02/04/2012 - 09:08 - Updated 02/04/2012 - 09:27

9. titula za Pitera Ebdona

9. titula za Pitera Ebdona - Snuker
Imago

Piter Ebdon je pobedom nad Stivenom Megvajerom u finalu Otvorenog prvenstva Kine u snukeru, ušao u istoriju.

Džimi Vajt je do juče bio vlasnik rekorda u dužini vremenskog perioda između prve i poslednje rangirne titule. Tačno 19 godina nakon osvajanja Gran Prija 1993., Ebdon je za jednu godinu popravio rezultat Vajta. I pre tri godine je Englez bio šampion Kine.

Meč je počeo izuzetno sporo, što je pogodovalo Ebdonu ali ne i Megvajeru. Vodio je Englez na kraju prve sesije sa 5:1, iako nisu odigrali svih 9 predviđenih frejmova, organizatori su doneli odluku da se prva sesija završi nakon 3.5 sata igre, kako bi takmičari imali dovoljno vremena da se odmore pred nastavak finalnog okršaja.

Na startu druge sesije, Megvajer napada i uzima tri od prva četiri frejma. Vodio je Ebdon sa 8:5, kada je Škot prešao u ofanzivu i stigao do izjednačenja. Ponovo je poveo Ebdon sa 9:8, ali je Megvajer i ovaj meč odveo u odlučujući frejm, u kome je viđena prava revija propuštenih prilika. U takvoj traljavoj igri se bolje snašao Ebdon, koji je u svojoj 41. godini osvojio 9. rangirni trofej, a postao je i peti igrač kome je pošlo za rukom da napravi 300 trocifrenih brejkova.

Profesionalci će imati 20 dana pauze do početka Svetskog prvenstva u Šafildu koje će Eurosport i Eurosport 2 direktno prenositi, od 21. aprila do 7. maja.

*LINK - Snuker

Marfi osvojio Evropski tur u Bugarskoj - Snuker

Snuker - Marfi osvojio Evropski tur u Bugarskoj

Englez Šon Marfi je briljantnom igrom u Sofiji osvojio drugi trofej na Evropskom turu u 2014. godini, pobedom 4:2 nad Martinom Guldom.

Treći turnir Evropskog tura  - Snuker

Snuker - Treći turnir Evropskog tura

Od 3. do 5. oktobra u Sofiji će se održati Otvoreno prvenstvo Bugarske, treće takmičenje Evropskog tura.

Stjuart Bingam je šampion Šangaj mastersa - Snuker

Snuker - Stjuart Bingam je šampion Šangaj mastersa

Stjuart Bingam je osvojio drugu titulu u karijeri, savladao je Marka Alena 10:3 u finalu turnira u Šangaju.

Preokret Alena za finale sa Bingamom - Snuker

Snuker - Preokret Alena za finale sa Bingamom

Mark Alen je od 2:5 došao do trijumfa u 11 frejmova u duelu sa Markom Selbijem, a u finalu će se boriti sa Bingamom, koji je napravio preokret protiv Dinga

Selbi deklasirao O'Brajana, Alen preživeo Vajta - Snuker

Snuker - Selbi deklasirao O'Brajana, Alen preživeo Vajta

Mark Selbi je izborio plsman među četiri najbolja igrača na Šangaj mastersu, pobedom 5:0 nad Fergalom O'Brajanom, a u polufinalu očekuje ga Mark Alen.

Šou Ronija O'Salivena- IV epizoda   - Snuker

Snuker - Šou Ronija O'Salivena- IV epizoda

Roni O'Saliven je otputovao u Šangaj , gde će od 8. septembra učestvovati na Mastersu, a nova epizoda njegovog šoua na Eurosportu biće posvećena turniru u Kini.

Vajt iznenadio Robertsona u Šangaju - Snuker

Snuker - Vajt iznenadio Robertsona u Šangaju

Velšanin Majkl Vajt je gubio 3:0, ali je na kraju napravio preokret i elimisao Nila Robertsona sa Šangaj Mastersa.

Mekmanus eliminisao O'Salivena sa Šangaj Mastersa - Snuker

Snuker - Mekmanus eliminisao O'Salivena sa Šangaj Mastersa

Na svom prvom velikom rangirnom turniru u sezoni, petostruki šampion sveta, Roni O'Saliven je takmičenje završio u prvom kolu, porazom 5:3 od Alana Mekmanusa.

Alen je šampion Pol Hanter klasika   - Snuker

Snuker - Alen je šampion Pol Hanter klasika

U svom drugom uzastopnom finalu Evropskog tura, Mark Alen je savladao Džada Trampa rezultatom 4:2.

Prvi indijski 147 brejk, O'Saliven izgubio frejm - Snuker

Snuker - Prvi indijski 147 brejk, O'Saliven izgubio frejm

Pola Hanter klasik i Aditija Mehta su ušli u istoriju snukera Indije, jer je u Firtu napravljen prvi maksimum na profesionalnim turnirima.