Tenis

20/04/2012 - 16:16 - Updated 20/04/2012 - 16:33

Novak u polufinalu

Novak u polufinalu - Tenis

Novak Đoković se na Mastersu u Monte Karlu plasirao u polufinale pobedom nad Robinom Haseom 6:4, 6:2.

Još jedan težak dan na poslu za najboljeg tenisera sveta, ali i još jedna pobeda. Emotivno uzdrman, Novak Đoković je dosta fluktuirao u igri, što je i bilo za očekivati jer ma koliko psihološki moćan bio, nemoguće je tokom celog meča biti 100% fokusiran na tenis.

Prvi set između Novaka Đokovića i 55. igrača sveta, obeležilo je dosta oscilacija u igri obojice igrača.

Hase je na samom startu oduzeo servis Novaku, ali je Srbin, u svom stilu, preokrenuo rezultat i poveo sa 4:1 u gemovima. Holanđanin je potom sa tri uzastopna gema, uspeo da izjednači na 4:4, ali ne i da dobije set.

U drugom setu Đoković je poveo sa 4:0, da bi usledio prvi brejk. Hase je oduzeo servis Novaku i tako zaradio svoj prvi gem u drugom setu. Đoković je imao meč loptu kod vođstva 5:1, međutim, Hase mu je ponovo oduzeo servis. U osmom gemu Đoković je, ipak, došao do pobede, nakon što je iskoristio drugu meč loptu.

Bila je ovo treća pobeda Đokovića u isto toliko duela sa Haseom. Naredni rival najboljeg tenisera sveta biće šesti nosilac, Tomaš Berdih iz Češke, koji je u četvrtfinalu eliminisao Škota Endija Mareja. Njihov meč je na programu u subotu od 13 časova.

*LINK - Tenis

Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini - Tenis

Tenis - Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je izborio plasman među osam najboljih na turniru u Pekingu, pobedom u duelu sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom.

Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala - Tenis

Tenis - Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala

Ana Ivanović je ponovo dominirala na turniru u Pekingu, u dva seta Srpkinja je savladala Rominu Oprandi rezultatom 6:4, 6:2.

Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu

U svom prvom meču posle US Opena, Novak Đoković je uz dosta fluktuacija u kvalitetu igre došao do trijumfa u dva seta na startu turnira u Kini.

Preokret Marija za drugo kolo - Tenis

Tenis - Preokret Marija za drugo kolo

Britanac Endi Mari je morao da odigra tri seta u duelu sa Jiržijem Janovicem i posle preokreta zabeleži pobedu.

Troicki odličan na startu u Pekingu - Tenis

Tenis - Troicki odličan na startu u Pekingu

Viktor Troicki je još jednom po povratku na teren demonstrirao sjajan tenis, savladao je Mihaila Južnog u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Kini.

Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić   - Tenis

Tenis - Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić

Ana Ivanović je ubedljivo startovala turnir u Pekingu, savladala je Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, rezultatom 6:2, 6:1.

Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje - Tenis

Tenis - Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje

Najbolji teniser sveta je Novak Đoković, koji je sakupio 12.150 bodova, 3.515 više od drugoplasiranog Rafaela Nadala.

VTA: Ana napreduje, Bojana pada - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Bojana pada

Na poslednjoj rang listi Ženske teniske asocijacije, najbolja srpska teniserka je Ana Ivanović, koja zauzima deveto mesto.

Kvitova slavila u Kini - Tenis

Tenis - Kvitova slavila u Kini

VTA turnir u Vuhanu, koji je obeležilo mnogo predaja teniserki, okončen je trijumfom Čehinje Petre Kvitove.

Mari šampion u Šenženu - Tenis

Tenis - Mari šampion u Šenženu

Posle više od godinu dana, Endi Mari je osvojio trofej na ATP turu, pobedom u finalu turnira u Šaenženu.