16/04/2012 - 13:12 - Updated 16/04/2012 - 14:00

27. uzastopni Krusibl sa Hendrijem

I Hendri u Krusiblu - Snuker
AFP

Pobedom na Ju Deluom, sedmostruki šampion sveta je izborio sebi mesto u završnici Svetskog prvenstva, ali je izgubio jedan svoj rekord

Na Engleskom institutu za sport, Stiven Hendri je sa 10-8 pobedio Kineza Jua Delua i tako sebi obezbedio mesto na turniru u Krusibl teatru, koji počinje 21. aprila.

Prvi put od 1988. godine, veliki šampion je morao da igra kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, njegovi saborci veterani, Džimi Vajt i Stiv Dejvis, nisu uspeli da dođu do završnice najbitnijeg turnira u snuker sezoni.

Rekord Stivena Hendrija, kao najmlađeg učesnika turnira u Krusibl teatru, je za dva meseca popravio Belgijanac Luka Bresel, koji će u Šefildu nastupiti sa punih 17 godina i 30 dana.

87. igrač sveta je u poslednjoj rundi kvalifikacija pobedio 31. igrača sveta, Marka Kinga sa 10-8.

"Kada sam počeo da igram snuker, želeo sam da budem šampion sveta. Prošle godine sam bio u Krusibl teatru i to je bilo neverovatno iskustvo, a atmosfera mi se mnogo dopala", rekao je tinejdžer iz Belgije.

Kineski ešalon u Šefildu će predvoditi Ding Žunhui, kojem su se iz kvalifikacija pridružili Liang Venbo, Sao Jupeng i Liu Čuang, kao i Marko Fu iz Hong Konga

Rezultati poslednje runde kvalifikacija:

Dominic Dale (Eng) 10-3 Ben Woollaston (Eng)

Fergal O'Brien (Ire) 4-10 David Gilbert (Eng)

Andrew Higginson (Eng) 10-4 Peter Lines (Eng)

Peter Ebdon (Eng) 10-0 Alfie Burden (Eng)

Barry Hawkins (Eng) 10-4 David Morris (Ire)

Joe Perry (Eng) 10-8 Jamie Burnett (Sco)

Marco Fu (HK) 10-4 Joe Jogia (Eng)

Stephen Hendry (Sco) 10-6 Yu Delu (Chn)

Mark King (Eng) 8-10 Luca Brecel (Bel)

Marcus Campbell (Sco) 9-10 Liang Wenbo (Chn)

*LINK - Snuker

O'Saliven sve bliži rekordu - Snuker

Snuker - O'Saliven sve bliži rekordu

Roni O'Saliven je napravio tri uzastopna trocifrena brejka u pobedi 5-2 nad Džordžom Pranalom, u kvalifikacijama za Nemački masters.

Megvajer osvojio Lisabon - Snuker

Snuker - Megvajer osvojio Lisabon

Škot Stiven Megvajer je savladao Metjua Selta, rezultatom 4-2, u finalu Lisabon opena, inauguracionom profesionalnom snuker takmičenju u Portugalu.

Ben Vulaston u klubu 147 - Snuker

Snuker - Ben Vulaston u klubu 147

Iako je takmičenje završio porazom od Pitera Ebdona u drugoj rundi Evropskog tura u Lisabonu, Vulaston će zauvek pamtiti turnir u Portugalu.

Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva - Snuker

Snuker - Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva

U dramatičnom finalu turnira u Jorku, Roni O'Saliven je savladao Džada Trampa rezultatom 10:9, čime je došao do pete titule šampiona Ujedinjenog Kraljevstva.

Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom - Snuker

Snuker - Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom

U finalu Šampionata Ujedinjenog Kraljevstva sastaće se dvojica bivših osvajača, Roni O'Saliven i Džad Tramp.

UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp - Snuker

Snuker - UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp

Posle deset dana takmičenja u Jorku, na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva poznata su imane četvorice najboljih, koji će se boriti za mesto u finalu.

Maksimum O'Salivena za četvrtfinale - Snuker

Snuker - Maksimum O'Salivena za četvrtfinale

Roni O'Saliven je 13. put u karijeri napravio niz od 147 poena, kojim je osvojio poslednji frejm u pobedi 6-0 nad Metjuom Seltom.

Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan - Snuker

Snuker - Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan

Grejm Dot je zaustavio branioca titule na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva, Škot je savladao Nila Robertsona rezultatom 6-5.

Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil - Snuker

Snuker - Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil

Džejms Kejhil je priredio prvorazredno iznenađenje na UK Šampionatu, mladi Englez savladao je bivšeg dvostrukog šampiona, Dinga, rezultatom 6:5.

O'Saliven među 16 najboljih u Jorku - Snuker

Snuker - O'Saliven među 16 najboljih u Jorku

Roni O'Saliven savlado je nadahnutog Bena Vulastona, rezultatom 6-2, čime je četvorostruki šampion izborio plasman u osminu finala turnira u Barbikan centru.