23/10/2011 - 13:20 - Updated 23/10/2011 - 13:35

MOTO GP: Tragedija u Maleziji

Tragedija u Maleziji - Motocikli
AFP

Samo sedam dana nakon pogibije Dena Veldona, još jedan as motosportova je tragično izgubio život na trkačkoj stazi

Mladi Marko Simončeli je stradao u drugom krugu trke Moto GP klase na stazi Sepang u Maleziji. Vozač San Karlo Honda Gresini tima je pao, a nakon pada su u njega udarili Kolin Edvards odnosno Valentino Rosi. Od jačine udarca, Simončeliju je spala kaciga sa glave i on je ostao da nepomično da leži na stazi.

Trka je naravno prekinuta, nakon određenog vremena i otkazana. U tim trenucima lekarske ekipe medicinskog centra u Sepangu su vodile bitku kako bi spasile italijanskog vozača. Da je situacija bila ozbilja u tim trenucima potvrdio je i Karmelo Ezpeleta prvi čovek kompanije Dorna koji je išao od ekipe do ekipe upoznavajući ostale vozače sa težinom povrede Marka Simončelija. Upravo je zbog toga trka bila i otkazana jer je medicinski centar bio zauzet i postajala je bojazan eventualno neke nove nesreće na stazi.

Nažalost, sat vremena nakon nesreće službeno je potvrđena vest. Marko Simončeli je poginuo u teškoj nesreći koja se dogodila na stazi Sepang. Imao je samo 24.godine.

Marko Simončeli je rođen 20. januara 1987. godine u mestu Katolika u Italiji.

Timovi za koje je nastupao: MotoGP: Honda (2010/11), 250cc: Đilera (2006/09), 125cc: Aprilija (2002/05)

Učestvovao je na 148 trka, imao je 14 pobeda (12 u klasi motora od 250 kubnih centimetara, dve u klasi 125cc). Peo se na podijum 31 put, uključujući dva puta u MotoGP šampionatu.Najbolji rezultat u MotoGP bio je drugo mesto u Australiji ove godine.

Debitovao je na moto-stazama u Češkoj 2002. godine, a prvu pobedu ostvario je u Španiji dve godine kasnije.

Minutom ćutanja su počele utakmice Serije A.

*LINK - Motocikli

Pedrosa prekinuo seriju Markesa - Motocikli

Motocikli - Pedrosa prekinuo seriju Markesa

Dani Pedrosa je iskoristio loš dan Marka Markesa i pobedom u Brnu prekinuo je fantastični niz od deset uzastopnih pobeda španskog asa.

Lorenco produžio ugovor - Motocikli

Motocikli - Lorenco produžio ugovor

I Horhe Lorenco je potvrdio ostanak u Jamahi do kraja 2016. godine

9 od 9 Marka Markeza - Motocikli

Motocikli - 9 od 9 Marka Markeza

Mladi španski as, Mark Markez zabeležio je novu pobedu u Moto GP šampionatu, osvajanjem Velike nagrade Nemačke.

Šampion najbrži na prvom testiranju - Motocikli

Motocikli - Šampion najbrži na prvom testiranju

Španac Mark Markez, prošlogodišnji Moto GP šampion, postavio je najbolje vreme na prvom testiranju na stazi "Sepang" u Maleziji.

Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion - Motocikli

Motocikli - Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion

Španac Mark Markes je sa 20 godina u svojoj debitantskoj sezoni u Moto GP šampionatu osvojio titulu, zauzevši treće mesto u Valensiji.

Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu - Motocikli

Motocikli - Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco je pobednik 16. trke Moto GP šampionata koja je vožena za Veliku nagradu Australije.

Španski podijum u San Marinu - Motocikli

Motocikli - Španski podijum u San Marinu

Španski vozači su dominirali na stazi "Marko Simončeli", a Veliku nagradu San Marina osvojio je Horhe Lorenco.

Neuhvatljivi Mark Markes - Motocikli

Motocikli - Neuhvatljivi Mark Markes

Fenomenalni novajlija u Moto GP šampionatu, Mark Markes je maestralnom vožnjom osvojio Veliku nagradu Češke u Brnu.

Kal Kračlou na polu u Brnu - Motocikli

Motocikli - Kal Kračlou na polu u Brnu

Britanac Kal Kračlou na Jamahi Teh 3 osvojio je drugu pol poziciju u sezoni, na trci za Veliku nagradu Češke u Brnu.