22/04/2012 - 19:30 - Updated 23/04/2012 - 01:03

Dan debitanata u Krusiblu

Dan debitanata u Krusiblu - Snuker
Imago

Drugog dana Svetskog prvenstva u snukeru, na megdan četvorici nosilaca izašla su četiri debitanta, koji su prikazali veoma nadahnutu igru

Dejvid Gilbert je nakon prve sesije duela sa Martinom Guldom imao prednost od tri frejma, a posle 18 odigranih, zasluženo je slavio novajlija na Svetskom prvenstvu. Tako je Dejvid Gilbert priredio prvo iznenađenje na ovogodišnjem Prvenstvu.

Drugo iznenađenje je priredio Čao Jupeng. Šampion prvenstva Azije do 21 godine iz 2011., kome je ovo prva profesionalna sezona, je odigrao izvaredan meč protiv Marka Alena. Iako je i on kao i Gilbert, po prvi put zaigrao u Krusibl teatru, atmosfera i pritisak kojeg taj ambijent nosi nisu negativno uticali na Čaoa. Sa druge strane, Mark Alen je bio daleko ispod svog nivoa. Finalista UK šam pionata i osvajač Vorld opena, je odigrao svoj najslabiji meč u sezoni 2011/2012. Ne samo da Mark Alen nije pogađao i ubacivao kugle na željeni način, već su i pojedine odluke koje je donosio tokom izbora udarca bile potpuno pogrešne. Jedna takva pogrešna odluka ga je i koštala 13. frejma, kada je imao priliku da smanji na 7:6. Nije dobro izvukao belu kuglu za plavu i umesto da odigra defanzivan potez, a mogao je da snukeruje Čaoa, Mark Alen je pokušao tešku zelenu da ubaci u "žutu" rupu. Čao je kaznio Alena za tu grešku i na pauzu se otišlo pri rezultatu 8:5.

Čao je napravio i dva trocifrena brejka (108 i 113), što je u istoriji svetskih prvenstava uspelo samo devetorici debitanata.

Najmlađi učesnik završnica svetskih prvenstava, Belgijanac Luka Bresel, je na svojoj šefildskoj premijeri mnogo grešio i to je Megvajer iskoristio, pa je rezultat posle prve sesije 6:3 za Škota.

Luka Bresel je ušao u istoriju i kao najmlađi igrač koji je napravio trocifreni brejk na svetskim prvenstvima.

Snuker - O'Saliven sve bliži rekordu

Roni O'Saliven je napravio tri uzastopna trocifrena brejka u pobedi 5-2 nad Džordžom Pranalom, u kvalifikacijama za Nemački masters.

Megvajer osvojio Lisabon - Snuker

Snuker - Megvajer osvojio Lisabon

Škot Stiven Megvajer je savladao Metjua Selta, rezultatom 4-2, u finalu Lisabon opena, inauguracionom profesionalnom snuker takmičenju u Portugalu.

Ben Vulaston u klubu 147 - Snuker

Snuker - Ben Vulaston u klubu 147

Iako je takmičenje završio porazom od Pitera Ebdona u drugoj rundi Evropskog tura u Lisabonu, Vulaston će zauvek pamtiti turnir u Portugalu.

Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva - Snuker

Snuker - Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva

U dramatičnom finalu turnira u Jorku, Roni O'Saliven je savladao Džada Trampa rezultatom 10:9, čime je došao do pete titule šampiona Ujedinjenog Kraljevstva.

Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom - Snuker

Snuker - Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom

U finalu Šampionata Ujedinjenog Kraljevstva sastaće se dvojica bivših osvajača, Roni O'Saliven i Džad Tramp.

UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp - Snuker

Snuker - UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp

Posle deset dana takmičenja u Jorku, na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva poznata su imane četvorice najboljih, koji će se boriti za mesto u finalu.

Maksimum O'Salivena za četvrtfinale - Snuker

Snuker - Maksimum O'Salivena za četvrtfinale

Roni O'Saliven je 13. put u karijeri napravio niz od 147 poena, kojim je osvojio poslednji frejm u pobedi 6-0 nad Metjuom Seltom.

Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan - Snuker

Snuker - Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan

Grejm Dot je zaustavio branioca titule na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva, Škot je savladao Nila Robertsona rezultatom 6-5.

Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil - Snuker

Snuker - Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil

Džejms Kejhil je priredio prvorazredno iznenađenje na UK Šampionatu, mladi Englez savladao je bivšeg dvostrukog šampiona, Dinga, rezultatom 6:5.

O'Saliven među 16 najboljih u Jorku - Snuker

Snuker - O'Saliven među 16 najboljih u Jorku

Roni O'Saliven savlado je nadahnutog Bena Vulastona, rezultatom 6-2, čime je četvorostruki šampion izborio plasman u osminu finala turnira u Barbikan centru.