30/04/2012 - 10:07 - Updated 30/04/2012 - 10:18

41. trijumf Stonera

41. trijumf Stonera - Motosport
Reuters

Aktuelni prvak sveta, Kejsi Stoner je na stazi Heres osvojio Veliku nagradu Španije u Moto GP šampionatu

Stoner je u ranoj fazi trke je preuzeo vođstvo koje nije ispuštao do kraja. Stoner je slavio ispred Horhea Lorenca koji se borio koliko je mogao, ali se na kraju morao zadovoljiti drugim mestom i sekundom zaostatka za pobednikom. Dani Pedrosa je u jednom trenutku pao na šeto mesto i sve što je napravio, bilo je treće mesto na kraju. Nakon dve trke, Horhe Lorenco ima 45 bodova, a Kejsi Stoner četiri manje.

Pol Ešpargaro je slavio u Moto2 klasi i to na poprilično čudan način. Trka je prekinuta u 19. krugu zbog kiše jer su vozači bili na gumama za suvo. kako su vozači vozili veliki broj krugova, trka nije nastavljena, već je uzet poredak iz 17. kruga, pa je pobednik bio Pol Ešpargaro. U trenutku prekida je vodeći bio Mark Markez koji je na kraju zauzeo drugo mesto. Treće mesto je pripalo Švajcarcu Tomasu Luthiju. Nakon dve vožene trke vodi Markez sa 45 bodova, četiri više od Ešpargara.

U klasi Moto3 najbolji je bio mladi šesnaestogodišnji Italijan Romano Fenati. Vozač Tim Italije je najbolji bio na mokroj stazi, što je rezultiralo velikom prednošću u cilju. Drugoplasirani Luis Salom je kasnio 36 sekundi. Salom je u borbi za drugo mesto na kraju bio bolji od Sandra Kortezea. Italijan Fenati je vodeći u ovoj kategoriji sa 45 bodova.

Motosport - Poslednji okršaj u sezoni, Superbajk u Kataru

Predstojećeg vikenda održaće se poslednje takmičenje Superbajk svetskog šampionata. Eurosport će direktno pratiti noćnu trku u Kataru.

BSB: Šejn Birn pobedom zatvorio sezonu - Motosport

Motosport - BSB: Šejn Birn pobedom zatvorio sezonu

Još jedna uzbudljiva sezona Britanskog superbajka je završena, novi šampion, Šejn Birn je pobedom na Brends Heču, u velikom stilu, zatvorio trkačku godinu.

Drama u Australiji, "doktor" šampion - Motosport

Motosport - Drama u Australiji, "doktor" šampion

Stara izreka mudrih trkača “Trka se vozi do poslednje krivine“ je pokazala da su treninzi jedno a trka nešto sasvim drugo.

"Doktor" slavio na jubilarnoj trci - Motosport

Motosport - "Doktor" slavio na jubilarnoj trci

Moto GP šampionat je nastavljen trkom na Filip Ajlendu, gde je Veliku nagradu Australije osvojio Valentino Rosi, na svom 250. nastupu u kraljevskoj klasi.

BSB: Poslednji obračun u sezoni - Motosport

Motosport - BSB: Poslednji obračun u sezoni

Poslednji trkački vikend u sezoni Britanskog superbajka zakazan je za18. i 19. oktobar na čuvenom Brends Heču, nakon čega će biti poznato ime šampiona.

Rosi doživeo potres mozga - Motosport

Motosport - Rosi doživeo potres mozga

Na jubilarnoj 800. trci Moto GP šampionata, koja je vožena na stazi u Aragonu, legendarni vozač Valentino Rosi je pri padu doživeo i potres mozga.

Lorenco iskoristio grešku Markeza - Motosport

Motosport - Lorenco iskoristio grešku Markeza

Lider Moto GP šampionata, Mark Markez je vodio većim delom trke, ali je tri kruga pre kraja izleteo sa staze i zauzeo 13. mesto.

ETCC u Perguzi, direktno na Eurosportu - Motosport

Motosport - ETCC u Perguzi, direktno na Eurosportu

U nedelju u direktnom prenosu na Eurosportu pratite poslednje takmičenje u sezoni Evropskog kupa turing automobila.

Dvostruka pobeda Audija u Le Manu - Motosport

Motosport - Dvostruka pobeda Audija u Le Manu

Mark Veber je u završnici trke doživeo veliko razočarenje, jer njegov Porše nije uspeo da stigne do cilja, tako da su prve dve pozicije opet pripale Audiju.

24 sata Le Mana - Motosport

Motosport - 24 sata Le Mana

Legendarnu trku 24 sata Le Mana, koja je na programu 14. i 15. juna, Eurosport će direktno pratiti, kao i pripreme, treninge i kvalifikacije.