17/02/2010 - 13:57

Osvojene medalje u Vankuveru - Dan 4

Medalje 4. dan ZOI - Olimpijske Igre
From Official Website

Nemačka osvojila devetu medalju, tri zlata, i prestigla Ameriku na prvom mestu liste osvajača medalja.

Nemica Magdalena Nojner osvojila je danas zlatnu medalju u dohvatnoj trci u biatlonu na stazi od 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru.

Olimpijsku titulu 23-godišnjoj Nemici doneo je rezultat od 30 minuta i 16 sekundi do koga je Nojnerova stigla i zato što je u četiri serije od po pet hitaca metu promašila samo dva puta, oba puta dok je pucala iz stojećeg stava.

Medalja u dohvatnoj trci Magdaleni Nojner je druga u Vankuveru, pošto je prethodno osvojila srebro u sprintu na 7,5 kilometara.

Prva u sprintu bila je Slovakinja Anastazija Kuzmina, 25-godišnja policajka koja je u dohvatnoj trci bila druga sa 12,3 sekundi zaostatka za pobednicom.

Bronzano odličje pripalo je 21-godišnjoj Francuskinji Mari Lor Brinet, koja je imala 28,3 sekundi sporije vreme od Magdalene Nojner.

Još jedna Nemica Tatjana Hifner osvojila je zlatnu medalju u sankanju.

Hifnerova je trku završila za dva minuta i 46,524 sekunde. Srebrnu medalju osvojila je Austrijanka Nina Rajtmajer, a bronza je pripala još jednoj Nemici - Natali Gajzenberger.

Ovo je bila deveta medalja za Nemačku od 13 olimpijskih disciplina, i oba zlata u sankanju, pošto je u muškoj konkurenciji pobedio Feliks Loh.

Kanađanka Mael Riker osvojila je zlatnu medalju u snoubord krosu.

Riker je vodila tokom cele trke i nijedna takmičarka nije mogla da je ugrozi.

Srebrnu medalju osvojila je Francuskinja Debora Antoan, dok je bronza pripala Oliviji Nobs iz Švajcarske.

U "malom finalu", u trci od petog do osmog mesta, najbrža je bila Lindzi Džejkobelis, šesto mesto zauzela je Neli Loko Moen, sedma je bila Meli Franko, a poslednje mesto zauzela je Zoe Džilings.

Švedskoj drugo zlato

Šveđanin Bjorn Feri osvojio je zlatnu medalju u dohvatnoj trci u biatlonu na stazi od 12,5 kilometara.

Feri, koji je osvojio svoju prvu olimpijsku medalju, ostvario je vreme od 33 minuta i 38,4 sekunde.

Srebrnu medalju osvojio je Austrijanac Kristof Šuman, koji je za pobednikom zaostao 16,5 sekundi.

Francuski takmičar Vensan Že, koji je prvi startovao posle sprinta na 10 kilometara, osvojio je bronzanu medalju. On je na cilj stigao 28,2 sekunde posle pobednika.

Južnokorejka Li Sang-hva osvojila je zlatnu medalju na 500 metara u brzom klizanju.

Li je pobedila dva velika favorita za zlato, svetsku rekorderku Dženi Volf iz Nemačke i Kineskinju Vang Beising.

Li je stazu prešla za minut i 16,09 sekundi, Volf je imala vreme od 1:16,14 a Vang 1:16,63.

Očekivalo se da će se za zlato boriti Volf i Vang, stare rivalke koje su pobeđivale na svih osam trka Svetskog kupa ove sezone.

Li je zagrlila trenera i podigla zastavu Južne Koreje sa kojom je obišla počasni krug na stazi, što postaje već uobičajena slika u Olimpijskom ovalu Ričmonda.

Južna Koreja do ovih Igara nije osvojila nijedno olimpijsko zlato u bilo kom sportu osim u brzom klizanju na kratkim stazama. Korejci sada dominiraju i na dugačkim stazama, pošto su pobedili u dve od četiri discipline, a osvojili srebro u još jednoj.

Južna Koreja sada ima pobede na 500 metara u muškoj i ženskoj konkurenciji, pošto je Mo Te-bum osvojio zlato u ponedeljak. Li Seung-hun osvojio je neočekivano srebro na 5.000 metara.

