02/04/2012 - 09:08 - Updated 02/04/2012 - 09:27

9. titula za Pitera Ebdona

9. titula za Pitera Ebdona - Snuker
Imago

Piter Ebdon je pobedom nad Stivenom Megvajerom u finalu Otvorenog prvenstva Kine u snukeru, ušao u istoriju.

Džimi Vajt je do juče bio vlasnik rekorda u dužini vremenskog perioda između prve i poslednje rangirne titule. Tačno 19 godina nakon osvajanja Gran Prija 1993., Ebdon je za jednu godinu popravio rezultat Vajta. I pre tri godine je Englez bio šampion Kine.

Meč je počeo izuzetno sporo, što je pogodovalo Ebdonu ali ne i Megvajeru. Vodio je Englez na kraju prve sesije sa 5:1, iako nisu odigrali svih 9 predviđenih frejmova, organizatori su doneli odluku da se prva sesija završi nakon 3.5 sata igre, kako bi takmičari imali dovoljno vremena da se odmore pred nastavak finalnog okršaja.

Na startu druge sesije, Megvajer napada i uzima tri od prva četiri frejma. Vodio je Ebdon sa 8:5, kada je Škot prešao u ofanzivu i stigao do izjednačenja. Ponovo je poveo Ebdon sa 9:8, ali je Megvajer i ovaj meč odveo u odlučujući frejm, u kome je viđena prava revija propuštenih prilika. U takvoj traljavoj igri se bolje snašao Ebdon, koji je u svojoj 41. godini osvojio 9. rangirni trofej, a postao je i peti igrač kome je pošlo za rukom da napravi 300 trocifrenih brejkova.

Profesionalci će imati 20 dana pauze do početka Svetskog prvenstva u Šafildu koje će Eurosport i Eurosport 2 direktno prenositi, od 21. aprila do 7. maja.

*LINK - Snuker

O'Saliven sve bliži rekordu - Snuker

Snuker - O'Saliven sve bliži rekordu

Roni O'Saliven je napravio tri uzastopna trocifrena brejka u pobedi 5-2 nad Džordžom Pranalom, u kvalifikacijama za Nemački masters.

Megvajer osvojio Lisabon - Snuker

Snuker - Megvajer osvojio Lisabon

Škot Stiven Megvajer je savladao Metjua Selta, rezultatom 4-2, u finalu Lisabon opena, inauguracionom profesionalnom snuker takmičenju u Portugalu.

Ben Vulaston u klubu 147 - Snuker

Snuker - Ben Vulaston u klubu 147

Iako je takmičenje završio porazom od Pitera Ebdona u drugoj rundi Evropskog tura u Lisabonu, Vulaston će zauvek pamtiti turnir u Portugalu.

Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva - Snuker

Snuker - Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva

U dramatičnom finalu turnira u Jorku, Roni O'Saliven je savladao Džada Trampa rezultatom 10:9, čime je došao do pete titule šampiona Ujedinjenog Kraljevstva.

Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom - Snuker

Snuker - Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom

U finalu Šampionata Ujedinjenog Kraljevstva sastaće se dvojica bivših osvajača, Roni O'Saliven i Džad Tramp.

UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp - Snuker

Snuker - UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp

Posle deset dana takmičenja u Jorku, na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva poznata su imane četvorice najboljih, koji će se boriti za mesto u finalu.

Maksimum O'Salivena za četvrtfinale - Snuker

Snuker - Maksimum O'Salivena za četvrtfinale

Roni O'Saliven je 13. put u karijeri napravio niz od 147 poena, kojim je osvojio poslednji frejm u pobedi 6-0 nad Metjuom Seltom.

Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan - Snuker

Snuker - Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan

Grejm Dot je zaustavio branioca titule na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva, Škot je savladao Nila Robertsona rezultatom 6-5.

Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil - Snuker

Snuker - Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil

Džejms Kejhil je priredio prvorazredno iznenađenje na UK Šampionatu, mladi Englez savladao je bivšeg dvostrukog šampiona, Dinga, rezultatom 6:5.

O'Saliven među 16 najboljih u Jorku - Snuker

Snuker - O'Saliven među 16 najboljih u Jorku

Roni O'Saliven savlado je nadahnutog Bena Vulastona, rezultatom 6-2, čime je četvorostruki šampion izborio plasman u osminu finala turnira u Barbikan centru.