02/04/2012 - 09:08 - Updated 02/04/2012 - 09:27

9. titula za Pitera Ebdona

9. titula za Pitera Ebdona - Snuker
Imago

Piter Ebdon je pobedom nad Stivenom Megvajerom u finalu Otvorenog prvenstva Kine u snukeru, ušao u istoriju.

Džimi Vajt je do juče bio vlasnik rekorda u dužini vremenskog perioda između prve i poslednje rangirne titule. Tačno 19 godina nakon osvajanja Gran Prija 1993., Ebdon je za jednu godinu popravio rezultat Vajta. I pre tri godine je Englez bio šampion Kine.

Meč je počeo izuzetno sporo, što je pogodovalo Ebdonu ali ne i Megvajeru. Vodio je Englez na kraju prve sesije sa 5:1, iako nisu odigrali svih 9 predviđenih frejmova, organizatori su doneli odluku da se prva sesija završi nakon 3.5 sata igre, kako bi takmičari imali dovoljno vremena da se odmore pred nastavak finalnog okršaja.

Na startu druge sesije, Megvajer napada i uzima tri od prva četiri frejma. Vodio je Ebdon sa 8:5, kada je Škot prešao u ofanzivu i stigao do izjednačenja. Ponovo je poveo Ebdon sa 9:8, ali je Megvajer i ovaj meč odveo u odlučujući frejm, u kome je viđena prava revija propuštenih prilika. U takvoj traljavoj igri se bolje snašao Ebdon, koji je u svojoj 41. godini osvojio 9. rangirni trofej, a postao je i peti igrač kome je pošlo za rukom da napravi 300 trocifrenih brejkova.

Profesionalci će imati 20 dana pauze do početka Svetskog prvenstva u Šafildu koje će Eurosport i Eurosport 2 direktno prenositi, od 21. aprila do 7. maja.

*LINK - Snuker

Povređeni O'Saliven savladao Velsa - Snuker

Snuker - Povređeni O'Saliven savladao Velsa

Roni O'Saliven je trijumfom startovao Šampionat Ujedinjenog Kraljevstva, iako je uganuo nogu pre dva dana, četvorostruki šampion je savladao Danjjela Velsa 6:2

Šampionat Ujedinjenog Kraljevstva - Snuker

Snuker - Šampionat Ujedinjenog Kraljevstva

Pre dva dana startovao je drugi po važnosti rangirni turnir u svetu snukera, a od 29. novembra, Eurosport će direktno pratiti dešavanja u Barbikan centru.

Marfi osvojio Rur uz 147 brejk - Snuker

Snuker - Marfi osvojio Rur uz 147 brejk

Šon Marfi je osvojio Evropski tur u Milhajmu, a u trijumfu 4:0 nad Robertom Milkinsom u finalu viđen je i maksimalni brejk, od 147 poena.

O'Saliven odbranio titulu u Koventriju - Snuker

Snuker - O'Saliven odbranio titulu u Koventriju

Drugi po redu turnir "Šampion šampiona" osvojio je Roni O'Saliven, koji je u finalu savladao Džada Trampa, čime je odbranio titulu osvojenu pre godinu dana.

Volden nadigrao Alena za titulu u Čengduu  - Snuker

Snuker - Volden nadigrao Alena za titulu u Čengduu

Englez Riki Volden je osvojio treću rangirnu titulu u karijeri, trijumfom u finalu Internacionalnog šampionata nad Markom Alenom rezultatom 10:7.

Mark Alen izborio mesto u finalu - Snuker

Snuker - Mark Alen izborio mesto u finalu

U najzanimljivijem meču u sezoni, Mark Alen je savladao Marka Vilijamsa rezultatom 9:8 i u finalu sastaće se sa Rikijem Voldenom.

Vilijams prekinuo dominaciju O'Salivena - Snuker

Snuker - Vilijams prekinuo dominaciju O'Salivena

Mark Vilijams je zabeležio prvu pobedu nad Ronijem O'Salivenom još od Tajland mastersa 2002, rezultatom 6:5 izborio je polufinale Internacionalnog šampionata.

Okršaj legendi u četvrtfinalu - Snuker

Snuker - Okršaj legendi u četvrtfinalu

Dvojica velikana snukera, Roni O'Saliven i Mark Vilijams boriće se za mesto u polufinalu Internacionalnog šampionata u kineskom gradu Čengdu.

"Raketa" poletela u Čengduu, Svejl šokirao Robertsona - Snuker

Snuker - "Raketa" poletela u Čengduu, Svejl šokirao Robertsona

Roni "Raketa" O'Saliven je napravio tri trocifrena brejka u duelu šesnaestine finala Intrnacionalnog šampionata, a Džo Svejl je eliminisao Nila Robertsona.

Internacionalni šampionat u Čengduu - Snuker

Snuker - Internacionalni šampionat u Čengduu

Najbogatiji turnir u Kini startuje u nedelju 26. oktobra, kada će u Čengduu najbolji igrači snukera početi bitke za premiju od 125.000 funti.