07/05/2012 - 19:05 - Updated 07/05/2012 - 20:06

Tri frejma do titule

Tri frejma do titule - Snuker
Reuters

U finalu Svetskog prvenstva u snukeru, Roni Osaliven ima velikih pet frejmova prednosti, a samo tri ga dele od četvrte titule šampiona sveta

Popodnevnu sesiju drugog finalnog dana Svetskog prvenstva u Šefildu, u svoju korist je rešio Roni Osaliven sa 5:3, tako da posle 25 odigranih frejmova vodi protiv Alistera Kartera sa 15-10.

Na pauzi posle 4 odigrana frejma, Osaliven je vodio sa 14-7, ali je borbeni Karter uspeo da napravi seriju od tri frejma i tako dođe do svog desetog frejma.

U prvom frejmu je viđen i treći trocifreni brejk Osalivena u finalnom meču, vredan 101 poen.

Direktan prenos poslednje sesije počinje u 20.30h na Eurosportu

*LINK - Snuker

"Šou Ronija O'Salivena" na Eurosportu - Snuker

Snuker - "Šou Ronija O'Salivena" na Eurosportu

U sredu 16. aprila u 21.00h na progamu Eurosporta je nova epizoda serijala "Šou Ronija O'Salivena", koja će biti posvećena Svetskom prvenstvu u Šefildu.

Ding izjednačio Hendrijev rekord - Snuker

Snuker - Ding izjednačio Hendrijev rekord

Kineski igrač Ding Žunhi je pobedom nad Nilom Robertsonom u finalu Otvorenog prvenstva Kine osvojio petu titulu u sezoni.

Selbi lako protiv Vajta, Ding bolji od Higinsa - Snuker

Snuker - Selbi lako protiv Vajta, Ding bolji od Higinsa

Mark Selbi je bez većih problema savladao "narodskog šampiona", Džimija Vajta, rezultatom 5-1, u osmini finala Otvorenog prvenstva Kine.

Hokins deklasirao Grina za titulu u Prestonu - Snuker

Snuker - Hokins deklasirao Grina za titulu u Prestonu

Bari Hokins je trijumfovao na finalnom turniru četvrte sezone Šampionata igrača, pobedivši prijatelja Džerarda Grina rezultatom 4-0.

Fu savladao Higinsa, Tramp bolji od Perija - Snuker

Snuker - Fu savladao Higinsa, Tramp bolji od Perija

Marko Fu je nadigrao Džona Higinsa i rezultatom 4-1 izborio je plasman u polufinale završnog turnira četvrte sezone "Plejers čempionšipa"

Prvi poraz O'Salivena u 2014. godini - Snuker

Snuker - Prvi poraz O'Salivena u 2014. godini

Kinez Ju Delu je priredio veliko iznenađenje pobedivši svetskog šampiona Ronija O'Salivena za četvrtfinale velikog finala "Plejers čempionšipa" u Prestonu.

Marfi savladao Robertsona, Džu Reti oduševio - Snuker

Snuker - Marfi savladao Robertsona, Džu Reti oduševio

U prvoj rundi završnog turnira četvrte PTC sezone, Šon Marfi je savladao prehlađenog Nila Robertsona, dok je amater Džu Reti brejkom 75 otvorio duel sa Trampom.

Intervju: Roni O'Saliven - Snuker

Snuker - Intervju: Roni O'Saliven

Eurosportov ambasador snukera, petostruki šampion sveta, Roni O'Saliven je dao ekskluzivan intervju, povodom Svetskog prvenstva i nove emisije Eurosporta.

Trofej za Marfija posle pet i po godina - Snuker

Snuker - Trofej za Marfija posle pet i po godina

Englez Šon Marfi je savladao Marka Selbija u finalu "Haiku vorld opena", rezultatom 10:6, što je njegov prvi veliki trofej od UK šampionata 2008.