11/07/2012 - 07:48 - Updated 11/07/2012 - 08:08

Jupeng iznenadio Kartera

Jupeng iznenadio Kartera - Snuker
Imago

Kvalifikant Šao Jupeng je eliminisao finalistu Svetskog prvenstva u snukeru, Alistera Kartera sa 5:3 u prvom kolu OP Australije

I branilac titule u Australiji, Stjuart Bingam je neprijatno iznenadio svoje navijače, izgubivši u prvom kolu od Meta Selta sa 5:4, samo godinu dana nakon što je pobedio Marka Vilijamsa za svoj prvi rangirni trofej.

U pravoj reviji propuštenih prilika, Met Selt je imao sreću da pobedi prošlogodišnjeg šampiona i da izbori meč druge runde sa Rajanom Dejom.

Alister Karter nije mogao da dođe do svoje igre niti da uhvati ritam u duelu sa 84. igračem sveta, koji je meč otvorio brejkom od 99 poena, a na pauzu je otišao sa velika četiri frejma prednosti.

Traljavi peti frejm je u svoju korist rešio Karter, a potom brejkovima od 69 i 61 smanjio prednost Kineza na podnošljivih 4:3. Karter je imao priliku da odvede meč do odlučujućeg frejma, ali je promašio crnu kuglu, što je Šao iskoristio i izborio sebi plasman među 16 najboljih, gde će snage odmeriti sa boljim iz meča Martin Gould-Ken Doherti.

Šampion sveta iz 2005. godine, Šon Marfi je izbegao sudbinu Kartera. Vodio je protiv Markusa Kembela sa 3:0 i 4:1, ali je ciljnu liniju jedva prešao u odlučujućem devetom frejmu.

Šampion sveta iz 2002. godine, Piter Ebdon je pobedio Majkla Holta sa 5:4 i u osmini finala će igrati protiv boljeg iz duela Dinga Žunhija i Alana Mekmanusa.

Džo Peri je brejkom od 128 poena osvojio počasni frejm u meču sa Markom Fuom, koji će se za četvrtfinale najverovatnije boriti sa prvim igračem sveta, Markom Selbijem, ukoliko Englez u sredu pobedi Dćejmija Barneta.

Mark Dejvis je nastavio sa nadahnutom igrom posle osvajanja 6 crvenih šampionata sveta u Bankoku, a u prvom kolu turnira u Australiji je bio ubedljiv protiv Dćeka Lisouskog sa 5:2, ali u narednoj rundi ga očekuje lokalni heroj, Nil Robertson.

*LINK - Snuker

O'Saliven odbranio titulu u Koventriju - Snuker

Snuker - O'Saliven odbranio titulu u Koventriju

Drugi po redu turnir "Šampion šampiona" osvojio je Roni O'Saliven, koji je u finalu savladao Džada Trampa, čime je odbranio titulu osvojenu pre godinu dana.

Volden nadigrao Alena za titulu u Čengduu  - Snuker

Snuker - Volden nadigrao Alena za titulu u Čengduu

Englez Riki Volden je osvojio treću rangirnu titulu u karijeri, trijumfom u finalu Internacionalnog šampionata nad Markom Alenom rezultatom 10:7.

Mark Alen izborio mesto u finalu - Snuker

Snuker - Mark Alen izborio mesto u finalu

U najzanimljivijem meču u sezoni, Mark Alen je savladao Marka Vilijamsa rezultatom 9:8 i u finalu sastaće se sa Rikijem Voldenom.

Vilijams prekinuo dominaciju O'Salivena - Snuker

Snuker - Vilijams prekinuo dominaciju O'Salivena

Mark Vilijams je zabeležio prvu pobedu nad Ronijem O'Salivenom još od Tajland mastersa 2002, rezultatom 6:5 izborio je polufinale Internacionalnog šampionata.

Okršaj legendi u četvrtfinalu - Snuker

Snuker - Okršaj legendi u četvrtfinalu

Dvojica velikana snukera, Roni O'Saliven i Mark Vilijams boriće se za mesto u polufinalu Internacionalnog šampionata u kineskom gradu Čengdu.

"Raketa" poletela u Čengduu, Svejl šokirao Robertsona - Snuker

Snuker - "Raketa" poletela u Čengduu, Svejl šokirao Robertsona

Roni "Raketa" O'Saliven je napravio tri trocifrena brejka u duelu šesnaestine finala Intrnacionalnog šampionata, a Džo Svejl je eliminisao Nila Robertsona.

Internacionalni šampionat u Čengduu - Snuker

Snuker - Internacionalni šampionat u Čengduu

Najbogatiji turnir u Kini startuje u nedelju 26. oktobra, kada će u Čengduu najbolji igrači snukera početi bitke za premiju od 125.000 funti.

Marfi osvojio Evropski tur u Bugarskoj - Snuker

Snuker - Marfi osvojio Evropski tur u Bugarskoj

Englez Šon Marfi je briljantnom igrom u Sofiji osvojio drugi trofej na Evropskom turu u 2014. godini, pobedom 4:2 nad Martinom Guldom.

Treći turnir Evropskog tura  - Snuker

Snuker - Treći turnir Evropskog tura

Od 3. do 5. oktobra u Sofiji će se održati Otvoreno prvenstvo Bugarske, treće takmičenje Evropskog tura.

Stjuart Bingam je šampion Šangaj mastersa - Snuker

Snuker - Stjuart Bingam je šampion Šangaj mastersa

Stjuart Bingam je osvojio drugu titulu u karijeri, savladao je Marka Alena 10:3 u finalu turnira u Šangaju.