Jevgenij Pljuščenko iz Rusije pobedio je u kratkom programu umetničkog klizanja na Olimpijskim igrama u Vankuveru, čime je napravio prvi korak u odbrani zlatne medalje.

Pljuščenko je sakupio 90,85 poena i završio ispred svetskog prvaka Evana Lajsačeka iz SAD, koji je imao 0,55 poena manje. Treći je bio Japanac Daisuke Takahaši sa 0,60 poena zaostatka.

Sledeći na programu je slobodni sastav u četvrtak, pošto je između trojice takmičara jako mala razlika.

Muška konkurencija u umetničkom klizanju jedno je od najočekivanijih takmičenja na Igrama u Vankuveru, pošto, po oceni izveštača, ima toliko talentovanih klizača da bi mogli da popune dve Olimpijade.

Učestvuju četvorica svetskih šampiona, uključujući i Pljuščenka, koji se vratio iz penzije da bi probao da osvoji drugo uzastopno olimpijsko zlato, što nikom nije pošlo za rukom još od 1952. godine.

Pljuščenko je dao notu celom programu, dok "srebrni" iz Torina Stefan Lambijel i svetski prvak Brijan Žuber nisu bili dorasli izazovu.

"Lako? Ovo je takmičenje i nikada neće biti lako. Ne verujem nikom ko danas kaže 'nisam nervozan' ili 'lako klizam' ili 'nisam umoran'. Izveo sam čist program danas i to mi je važno. Ovo su mi treće Olimpijske igre i nisam loše klizao", rekao je popularni Ženja.

*LINK - Olimpijske Igre

Završene Zimske olimpijske igre u Sočiju - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Završene Zimske olimpijske igre u Sočiju

Grandioznom ceremonijom svečanog zatvaranja, gašenjem olimpijskog plamena i impresivnim vatrometom završene su XXII Zimske olimpijske igre u Sočiju.

Mario Mat je najstariji olimpijski šampion - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Mario Mat je najstariji olimpijski šampion

Austrijanac Mario Mat je postavio najbolje ukupno vreme u olimpijskom slalomu, čime je postao najstariji zimski olimpijski šampion, sa nepunih 35 godina.

Šveđani nemoćni, Kanađani odbranili zlato - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Šveđani nemoćni, Kanađani odbranili zlato

Kanađani su i u poslednjem meču olimpijskog turnira u hokeju na ledu, potvrdili apsolutnu dominaciju i na Igrama u Sočiju.

Šifrin objedinila tri titule, a ima samo 18 godina - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Šifrin objedinila tri titule, a ima samo 18 godina

Američka tinejdžerka je vlasnica Kristalnog globusa, svetska je prvakinja, a naredne četiri godine biće i olimpijska šampionka u slalomu

Finci razbili Amerikance za bronzu - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Finci razbili Amerikance za bronzu

Hokejaška reprezentacija Finske je izvanrednom igrom savladala indisponirane Amerikance i zasluženo su zauzeli treći stepenik pobedničkog postolja.

"Davai Soči" - Olimpijske igre na Eurosportu - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - "Davai Soči" - Olimpijske igre na Eurosportu

Eurosport će svakodnevno od podne do 22 časa, emisijama "Davai Soči" i "Soči ekspres" pratiti Zimske olimpijske igre 2014.

Norveški podijum u ski trčanju na 30km - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Norveški podijum u ski trčanju na 30km

Reprezentativke Norveške su osvojile sve tri medalje u skijaškom trčanju na 30 kilometara.

Šampioni u finalu protiv Švedske - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Šampioni u finalu protiv Švedske

Olimpijski šampioni iz Vankuvera, reprezentativci Kanade su pobedom nad Amerikom izborili plasman u finale turnira u Sočiju.

Istorijsko zlato za Bjorndalena - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Istorijsko zlato za Bjorndalena

Norveški biatlonac Ole Ajnar Bjorndalen je osvajanjem zlatne medalje u mešovitoj štafeti postao najtrofejniji sportista u istoriji Zimskih olimpijskih igara.

Zlatni Ted Ligeti, dve medalje za Francuze - Olimpijske Igre

Olimpijske Igre - Zlatni Ted Ligeti, dve medalje za Francuze

Višegodišnju dominaciju u veleslalomu, Amerikanac Ted Ligeti je krunisao osvajanjem zlatne medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.