Home Sportovi/Razno

Snuker

26/04/2012 - 00:29 - Updated 26/04/2012 - 00:52

Seča nosilaca u Krusiblu

U drugu rundu Svetskog prvenstva u Šefildu plasiralo se 8 kvalifikanata, među kojima je su i tri debitanta

Poslednje veliko iznenađenje je eliminacija prvog igrača na svetskoj rang listi, Marka Selbija, koji je pružio katastrofalnu partiju u duelu sa Berijem Hokinsom. Pre početka turnira je slovio za drugog favorita za titulu, ali je Selbi u obe sesije prikazao svoj najlošiji snuker u sezoni.

Beri Hokins je sa 6 uzastopnih frejmova, četiri u poslednjoj sesiji, pobedio Marka Selbija sa 10-3. Ukoliko Džad Tramp bude šampion sveta, narednu sezonu će startovati na prvoj poziciji rang liste profesionalaca.

Seča nosilaca u Krusiblu - Snuker

U najlošijem meču u skorijoj istoriji Krusibla, između šampiona sveta iz 2006., Grejma Dota i Džoa Perija, eliminisan je još jedan nosilac. Dot je Periju uzeo jedan jedini frejm!

Danas je završen i izvrstan meč između Dinga Žunhija i Rajana Deja. Vodio je Velšanin sa 6-4, kada je Ding napravio seriju od pet frejmova i došao na prag trijumfa. Nadahnuti Rajan Dej je bio na visini zadatka i u poslednja 4 frejma nadigrao Dinga. Tako je još jedan nosilac i favorit za titulu završio turnir u prvom kolu.

Dvostruki šampion sveta, Mark Vilijams je rutinski odigrao prvu sesiju sa Liu Čuangom, koja je završena rezultatom 6-3 za Velšanina:

Snuker - O'Saliven sve bliži rekordu

Roni O'Saliven je napravio tri uzastopna trocifrena brejka u pobedi 5-2 nad Džordžom Pranalom, u kvalifikacijama za Nemački masters.

Megvajer osvojio Lisabon - Snuker

Snuker - Megvajer osvojio Lisabon

Škot Stiven Megvajer je savladao Metjua Selta, rezultatom 4-2, u finalu Lisabon opena, inauguracionom profesionalnom snuker takmičenju u Portugalu.

Ben Vulaston u klubu 147 - Snuker

Snuker - Ben Vulaston u klubu 147

Iako je takmičenje završio porazom od Pitera Ebdona u drugoj rundi Evropskog tura u Lisabonu, Vulaston će zauvek pamtiti turnir u Portugalu.

Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva - Snuker

Snuker - Roni O'Saliven je šampion Ujedinjenog Kraljevstva

U dramatičnom finalu turnira u Jorku, Roni O'Saliven je savladao Džada Trampa rezultatom 10:9, čime je došao do pete titule šampiona Ujedinjenog Kraljevstva.

Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom - Snuker

Snuker - Preokret O'Salivena, za titulu sa Trampom

U finalu Šampionata Ujedinjenog Kraljevstva sastaće se dvojica bivših osvajača, Roni O'Saliven i Džad Tramp.

UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp - Snuker

Snuker - UK: O'Saliven-Bingam, Megvajer-Tramp

Posle deset dana takmičenja u Jorku, na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva poznata su imane četvorice najboljih, koji će se boriti za mesto u finalu.

Maksimum O'Salivena za četvrtfinale - Snuker

Snuker - Maksimum O'Salivena za četvrtfinale

Roni O'Saliven je 13. put u karijeri napravio niz od 147 poena, kojim je osvojio poslednji frejm u pobedi 6-0 nad Metjuom Seltom.

Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan - Snuker

Snuker - Dot zaustavio šampiona, Kejhil eliminisan

Grejm Dot je zaustavio branioca titule na Šampionatu Ujedinjenog Kraljevstva, Škot je savladao Nila Robertsona rezultatom 6-5.

Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil - Snuker

Snuker - Spektakl u Jorku, čudo zvano Džejms Kejhil

Džejms Kejhil je priredio prvorazredno iznenađenje na UK Šampionatu, mladi Englez savladao je bivšeg dvostrukog šampiona, Dinga, rezultatom 6:5.

O'Saliven među 16 najboljih u Jorku - Snuker

Snuker - O'Saliven među 16 najboljih u Jorku

Roni O'Saliven savlado je nadahnutog Bena Vulastona, rezultatom 6-2, čime je četvorostruki šampion izborio plasman u osminu finala turnira u Barbikan centru.