19/07/2010 - 10:17 - Updated 19/07/2010 - 10:32

Svetska liga: Srbija je najbolja

Srbija na prvom mestu - Plivanje
PA Photos

Vaterpolo reprezentacija Srbije trijumfovala je na završnom turniru Svetske lige savladavši u finalnoj utakmici u Nišu branioca titule, selekciju Crne Gore, boljim izvođenjem peteraca sa 14:12 (1:1, 3:4, 2:2, 4:3 - 4:2).

U finalnom meču vodila se neizvesna borba od početka meča. Crna Gora je povela sa 1:0, 2:1, a onda je Srbija preokrenula rezultat u svoju korist na 3:2. Vaterpolisti Crne Gore opet su imali inicijativu, ali su u samo jednom trenutku u trećoj četvrtini imali prednost od dva gola. U finišu meča, obe reprezentacije su imale prilike da odluče pobednika, ali nisu iskoristile šanse.

Posle 10:10, Srbija je boljim izvođenjem peteraca došla do pobede u meču i do titule u Svetskoj ligi. Golman Srbije Slobodan Soro uspeo je da odbrani šuteve Damjana Danilovića i Borisa Zlokovića, što je bilo dovoljno za konačnih 14:12.

Srbiji je pripala nagrada za pobedu u finalnom meču od 100.000 dolara, a Crnoj Gori za poraz 70.000 dolara.

Plasmanom u finale Srbija i Crna Gora su obezbedile plasman na Svetsko prvenstvo, koje će se održati sledeće godine u Šangaju.

Srbija: Slobodan Soro, Marko Avramović, Živko Gocić 1, Vanja Udovičić 3, Boris Vapenski, Duško Pijetlović 2, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Rađen, Filip Filipović 3, Andrija Prlainović 3, Stefan Mitrović 2, Gojko Pjetlović.

Crna Gora: Zdravko Radić, Draško Brguljuan, Vjekoslav Pasković 1, Damjan Danilović 2, Nikola Vukčević, Milan Tičić 2, Mlađan Janović, Nikola Janović 1, Aleksandar Ivović 2, Boris Zloković 2, Vladimir Gojković 2, Predrag Jokić, Miloš Šćepanović.

Igrač više: Srbija 17, Crna Gora 17
Peterci: Crna Gora 1(1)

*LINK - Plivanje

Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu

Srpski plivač Velimir Stjepanović je nakon osvajanja bronzane medalje, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima osvojio zlato na 200m leptir.

Stjepanović doplivao do bronze - Plivanje

Plivanje - Stjepanović doplivao do bronze

Srpski plivač Velimir Stjepanović je osvojio bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Istorijski trijumf Misi Frenklin - Plivanje

Plivanje - Istorijski trijumf Misi Frenklin

Amerikanka Misi Frenklin je ušla u istoriju kao prva plivačia koja je na svetskom prvenstvu osvojila čak šest zlatnih medalja.

Treće zlato za Sunga, iznenadio Seto - Plivanje

Plivanje - Treće zlato za Sunga, iznenadio Seto

Poslednji takmičarski dan u Barseloni je doneo mnoga iznenađenja, od kojih je najveće diskvalifikacija američke štafete, kao i pobeda Japanca Setoa.

Drugo zlato za Jefimovu, rekorderka srebrna - Plivanje

Plivanje - Drugo zlato za Jefimovu, rekorderka srebrna

Julija Jefimova je na svom poslednjem nastupu na Svetskom prvenstvu u Barseloni osvojila zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Veče svetskih rekorda - Plivanje

Plivanje - Veče svetskih rekorda

Pretposlednjeg dana Svetskog prvenstva, oborena su tri svetska rekorda, od čega su dva pala u večernjem delu programa.

Oboren rekord na 50 metara prsno - Plivanje

Plivanje - Oboren rekord na 50 metara prsno

Ruska plivačica Julija Jefimova oborila je rekord u disciplini 50 metara prsnim stilom na Svetskom prvenstvu u Barseloni.

Svemoćni Lohti, prekinut niz Frenklinove - Plivanje

Plivanje - Svemoćni Lohti, prekinut niz Frenklinove

Amerikanac Rajan Lohti je u samo dva sata osvojio dva zlata i izborio finalnu trku, a Misi Frenklin nije uspela da dođe do četvrtog zlata na SP u Barseloni.

Misi Frenklin osvojila peto zlato i ušla u istoriju - Plivanje

Plivanje - Misi Frenklin osvojila peto zlato i ušla u istoriju

Osvajanjem pete zlatne medalje na SP u Barseloni, u disciplini 200 metara leđno, Misi Frenklin je izjednačila rekord po broju osvojenih zlatnih medalja.

SP: Magnusen odbranio titulu - Plivanje

Plivanje - SP: Magnusen odbranio titulu

Australijanac Džejms Magnusen je odbranio titulu u "kraljevskoj" disciplini na Svetskom prevenstvu u Barseloni.