25/05/2012 - 09:52 - Updated 25/05/2012 - 10:54

8 medalja za domaćine

8 medalja za domaćine - Plivanje
Reuters

Jučerašnji da je bio praznik mađarskog plivanja, jer su domaći predstavnici na Evropskom prvenstvu u Debrecinu osvojili čak osam medalja

U sedam finalnih trka Evropskog prvenstva u plivanju, domaći plivači i plivačice su osvojili osam medalja, od čega su četiri zlatne.

Neverovatna stvar se dogodila u trci na 50 metara leđno. Zlato je osvojio Izraelac Jonatan Kopelev, Italijan Mirko Di Tora je bio srebrni, dok su na trećem mestu završila trojica plivača; Dorian Gandin, Gaj Barnea i Ričard Bohus. Sva trojica su imala identično vreme, 25.14s.

Laslo Čeh je nakon zlata na 200 mešovito osvojio i zlato na 200 leptir. Aktuelni evropski rekorder je plivao ispod 1:55(1:54.95). Ovo je za Čeha 10 zlato na evropskim prvenstavima.

Kod plivačica, evropske prvakinje su Boglarka Kapas (800 slobodno), Katinka Hošu (200 mešovito). Danial Gjurta je na 200 prsno postavio novi rekord evropskih prvenstava sa 2:08.60. Italijanska štafeta u sastavu Micau, Nesti, Karli i Pelegrini je bila najbolja na 4x200 slobodno. Do srebra su stigle Mađarice, a bronzom su se okitile Slovenke.

Srbija i dalje čeka medalju na Evropskom prvenstvu u Debrecinu. Milorad Čavić i Ivan Lenđer nisu uspeli. Do odličja nije stigao ni taletnovani Velimir Stjepanović.

Plivač Partizana je u disciplini 200 metara delfin zauzeo peto mesto sa vremeno 1,57,06 minuta. Ovaj rezultat je za 22 stota dela sekunde slabiji od vremena koje je imao u polufinalu.

Nađa Higl plasirala se u finale trke na 200 metara prsno. Ona je u prvoj polufinalnoj grupi zauzela drugo mesto sa vremenom 2,28,28. U borbu za medalje ulazi sa ukupno četvrtim vremenom.

1.Italija (Alice Mizzau, Alice Nesti, Detta Carli, Federica Pellegrini) 7:52.90

2.Mađarska (Zsuzsanna Jakabos, Evelyn Verraszto, Agnes Mutina, Katinka Hosszu) 7:54.70

Plivanje - Felps suspendovan pola godine

Mjakl Felps nije prošao nekažnjeno od strane Plivačkog saveza SAD, nakon što je uhvaćen da upravlja vozilom pod dejstvom zabranjenih supstanci.

Britanci najtrofejniji na Prvenstvu Evrope - Plivanje

Plivanje - Britanci najtrofejniji na Prvenstvu Evrope

Poslednji takmičarski dan na Evropskom prvenstvu u plivanju u Berlinu doneo je osam finalnih nadmetanja.

Rekord Pitija, Čaba Silađi u finalu - Plivanje

Plivanje - Rekord Pitija, Čaba Silađi u finalu

Na Evropskom prvenstvu u Berlinu, Britanac Adam Piti je u polufinalu postavio novi rekord na 50 metara prsno, a Čaba Silađi obezbedio mesto u finalu.

EP: Dva nova zlata za Mađaricu Hošu - Plivanje

Plivanje - EP: Dva nova zlata za Mađaricu Hošu

Mađarska plivačica Katinka Hošu je pobedama na 200 mešovito i 100 leđno duplirala broj najsjajnijih medalja osvojenih na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove - Plivanje

Plivanje - Evropski rekordi Paltrinierija i Pedersonove

Trećeg takmičarskog dana na Evropskom prvenstvu u Berlinu, Italijan Gregorio Paltrinieri i Dankinja Rike Moler Pedersen postavili su nove rekorde Evrope.

Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića - Plivanje

Plivanje - Drugo zlato maestralnog Velimira Stjepanovića

Velimir Stjepanović je šampion Evrope i na 200m slobodnim stilom, trijumfujući u finalnoj trci superiornim nastupom.

Britanski dan i svetski rekord u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Britanski dan i svetski rekord u Berlinu

Drugog takmičarskog dana u Berlinu, plivači Velike Britanije osvojili su tri zlata i postavili svetski rakord u štafeti 4x100m mešovito.

Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu - Plivanje

Plivanje - Velimir Stjepanović napada drugo zlato u Berlinu

Srpski plivač Velimir Stjepanović, večeras oko 18.50h, nastupa u finalnoj trci na 200 metara slobodnim stilom, uz direktan prenos na Eurosportu.

EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove - Plivanje

Plivanje - EP: Zlato za Srbiju, dominacija Hožuove

Počelo je Evropsko prvenstvo u plivanju, a prvog dana u Berlinu briljirao je Velimir Stjepanović na 400m slobodnim stilom.