Plivanje

23/05/2012 - 10:14 - Updated 23/05/2012 - 11:25

Drugi dan Evropskog prvenstva

EP: Drugi dan - Plivanje

Drugog takmičarskog dana na Evropskom prvenstvu u Debrecenu, održane su finalne trke u pet disciplina. Srpski takmičari nisu osvajali medalje

Najviše emocija je bilo prisutno u finalu na 100 metara prsno za plivače. Tamo gde je najbolji bio Aleksander Dale Uen, evropski prvak iz Budimpešte, Ajndhovena, svetski prvak iz Šangaja. Norveškog plivača su pronašli bez svesti pod tušem 30. aprila uveče, posle treninga. Norvežanin se za Olimpijske igre u Londonu spremao u gradu Flegstaf, u američkoj državi Arizona. Hitna pomoć stigla je vrlo brzo, ali nije mogla da mu pomogne. Pre toga, prvu pomoć mu je pružio doktor norveškog tima Ola Rensen, koji je istakao da je pokušao sve, ali da Aleksanderu nije bilo pomoći.

Čovek koji je sa Uenom vodio veliku borbu osvojio je zlato. Italijan Fabio Skocoli se okitio zlatom u vremenu 1:00.55. Italijan je svoje zlato posvetio upravo svom nekadašnjem velikom rivalu, Dale Uenu.

Srebro je osvojio Valeri Dimo iz Ukrajine (1:00.68), a bronzu Italijan Matia Peše (1:00.93)

Na 50 leptir Španolac Rafael Munjoz Perez odbranio je naslov osvojen u Budimpešti. Vreme pobednika u finalu je 23.16, Frederik Buskets je bio sporiji 14 stotinki, Jauhen Tsurkin 21. Milorad Čavić je u finalu osvojio tek peto mesto, zabeleživši slabije vreme nego u polufinalu - 23,53 sekunde. Ivan Lenđer završio je finalnu trku na šestom mestu sa vremenom 23,68 sekundi.

Na 100 m leđno novi evropski prvak postao je Grk Aristeidis Grigoriadis (53.86), koji je bio brži od Nemca Helgea Meuva (+0.20) i Izraelca Jakova Jana Toumarkina (+0.28)

Kod plivačica naslovima evropskih prvakinja, okitile su se Šveđanka Sara Sjoestrem i Francuskinja Aleksan Kastel.Na 50 leptir, Sara Sjoestrem je isplivala vreme 25.64, što je bilo dovoljno za zlato. Drugoplasirana Estonka Triin Aljand je plivala 25.92, treća Norvežanka Ingvild Snildal 26.16.

Na 200 m leđno titulu evropske prvakinje osvojila je Francuskinja Aleksian Kastel (2:08.41). Srebro je pripalo Nemici Dženi Mensing (2:09.55) i Špankinje Duane da Roha Marke (2:09.56)

Srpska plivačica Miroslava Najdanovski plasirala se u finale trke na 100 metara slobodno. Najdanovska je tu deonicu isplivala za 55.65s, za 32 stotinke brže nego u kvalifikacijama, što je bilo dovoljno za plasman među osam najboljih na Starom kontinentu. Finale je na programu u sredu u 18.15h.

Plivanje - EP: Dva nova zlata za Mađaricu Hošu

Mađarska plivačica Katinka Hošu je pobedama na 200 mešovito i 100 leđno duplirala broj najsjajnijih medalja osvojenih na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove - Plivanje

Plivanje - Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove

Trećeg takmičarskog dana na Evropskom prvenstvu u Berlinu, Italijan Gregorio Paltrinieri i Dankinja Rike Moler Pedersen postavili su nove rekorde Evrope.

Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića - Plivanje

Plivanje - Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića

Velimir Stjepanović je šampion Evrope i na 200m slobodnim stilom, trijumfujući u finalnoj trci superiornim nastupom.

Britanski dan i svetski rekord u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Britanski dan i svetski rekord u Berlinu

Drugog takmičarskog dana u Berlinu, plivači Velike Britanije osvojili su tri zlata i postavili svetski rakord u štafeti 4x100m mešovito.

Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu

Srpski plivač Velimir Stjepanović, večeras oko 18.50h, nastupa u finalnoj trci na 200 metara slobodnim stilom, uz direktan prenos na Eurosportu.

EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove - Plivanje

Plivanje - EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove

Počelo je Evropsko prvenstvo u plivanju, a prvog dana u Berlinu briljirao je Velimir Stjepanović na 400m slobodnim stilom.

Stjepanović neuhvatljiv na Evropskom prvenstvu u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović neuhvatljiv na Evropskom prvenstvu u Berlinu

Srpski plivač, Velimir Stjepanović je postao šampion Evrope na 400 metara slobodnim stilom, nakon fantastičnog nastupa u Berlinu.

Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu - Plivanje

Plivanje - Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu

32. LEN Evropsko prvenstvo u plivanju i skokovima u vodu na programu je od 18. do 24. avgusta u Berlinu.

Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu

Srpski plivač Velimir Stjepanović je nakon osvajanja bronzane medalje, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima osvojio zlato na 200m leptir.

Stjepanović doplivao do bronze - Plivanje

Plivanje - Stjepanović doplivao do bronze

Srpski plivač Velimir Stjepanović je osvojio bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.