Olimpijske Igre

10/08/2008 - 14:36

Pobeda vaterpolista, poraz odbojkaša

Olimpijada dan 2. - Olimpijske Igre

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz na startu olimpijskog turnira u Pekingu - 1:3 protiv odlične ekipe Rusije. Čaba Silađi bio je prvi srpski plivač koji je skočio u bazen na Olimpijskim igrama, ali nije uspeo da se domogne polufinal

Plivanje

Srpski plivači veoma dobro su plivali u kvalifikacijama drugog dana takmičenja u Pekingu, ali to nije bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Marica Stražmešter odlično je plivala u kvalifikacijama na 100 metara leđnim stilom, ali to nije bilo dovoljno za nastavak takmičenja.

Plivačica iz Novog Sada postavila je novi državni rekord isplivavši deonicu za 1:03,56 minuta i zauzela treće mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi.

Ipak, poslednja, 16. plivačica koja se dokopala polufinala, Ruskinja Ksenija Moskina ostvarila je rezultat 1:00,70, što je za gotovo tri sekunde bolji rezultat od Stražmešterove.

Inače, najbrže vreme u kvalifikacijama zabeležila je Kirsti Koventri iz Zimbabvea, koja je postavila i novi olimpijski rekord - 59,00 sekundi. Prethodni rekord držala je aktuelna svetska rekorderka Natali Kolin - 59,68 sekundi

Dobar rezultat, takođe novi rekord države, ostvario je i Radovan Siljevski na 200 metara slobodno.

Srpski plivač je u trećoj grupi kvalifikacija zabeležio treći rezultat - 1:50,25 minuta, što je za 1,09 sekundi bolje vreme od dosadašnjeg rekorda Srbije.

Za razliku od svojih kolega iz reprezentacije, Nađa Higl nije imala uspešan dan. Ona je u grupi tri kvalifikacija u trci na 100 metara prsno zauzela poslednje mesto, rezultatom 1:13,19, što je za dve sekunde lošije od njenog rekorda.

Vaterpolo

Počelo je neočekivano loše, a završilo se, takoreći, rutinski. Srbija - Nemačka 11:7 (1:3, 5:2, 2:2, 3:0) u prvoj utakmici Grupe B olimpijskog vaterpolo turnira.

Igrač odluke bio je Duško Pjetlović, koji je sa čak četiri gola omogućio srpskom timu da na poluvreme ode sa pogotkom prednosti, iako su Nemci prethodno imali iznenađujućih "plus dva".

Po dva pogotka za "delfine" postigli su Vanja Udovičić i Aleksandar Šapić, dok su se Aleksandar Ćirić, Filip Filipović i Živko Gocić po jednom upisali u strelce.

Odbojka

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz na startu olimpijskog turnira u Pekingu - 1:3 protiv odlične ekipe Rusije.

"Orlovi" su demonstrirali sjajnu igru u prvom setu, ali su potom neobjašnjivo pali, dok se protivnik pregrupisao i na kraju zasluženo slavio - 25:20, 21:25, 22:25, 14:25 u meču prvog kola Grupe B.

Naredni protivnik srpskim odbojkašima biće Brazil, i to u utorak od 8.30 po centralnoevropskom računanju vremena, odnosno od 14.30 po lokalnom vremenu.

Streljaštvo

Legenda srpskog i svetskog streljaštva Jasna Šekarić u nedelju je ostala bez medalje u disciplini vazdušni pištolj (10m), pošto je u kvalifikacijama, a onda i u finalu zauzela šesto mesto.

Radost publici u Pekingu donela je Žuo Venjun, koja je u finalu prestigla Ruskinju Nataliju Paderinu i osvojila zlatnu medalju.

Žuo je "upucala" 492,3 kruga, Paderina 489,1, a trećeplasirana Gruzijka Nino Sulakvadze 487,4 kruga. Šekarić je sa 480,9 krugova ipak bila daleko od medalje, mada je u jednom trenutku izgledalo da bi mogla do bronze.

Tenis

Ana Ivanović se povlači sa Olimpijskih igara u Pekingu zbog povrede palca desne ruke, prenela agencija Rojters.

Naša najbolja teniserka doputovala je u Peking sa povredom prsta, koji je zaradila pre više od dve nedelje na treningu i zbog koje je imala problema na poslednjem turniru u Montrealu.

"Ovo je jedan od najgorih trenutaka u mojoj karijeri" , izjavila je Ana Ivanović.

U međuvremenu, posetila je stručnjake u Evropi, doputovala u Peking, ali je uoči starta turnira na Olimpijskim igrama odlučila da se povuče.

Ona je u Pekingu bila postavljena za prvog nosioca u ženskoj konkurenciji.

*LINK - Olimpijske Igre

Završene Zimske olimpijske igre u Sočiju - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Završene Zimske olimpijske igre u Sočiju

Grandioznom ceremonijom svečanog zatvaranja, gašenjem olimpijskog plamena i impresivnim vatrometom završene su XXII Zimske olimpijske igre u Sočiju.

Mario Mat je najstariji olimpijski šampion - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Mario Mat je najstariji olimpijski šampion

Austrijanac Mario Mat je postavio najbolje ukupno vreme u olimpijskom slalomu, čime je postao najstariji zimski olimpijski šampion, sa nepunih 35 godina.

Šveđani nemoćni, Kanađani odbranili zlato - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Šveđani nemoćni, Kanađani odbranili zlato

Kanađani su i u poslednjem meču olimpijskog turnira u hokeju na ledu, potvrdili apsolutnu dominaciju i na Igrama u Sočiju.

Šifrin objedinila tri titule, a ima samo 18 godina - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Šifrin objedinila tri titule, a ima samo 18 godina

Američka tinejdžerka je vlasnica Kristalnog globusa, svetska je prvakinja, a naredne četiri godine biće i olimpijska šampionka u slalomu

Finci razbili Amerikance za bronzu - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Finci razbili Amerikance za bronzu

Hokejaška reprezentacija Finske je izvanrednom igrom savladala indisponirane Amerikance i zasluženo su zauzeli treći stepenik pobedničkog postolja.

"Davai Soči" - Olimpijske igre na Eurosportu - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - "Davai Soči" - Olimpijske igre na Eurosportu

Eurosport će svakodnevno od podne do 22 časa, emisijama "Davai Soči" i "Soči ekspres" pratiti Zimske olimpijske igre 2014.

Norveški podijum u ski trčanju na 30km - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Norveški podijum u ski trčanju na 30km

Reprezentativke Norveške su osvojile sve tri medalje u skijaškom trčanju na 30 kilometara.

Šampioni u finalu protiv Švedske - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Šampioni u finalu protiv Švedske

Olimpijski šampioni iz Vankuvera, reprezentativci Kanade su pobedom nad Amerikom izborili plasman u finale turnira u Sočiju.

Istorijsko zlato za Bjorndalena - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Istorijsko zlato za Bjorndalena

Norveški biatlonac Ole Ajnar Bjorndalen je osvajanjem zlatne medalje u mešovitoj štafeti postao najtrofejniji sportista u istoriji Zimskih olimpijskih igara.

Zlatni Ted Ligeti, dve medalje za Francuze - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Zlatni Ted Ligeti, dve medalje za Francuze

Višegodišnju dominaciju u veleslalomu, Amerikanac Ted Ligeti je krunisao osvajanjem zlatne medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.