01/05/2012 - 10:43 - Updated 01/05/2012 - 19:28

8 najboljih na Svetskom prvenstvu

8 najboljih - Snuker
Reuters

Odigrani su svi mečevi druge runde Svetskog prvenstva u snukeru, a poslednji dan su obeležile velike pobede Alija Kartera i Džejmija Džonsa

Alister Karter je stigao do novog četvrtfinala turnira u Krusibl teatru, pobedivši Džada Trampa u dramatičnoj završnici odlučujućeg, 25. frejma.

Kapetan Karter je u svoju korist rešio poslednja četiri frejma meča sa prošlogodišnjim finalistom, Džadom Trampom. Posle druge sesije, Tramp je vodio sa 9-7 protiv finaliste iz 2008. godine.

Pri rezultatu 10-8, Tramp je imao priliku da napravi drugi maksimalni brejk na turniru ali je na 13. crvenoj kugli ostao bez dobre pozicije. Brejkom od 96 poena, mlađi Englez je poveo sa 11-8. Ali Karter je silovito uzvratio i brejkom od 94 uhvatio rezultatski priključak na 11-9.

Posle pauze, Tramp je poveo sa 12-9, ali je Karter brejkom od 81 poena počeo svoj veliki preokret.

U odlučujućem frejmu, Karter je ubacio frejm, odnosno meč, kuglu i snažno stisnutom pesnicom je proslavio taj trenutak. Međutim, Trampu su bila potrebna 4 faula Kartera za "krađu" frejma. Veoma brzo je Karter napravio tri faula zahvaljujući izvanrednoj taktičkoj igri Trampa. Sportska sreća je bila uz Kartera kada su centimetri presudili u korist starijeg Engleza da se ne desi fri-bol, koji bi skupo koštao Kartera.

Tramp je napravio drugu grešku u taktičkom nadmudrivanju, koju je Karter uspeo da materijalizuje u 13-12.

Endrju Higinson je sjajno startovao poslednju sesiju duela sa Džejmijem Džonsom. Prva 4 frejma je osvojio Englez i na pauzi je rezultat bio 10-10. Međutim, sa 15-o minutne pauze , Džons se vratio preporođen i njegova igra je u nastavku je ličila na partiju prikazanu u drugoj sesiji.

Mladi Velšanin je sa tri uzastopna frejma završio meč i plasirao se među 8 najboljih na svom prvom Svetskom prvenstvu.

Snuker - Stjuart Bingam je šampion Šangaj mastersa

Stjuart Bingam je osvojio drugu titulu u karijeri, savladao je Marka Alena 10:3 u finalu turnira u Šangaju.

Preokret Alena za finale sa Bingamom - Snuker

Snuker - Preokret Alena za finale sa Bingamom

Mark Alen je od 2:5 došao do trijumfa u 11 frejmova u duelu sa Markom Selbijem, a u finalu će se boriti sa Bingamom, koji je napravio preokret protiv Dinga

Selbi deklasirao O'Brajana, Alen preživeo Vajta - Snuker

Snuker - Selbi deklasirao O'Brajana, Alen preživeo Vajta

Mark Selbi je izborio plsman među četiri najbolja igrača na Šangaj mastersu, pobedom 5:0 nad Fergalom O'Brajanom, a u polufinalu očekuje ga Mark Alen.

Šou Ronija O'Salivena- IV epizoda   - Snuker

Snuker - Šou Ronija O'Salivena- IV epizoda

Roni O'Saliven je otputovao u Šangaj , gde će od 8. septembra učestvovati na Mastersu, a nova epizoda njegovog šoua na Eurosportu biće posvećena turniru u Kini.

Vajt iznenadio Robertsona u Šangaju - Snuker

Snuker - Vajt iznenadio Robertsona u Šangaju

Velšanin Majkl Vajt je gubio 3:0, ali je na kraju napravio preokret i elimisao Nila Robertsona sa Šangaj Mastersa.

Mekmanus eliminisao O'Salivena sa Šangaj Mastersa - Snuker

Snuker - Mekmanus eliminisao O'Salivena sa Šangaj Mastersa

Na svom prvom velikom rangirnom turniru u sezoni, petostruki šampion sveta, Roni O'Saliven je takmičenje završio u prvom kolu, porazom 5:3 od Alana Mekmanusa.

Alen je šampion Pol Hanter klasika   - Snuker

Snuker - Alen je šampion Pol Hanter klasika

U svom drugom uzastopnom finalu Evropskog tura, Mark Alen je savladao Džada Trampa rezultatom 4:2.

Prvi indijski 147 brejk, O'Saliven izgubio frejm - Snuker

Snuker - Prvi indijski 147 brejk, O'Saliven izgubio frejm

Pola Hanter klasik i Aditija Mehta su ušli u istoriju snukera Indije, jer je u Firtu napravljen prvi maksimum na profesionalnim turnirima.

Šampionski preokret Marka Selbija - Snuker

Snuker - Šampionski preokret Marka Selbija

Mark Selbi je gubio 3:0 u finalu Riga opena, ali je šampion sveta osvojio sve preostale frejmove za pobedu 4:3 nad Markom Alenom.

Džad Tramp trijumfovao na Australijan openu - Snuker

Snuker - Džad Tramp trijumfovao na Australijan openu

Džad Tramp je prekinuo post dug 20 meseci, osvojio je rengirnu titulu u Bendigu u Australiji pobedom nad lokalnim herojem, Nilom Robertsonom 9-5.