30/04/2012 - 10:07 - Updated 30/04/2012 - 10:18

41. trijumf Stonera

41. trijumf Stonera - Motosport
Reuters

Aktuelni prvak sveta, Kejsi Stoner je na stazi Heres osvojio Veliku nagradu Španije u Moto GP šampionatu

Stoner je u ranoj fazi trke je preuzeo vođstvo koje nije ispuštao do kraja. Stoner je slavio ispred Horhea Lorenca koji se borio koliko je mogao, ali se na kraju morao zadovoljiti drugim mestom i sekundom zaostatka za pobednikom. Dani Pedrosa je u jednom trenutku pao na šeto mesto i sve što je napravio, bilo je treće mesto na kraju. Nakon dve trke, Horhe Lorenco ima 45 bodova, a Kejsi Stoner četiri manje.

Pol Ešpargaro je slavio u Moto2 klasi i to na poprilično čudan način. Trka je prekinuta u 19. krugu zbog kiše jer su vozači bili na gumama za suvo. kako su vozači vozili veliki broj krugova, trka nije nastavljena, već je uzet poredak iz 17. kruga, pa je pobednik bio Pol Ešpargaro. U trenutku prekida je vodeći bio Mark Markez koji je na kraju zauzeo drugo mesto. Treće mesto je pripalo Švajcarcu Tomasu Luthiju. Nakon dve vožene trke vodi Markez sa 45 bodova, četiri više od Ešpargara.

U klasi Moto3 najbolji je bio mladi šesnaestogodišnji Italijan Romano Fenati. Vozač Tim Italije je najbolji bio na mokroj stazi, što je rezultiralo velikom prednošću u cilju. Drugoplasirani Luis Salom je kasnio 36 sekundi. Salom je u borbi za drugo mesto na kraju bio bolji od Sandra Kortezea. Italijan Fenati je vodeći u ovoj kategoriji sa 45 bodova.

Roma pobednik Dakara, Sagmajster 53. - Motosport

Motosport - Roma pobednik Dakara, Sagmajster 53.

Srpski motociklista, ceteran Dakar relija, Gabor Sagmajster je postavio svoj najbolji rezultat na najzahtevnijem moto takmičenju na svetu.

Tragedija na Dakaru, poginuo motociklista - Motosport

Motosport - Tragedija na Dakaru, poginuo motociklista

Beživotno telo iskusnog belgijskog motocikliste Erika Palantea pronađeno je juče u pustinji na petoj etapi Dakar relija.

Trijumf Rome za lidersku poziciju na Dakaru - Motosport

Motosport - Trijumf Rome za lidersku poziciju na Dakaru

Španac Nani Roma je postigao najbolje vreme na petoj etapi Dakar relija, čime je preuzeo lidersku poziciju u generalnom plasmanu u konkurenciji automobila.

Vesniću u Trevizu uručen CEZ trofej - Motosport

Motosport - Vesniću u Trevizu uručen CEZ trofej

Srpski automobilista Milovan Mikica Vesnić bio je jedan od laureata na svečanoj dodeli trofeja najboljim vozačima u kategorijama CEZ šampionata u sezoni 2013.

Mikica Vesnić predstavio novo oružje: BMW za ETCC! - Motosport

Motosport - Mikica Vesnić predstavio novo oružje: BMW za ETCC!

Slavni srpski trkač Milovan Mikica Vesnić predstavio je svoju novu takmičarsku spravu, BMW 320si

Lorenco nastavlja trku za titulu - Motosport

Motosport - Lorenco nastavlja trku za titulu

Španac Horhe Lorenco je osvojio Veliku nagradu Japana, tako da će šampion Moto GP sezone 2013 biti poznat nakon poslednje trke u kalendaru.

„Krajnji cilj je da postanem F1 šampion. Zašto bih ovo inače radio?“ - Motosport

Motosport - „Krajnji cilj je da postanem F1 šampion. Zašto bih ovo inače radio?“

Osvojivši 2012. naslov prvaka Formule Reno 2.0, brzi Belgijanac Štofel Vandorn prešao je u elitnu kategoriju Reno serije, Formulu 3.5.

Sajks je šampion sveta - Motosport

Motosport - Sajks je šampion sveta

Kavasakijev Tom Sajks je osvajač titule u Svetskom Superbajk šampionatu, nakon što je u prvoj trci na Herezu stigao na cilj kao trećeplasirani.

Tragedija u Australiji, poginuo lider Porše superkupa - Motosport

Motosport - Tragedija u Australiji, poginuo lider Porše superkupa

Aktuelni lider Porše superkupa, Britanski vozač Šon Edvards je poginuo u teškom udesu na privatnom testiranju u Australiji

Pedrosa slavio u Maleziji, Markez blizu titule - Motosport

Motosport - Pedrosa slavio u Maleziji, Markez blizu titule

Dani Pedrosa na Ropsol Hondi osvojio je Veliku nagradu Malezije, dok je Mark Markez osvajanjem drugog mesta uvećao vođstvo u generalnom plasmanu.