28/06/2010 - 10:07 - Updated 29/06/2010 - 10:07

Nađa najbrža u Parizu, kiks Felpsa

Nađa najbrža u Parizu - Plivanje
Reuters

Najbolja srpska plivačica Nađa Higl osvojila je prvo mesto na Otvorenom prvenstvu Francuske u Parizu u disciplini 200 metara prsno.

Ona je u nedelju, u veoma sporoj finalnoj trci, pobedila sa vremenom od 2:28,11 minuta i tako osvojila zlatnu medalju.

U disciplini 100 metara prsno, Nađa Higl nije uspela da se plasira u finale, pošto je u kvalifikacijama plivala 1:12,32 minuta i zauzela ukupno deveto mesto.

Pored Nađe Higl, plasman u finale od predstavnika Srbije izborio je još samo Čaba Siladji, koji je na 50 metara prsno osvojio peto mesto sa vremenom 28,52 sekunde.

Ivan Lenđer nije uspeo da se plasira u finale na 50 metara delfin, pošto je u kvalifikacijama plivao 24,93 sekunde, pa je takmičenje završio na 15. mestu.

Američki plivač Majkl Felps izgubio je u nedelju i drugu trku u dva dana takmičenja na Otvorenom prvenstvu Pariza, pošto je bio treći na 200 metara slobodno.

Felps se prijavio za četiri trke, a prethodno je u subotu pobedio u trci na 200 metara leptir, ali je potom bio poslednji na 100 metara slobodno.

Osvajač 14 zlatnih olimpijskih medalja bi u nastavku programa trebalo da pliva i na 200 metara mešovito.

U trci na 200 metara slobodno pobedio je Francuz Janik Anjel sa vremenom 1:46,30 minuta. On je trijumfovao ispred Holanđanina Sebastijana Vershurena (1:46,97) i Felpsa (1:47,54).

Felps je u Pariz došao u sklopu priprema pred kvalifikaciona takmičenja za reprezentaciju SAD koju u avgustu očekuju PanPacifičke igre.

*LINK - Plivanje

Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove - Plivanje

Plivanje - Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove

Trećeg takmičarskog dana na Evropskom prvenstvu u Berlinu, Italijan Gregorio Paltrinieri i Dankinja Rike Moler Pedersen postavili su nove rekorde Evrope.

Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića - Plivanje

Plivanje - Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića

Velimir Stjepanović je šampion Evrope i na 200m slobodnim stilom, trijumfujući u finalnoj trci superiornim nastupom.

Britanski dan i svetski rekord u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Britanski dan i svetski rekord u Berlinu

Drugog takmičarskog dana u Berlinu, plivači Velike Britanije osvojili su tri zlata i postavili svetski rakord u štafeti 4x100m mešovito.

Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu

Srpski plivač Velimir Stjepanović, večeras oko 18.50h, nastupa u finalnoj trci na 200 metara slobodnim stilom, uz direktan prenos na Eurosportu.

EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove - Plivanje

Plivanje - EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove

Počelo je Evropsko prvenstvo u plivanju, a prvog dana u Berlinu briljirao je Velimir Stjepanović na 400m slobodnim stilom.

Stjepanović neuhvatljiv na Evropskom prvenstvu u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović neuhvatljiv na Evropskom prvenstvu u Berlinu

Srpski plivač, Velimir Stjepanović je postao šampion Evrope na 400 metara slobodnim stilom, nakon fantastičnog nastupa u Berlinu.

Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu - Plivanje

Plivanje - Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu

32. LEN Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu na programu je od 18. do 24. avgusta u Berlinu.

Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu

Srpski plivač Velimir Stjepanović je nakon osvajanja bronzane medalje, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima osvojio zlato na 200m leptir.

Stjepanović doplivao do bronze - Plivanje

Plivanje - Stjepanović doplivao do bronze

Srpski plivač Velimir Stjepanović je osvojio bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Istorijski trijumf Misi Frenklin - Plivanje

Plivanje - Istorijski trijumf Misi Frenklin

Amerikanka Misi Frenklin je ušla u istoriju kao prva plivačia koja je na svetskom prvenstvu osvojila čak šest zlatnih medalja.