Plivanje

22/05/2012 - 11:00 - Updated 22/05/2012 - 20:26

Čavić i Lenđer u finalu

Čavić i Lenđer u finalu - Plivanje

U Debrecinu je počelo Evropsko prvenstvo u plivanju, a prvog takmičarskog dana Milorad Čavić i Ivan Lenđer su izborili finale u 50m delfin

Milorad Čavić je u finalu osvojio tek peto mesto, zabeleživši slabije vreme nego u polufinalu - 23,53 sekunde. Ivan Lenđer završio je finalnu trku na šestom mestu sa vremenom 23,68 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je Španac Rafael Munjoz Perez u vremenu 23,16, čime je evropski rekorder odbranio i titulu sa prethodnog šampionata Evrope. Srebrna medalja pripala je Francuzu Frederiku Buskeu (23,30), dok se bronzom okitio Juen Curkin iz Belorusije (23,37).

Milorad Čavić je ostvario najbolje vreme u polufinalnoj trci od 23,41 sekunde, dok je Lenđer bio četvrti u drugoj polufinalnoj grupi u vremenu 23,71. Ivan Lenđer je imao samo stotinku slabije vreme od svetskog rekordera Rafaela Munjosa Peresa. U finalu 50 metara delfin u utorak u 17 časova Srbija će imati dvojicu predstavnika.

Prvog dana 31. Evropskog prvenstva, na rasporedu su bila četiri finala. Pol Biderman je osvojio novo zlato na 400 slobodno. To je njegovo treće zlato sa Evropskih prvenstava u velikim bazenima, ukupno 12. u karijeri.

Svetski rekorder je slavio u vremenu 3:47.84 ispred Gerga Kisa i Samuela Picetija.

Francuska štafeta je najbolja na 4x100 slobodno. Amauri Levao, Alan Bernar, Frederik Buske i Žeremi Stravius su doplivali do zlata u vremenu 3:13.55. Srebro je pripalo štafeti Italije, bronza Rusiji.

Prvo zlato za domaćine, osvojila je evropska rekorderka Katinka Hošu. Mađarica je slavila u vremenu 4:33.76, druga je bila njena zemljakinja Suzana Jakabos a treća Barbora Zavadova. Brita Stefen, Silke Lipok, Lisa Viting i Daniela Šreiber su osigurale zlato za Nemačku u štafetama 4x100 slobodno. Šveđanke su druge, Italijanke treće.

1. Francuska 3:13.55

(Amaury Leveaux, Alain Bernard, Frédérick Bousquet, Jérémy Stravius)

2. Italija 3:14.71

(Andrea Rolla, Marco Orsi, Michele Santucci, Filippo Magnini)

3. Rusija 3:15.13

(Vitaly Syrnikov, Oleg Tikhobaev, Nikita Konovalov, Viacheslav Andrusenko)

PLIVAČICE -

400m mešovito, finale:

1.Katinka Hosszu (Mađ) 4:33.76

2.Zsuzsanna Jakabos (Mađ) 4:35.68

3.Barbora Zavadova (Češ) 4:38.07

1. Nemačka 3:37.98

(Britta Steffen, Silke Lippok, Lisa Vitting, Daniela Schreiber)

2. Švedska 3:38.40

(Ida Marko-Barga, Michelle Coleman, Sarah Sjoestroem, Gabriella Fagundez)

3. Italija 3:39.84

(Alice Mizzau, Federica Pellegrini, Erica Buratto, Erika Ferraioli)

*LINK - Plivanje

Rekord Pitija, Čaba Silađi u finalu - Plivanje

Plivanje - Rekord Pitija, Čaba Silađi u finalu

Na Evropskom prvenstvu u Berlinu, Britanac Adam Piti je u polufinalu postavio novi rekord na 50 metara prsno, a Čaba Silađi obezbedio mesto u finalu.

EP: Dva nova zlata za Mađaricu Hošu - Plivanje

Plivanje - EP: Dva nova zlata za Mađaricu Hošu

Mađarska plivačica Katinka Hošu je pobedama na 200 mešovito i 100 leđno duplirala broj najsjajnijih medalja osvojenih na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove - Plivanje

Plivanje - Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove

Trećeg takmičarskog dana na Evropskom prvenstvu u Berlinu, Italijan Gregorio Paltrinieri i Dankinja Rike Moler Pedersen postavili su nove rekorde Evrope.

Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića - Plivanje

Plivanje - Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića

Velimir Stjepanović je šampion Evrope i na 200m slobodnim stilom, trijumfujući u finalnoj trci superiornim nastupom.

Britanski dan i svetski rekord u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Britanski dan i svetski rekord u Berlinu

Drugog takmičarskog dana u Berlinu, plivači Velike Britanije osvojili su tri zlata i postavili svetski rakord u štafeti 4x100m mešovito.

Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu

Srpski plivač Velimir Stjepanović, večeras oko 18.50h, nastupa u finalnoj trci na 200 metara slobodnim stilom, uz direktan prenos na Eurosportu.

EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove - Plivanje

Plivanje - EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove

Počelo je Evropsko prvenstvo u plivanju, a prvog dana u Berlinu briljirao je Velimir Stjepanović na 400m slobodnim stilom.

Stjepanović neuhvatljiv na Evropskom prvenstvu u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović neuhvatljiv na Evropskom prvenstvu u Berlinu

Srpski plivač, Velimir Stjepanović je postao šampion Evrope na 400 metara slobodnim stilom, nakon fantastičnog nastupa u Berlinu.

Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu - Plivanje

Plivanje - Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu

32. LEN Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu na programu je od 18. do 24. avgusta u Berlinu.

Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu

Srpski plivač Velimir Stjepanović je nakon osvajanja bronzane medalje, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima osvojio zlato na 200m leptir.