ostale su još dve trke, a u generalnom plasmanu Stoner ima 325 bodova, 65 više od Lorenca, dok je treći Doviciozo sa 212 bodova.

Ovogodišnji Moto GP šampionat nastavlja se 23. oktobra Velikom nagradom Malezije.

Rezultati trke Sv e tskog prvenstva u motociklizmu za Veliku nagradu Australije:

Motocikli - Vladavina porodice Markes

Mark Markes je ostvario rekordnu 13. pobedu u sezoni, osvajanjem Velike nagrade u Valensiji, dok je njegov brat Aleks osvojio titulu u Moto 3 šampionatu.

WSBK: Francuska dočekala šampiona - Motocikli

Motocikli - WSBK: Francuska dočekala šampiona

Francuska je čekala 24 godine da dobije šampiona, Silvan Đintoli je osvojio Svetski superbajk šampionat.

Markes odbranio titulu tri trke pre kraja - Motocikli

Motocikli - Markes odbranio titulu tri trke pre kraja

Horhe Lorenco je osvojio Veliku nagradu Japana, ispred Marka Markesa, koji je boljim plasmanom od Danija Pedrose odbranio titulu Moto GP šampiona.

"Doktor" slavio u San Marinu - Motocikli

Motocikli - "Doktor" slavio u San Marinu

Prvi put posle 15 meseci, Valentino Rosi je zabeležio pobedu na Moto GP trci, Velikoj nagradi San Marina.

Pedrosa prekinuo seriju Markesa - Motocikli

Motocikli - Pedrosa prekinuo seriju Markesa

Dani Pedrosa je iskoristio loš dan Marka Markesa i pobedom u Brnu prekinuo je fantastični niz od deset uzastopnih pobeda španskog asa.

Lorenco produžio ugovor - Motocikli

Motocikli - Lorenco produžio ugovor

I Horhe Lorenco je potvrdio ostanak u Jamahi do kraja 2016. godine

9 od 9 Marka Markeza - Motocikli

Motocikli - 9 od 9 Marka Markeza

Mladi španski as, Mark Markez zabeležio je novu pobedu u Moto GP šampionatu, osvajanjem Velike nagrade Nemačke.

Šampion najbrži na prvom testiranju - Motocikli

Motocikli - Šampion najbrži na prvom testiranju

Španac Mark Markez, prošlogodišnji Moto GP šampion, postavio je najbolje vreme na prvom testiranju na stazi "Sepang" u Maleziji.

Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion - Motocikli

Motocikli - Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion

Španac Mark Markes je sa 20 godina u svojoj debitantskoj sezoni u Moto GP šampionatu osvojio titulu, zauzevši treće mesto u Valensiji.

Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu - Motocikli

Motocikli - Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco je pobednik 16. trke Moto GP šampionata koja je vožena za Veliku nagradu Australije.