15/07/2012 - 10:37 - Updated 15/07/2012 - 11:08

Hokins bliži tituli

Hokins bliži tituli - Snuker
Imago

Posle prve sesije finala Goldfilds opena, Bari Hokins je sigurnom igrom došao do prednosti u duelu sa Piterom Ebdonom, od 5:3.

Posle gubitka prvog frejma u svom premijernom finalu ragirnog turnira, Bari Hokins je sa četiri sukcesivna brejka preko 50 poena, poveo sa velikih 4:1. Piter Ebdon u tom periodu igre nije ubacio kuglu više od 60 minuta, a Hokins je napravio preko 400 poena bez odgovora protivnika.

Viđena su i dva trocifrena brejka Hokinsa od 106 i 114 poena, čime je popravio svoj učinak 16-godišnje profesionalne karijere na 110 trocifrenih brejkova.

Ali Piter Ebdon, trostruki finalista svetskih prvenstava uz jednu osvojenu titulu pre deset godina, blagovremeno se konsolidovao i sprečio Hokinsa da ubedljivije trijumfuje u prvoj sesiji finala.

Brejkovima od 63 i 46 poena Edbon je osvojio još dva frejma, a u pretposlednjem je bio u prilici da trijumfuje ali je dve prilike propustio promašivši crnu i žutu kuglu.

Finale se igra na devet dobijenih gemova, a ako Englezi održe nivo igre očekuje nas uzbudljiva završnica i kvalitetan snuker.

Direktan prenos druge sesije počinje u 11.30h na Eurosportu 2

*LINK - Snuker

Selbi eliminisan posle preokreta Marka Viljamsa - Snuker

Snuker - Selbi eliminisan posle preokreta Marka Viljamsa

Bivši dvostruki šampion sveta, Mark Vilijams je gubio 3:1 u duelu sa aktuelnim osvajačem turnira u Šefildu, ali je Velšanin na kraju slavio trijumf 4:3.

Tramp deklasirao Bresela na Šampionatu igrača - Snuker

Snuker - Tramp deklasirao Bresela na Šampionatu igrača

Džad Tramp je udeljivo startovao Šampionat igrača na Tajlandu, nakon osvajanja Svetskog gran prija, Englez je rezultatom 4:0 savladao Luku Bresela.

Spektakularan preokret Trampa - Snuker

Snuker - Spektakularan preokret Trampa

Džad Tramp je osvojio poslednjih šest frejmova u duelu sa Ronijem O'Salivanom i rezultatom 10-7 osvojio Svetski gran prija.

O'Saliven rutinski do polufinala - Snuker

Snuker - O'Saliven rutinski do polufinala

Roni O'Saliven je deklasirao Grejma Dota, rezultatom 4:1, za plasman u polufinale Svetskog gran prija u Landudnu.

Robertson eliminisan posle 82 minuta dugog odlučujućeg frejma - Snuker

Snuker - Robertson eliminisan posle 82 minuta dugog odlučujućeg frejma

Nil Robertson je eliminisan sa Svetskog gran pria u Landudnu, nakon što je izgubio najneobičniji frejm koji je ikad odigrao sa Markom Dejvisom.

Makejla Tab napušta snuker - Snuker

Snuker - Makejla Tab napušta snuker

Najpoznatija žena snuker sudija, Škotlanđanka Makejla Tab je donela odluku da se povuče sa profi tura.

Ebdon zaustavio Marfija na Svetskom gran priju - Snuker

Snuker - Ebdon zaustavio Marfija na Svetskom gran priju

Piter Ebdon je maestralno počistio sto u odlučujućem frejmu duela sa Šonom Marfijem, u prvoj rundi turnira u Landundnu.

Robertson deklasirao Vilijamsa u Poljskoj - Snuker

Snuker - Robertson deklasirao Vilijamsa u Poljskoj

Nil Robertson je ekspresno izvojevao pobedu nad Markom Vilijamsom, u finalu poslednjeg turnira Evropskog tura, u Gdinji u Poljskoj.

Džon Higins je šampion Velsa - Snuker

Snuker - Džon Higins je šampion Velsa

Četvorostruki šampion sveta, Škot Džon Higins je komforno došao do četvrte titule šampiona Velsa, pobedom 9:3 nad Benom Vulastonom.

Higins zaustavio Bresela, Vulaston savladao Vilijamsa - Snuker

Snuker - Higins zaustavio Bresela, Vulaston savladao Vilijamsa

Džon Higins je prekinuo sjajnu seriju Luke Bresela pobedom 6:4 u polufinalu Otvorenog prvenstva Velsa, a Ben Vulaston je savladao Marka Vilijamsa rezultatom 6:5