27/06/2012 - 12:04 - Updated 27/06/2012 - 12:34

Doherti odličan, Ding eliminisan

Doherti odličan - Snuker
From Official Website

Ken Doherti je na Vuši klasiku zablistao kao u svojim najboljim danima, pobedivši Šona Marfija sa ubedljivih 5:1

Šampion sveta iz 1997. godine, trenutno 35. igrač sveta, Ken Doherti je dominirao u većem delu meča sa šampionom sveta iz 2005. godine, Šonom Marfijem i potpuno zasluženo izborio plasman u osminu finala Vuši klasika, gde će odmeriti snage sa Stjuartom Bingamom, koji je u maratonskom meču pobedio Pitera Ebdona sa 5:4.

Dvostruki šampion sveta i najbolji igrač Velsa, Mark Vilijams je deklasirao Toma Forda sa 5:0, dok je Robert Milkins sa 5:3 pobedio Andrjua Higinsona, napravivši brejkove od 65, 40, 55, 47 i 54 poena.

Riki Volden je bio nemilosrdan prema tinejdžeru Žu Jinghuiju, pobedivši talentovanog gorostasa iz Mongolije sa 5:0. Njegov naredni protivnik biće Džo Peri koji je bez borbe stigao do osmine finala, jer Metju Stivens zbog problema sa leđima nije ni doputovao u Kinu.

U svom rodnom gradu, Ding Žunhui je pao na prvoj prepreci, izgubivši u prvom kolu od Marka Dejvisa sa 5:2.

*LINK - Snuker

Povređeni O'Saliven savladao Velsa - Snuker

Snuker - Povređeni O'Saliven savladao Velsa

Roni O'Saliven je trijumfom startovao Šampionat Ujedinjenog Kraljevstva, iako je uganuo nogu pre dva dana, četvorostruki šampion je savladao Danjjela Velsa 6:2

Šampionat Ujedinjenog Kraljevstva - Snuker

Snuker - Šampionat Ujedinjenog Kraljevstva

Pre dva dana startovao je drugi po važnosti rangirni turnir u svetu snukera, a od 29. novembra, Eurosport će direktno pratiti dešavanja u Barbikan centru.

Marfi osvojio Rur uz 147 brejk - Snuker

Snuker - Marfi osvojio Rur uz 147 brejk

Šon Marfi je osvojio Evropski tur u Milhajmu, a u trijumfu 4:0 nad Robertom Milkinsom u finalu viđen je i maksimalni brejk, od 147 poena.

O'Saliven odbranio titulu u Koventriju - Snuker

Snuker - O'Saliven odbranio titulu u Koventriju

Drugi po redu turnir "Šampion šampiona" osvojio je Roni O'Saliven, koji je u finalu savladao Džada Trampa, čime je odbranio titulu osvojenu pre godinu dana.

Volden nadigrao Alena za titulu u Čengduu  - Snuker

Snuker - Volden nadigrao Alena za titulu u Čengduu

Englez Riki Volden je osvojio treću rangirnu titulu u karijeri, trijumfom u finalu Internacionalnog šampionata nad Markom Alenom rezultatom 10:7.

Mark Alen izborio mesto u finalu - Snuker

Snuker - Mark Alen izborio mesto u finalu

U najzanimljivijem meču u sezoni, Mark Alen je savladao Marka Vilijamsa rezultatom 9:8 i u finalu sastaće se sa Rikijem Voldenom.

Vilijams prekinuo dominaciju O'Salivena - Snuker

Snuker - Vilijams prekinuo dominaciju O'Salivena

Mark Vilijams je zabeležio prvu pobedu nad Ronijem O'Salivenom još od Tajland mastersa 2002, rezultatom 6:5 izborio je polufinale Internacionalnog šampionata.

Okršaj legendi u četvrtfinalu - Snuker

Snuker - Okršaj legendi u četvrtfinalu

Dvojica velikana snukera, Roni O'Saliven i Mark Vilijams boriće se za mesto u polufinalu Internacionalnog šampionata u kineskom gradu Čengdu.

"Raketa" poletela u Čengduu, Svejl šokirao Robertsona - Snuker

Snuker - "Raketa" poletela u Čengduu, Svejl šokirao Robertsona

Roni "Raketa" O'Saliven je napravio tri trocifrena brejka u duelu šesnaestine finala Intrnacionalnog šampionata, a Džo Svejl je eliminisao Nila Robertsona.

Internacionalni šampionat u Čengduu - Snuker

Snuker - Internacionalni šampionat u Čengduu

Najbogatiji turnir u Kini startuje u nedelju 26. oktobra, kada će u Čengduu najbolji igrači snukera početi bitke za premiju od 125.000 funti.