Razni Sportovi

25/03/2010 - 09:10

Ubedljiva pobeda Partizana u Egeru

Partizan-Eger 12:4 - Razni Sportovi

Vladimir Vujasinović postigao je pet golova, a Partizan kao gost deklasirao mađarski Eger u prvoj utakmici četvrtfinala elitnog kontinentalnog takmičenja - 12:4 (5:2, 3:2, 2:0, 2:0)!

Revanš susret, zakazan za 14. april na Banjici, predstavljati puku formalnost i da bi trebalo da se desi veliko čudo, pa da se Igor Milanović i njegovi izabranici sredinom maja ne nađu na Fajnal foru u Napulju.

Partizan je poslednji put bio učesnik završnice Evrolige pre tri godine u Milanu, a potom su ga u četvrtfinalu zaustavljali hrvatski timovi Mladost i Jug.

Crno-beli su i pre puta u severnu Mađarsku znali da su veliki favoriti protiv Egera, kojeg su lagano pobedili u meču Evrointer lige (12:6).

Pokazalo se da u međuvremenu nije došlo do bitnije promene u odnosu snaga. Partizan je upisao i sedmu pobedu zaredom u Evroligi, a kretanje rezultata jasno govori da neizvesnosti nije bilo - 4:0, 4:2, 8:2, 8:4, do konačnih 12:4 golom Nikole Rađena, koji je ustvari bio autogol...

Vujasinović je otvorio meč sa tri gola za šest minuta, a Miloš Korolija pomogao da bude 4:0. Eger se na trenutak probudio i zapretio preko najboljeg igrača Petera Biroša i Sabolča Bindera.

Ali nadahnuti Vujasinović (kao i uvek kada je među stativama Zoltan Seči) svojim četvrtim golom je vratio sigurnost timu i pokrenuo novu seriju crno-belih od 4:0, tokom koje Eger osam minuta nije pogodio mrežu Slobodana Sora.

Biroš i Grejem do poluvremena su smanjili na 8:4, a u tom trenutku se verovatno niko ne bi opkladio da će Soro ostati nesavladan čitavo drugo poluvreme!

Nisu Mađarima vredela ni brojna isključenja Beograđana - od ukupno 13 na utakmici, samo dva su pretvorili u pogotke.

Partizan je, na drugoj strani, imao perfektnu realizaciju čoveka više (6/6).

EGER: Seči, Šantavi, Erdelji, Grejem 1, Baranji, Kovač, Hegeduš, Varga, Feltam, Binder 1, Bundšuh, Harai, Biroš 2.

PARTIZAN: Soro, Mirković, Rađen 1, Korolija 2, Aleksić, Pijetlović 1, Prlainović 2, Gocić, Avramović, Mitrović 1, Vujasinović 5, Gak, Ćuk.

OSTALI ČETVRTFINALNI MEČEVI (revanši 14. aprila)

Jadran Herceg Novi - Primorac 9:14 (4:3, 1:5, 3:5, 1:1)

Pro Reko - Budva 9:5 (3:1, 2:3, 4:1, 0:0)

Barseloneta - Jug (27. marta)

PAROVI POLUFINALA: Partizan/Eger - Pro Reko/Budva, Barseloneta/Jug - Jadran/Primorac.

*LINK - Razni Sportovi

UI: Zlatni i vaterpolisti - Razni Sportovi

Razni Sportovi - UI: Zlatni i vaterpolisti

Studentska reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Univerzijadi u kineskom Šenženu pošto je u finalu savladala selekciju Rusije

Dve posade u polufinalu - Razni Sportovi

Razni Sportovi - Dve posade u polufinalu SP u veslanju

Dve veslačke posade Srbije -dvojac bez kormilara Nikola Stojić i Marko Marjanović i Iva Obradović u skifu, plasirale su se u polufinale SP

Konkurs za komentatore - Razni Sportovi

Razni Sportovi - Postanite član velike Eurosportove porodice

Postanite član velike Eurosportove porodice

F4: Partizan bez finala - Razni Sportovi

Razni Sportovi - F4: Pro Reko u finalu, Partizan za treće mesto

Vaterpolisti Partizana nisu uspeli da se plasiraju u finale Evrolige u Napulju. Izgubili od Pro Reka posle produžetaka 7:8.

F4: Partizan-Pro Reko - Razni Sportovi

Razni Sportovi - F4: Partizan-Pro Reko

Vaterpolisti Partizana posle tri godine ponovo igraju na završnom turniru Evrolige. Oba polufinala potpuno otvorena, svi sa jednakim šansama