Tenis

03/06/2012 - 18:17 - Updated 03/06/2012 - 18:41

Novak preživeo Sepija

Preko trnja do četvrtfinala Rolan Garosa je stigao Novak Đoković, napravivši veliki preokret u meč sa Italijanom Andreasom Sepijem

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković se posle 258 minuta igre, plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa nakon što je danas uz dosta muke savladao Italijana Andreasa Sepija sa 3:2, po setovima 4:6, 6:7. 6:3 7:5, 6:3.

Ovo je bio osmi duel dvojice tenisera, a zanimljivo je da u prethodnih sedam, Italijan nije zabeležio pobedu i osvojio je samo dva seta.

Italijan je odlično odigrao ovaj meč, ali je Novak ponovo pokazao zašto je broj jedan i na kraju, fantastičnim preokretom došao do pobede. Prvi set je osvojio Sepi, jednim brejkom sa 6:4.

Novak preživeo Sepija - Tenis

U drugom setu oba tenisera su igrala veoma dobro, pa je pobednik odlučen u tajbrejku, a ponovo je Sepi uspešniji i ovaj set dobija sa 7:6, za vođstvo od 2:0.

Uspeo je Novak da se vrati u trećem setu. Dobio je najbolji teniser sveta treći set sa 6:3, a dosta uzbuđenja je doneo i četvrti set. Novak je do brejka stigao u 12 gemu, kojim je osvojio i ovaj set sa 7:5 i izjednačio na 2:2.

Odlučujući peti set doneo je nešto manje uzbuđenja. Đoković je uspeo napraviti novi brejk, u šestom gemu i u odlučujućem, petom, setu slavio sa 6:3, i sa 3:2 u setovima se plasirao mešu 16 najboljih na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Da je ovo bio samo loš dan, Novak će moći da pokaže verovatno u utorak, kada će se sastati sa Žo Vilfredom Congom (peti nosilac) ili Stanislasom Vavrinkom (18).

*LINK - Tenis

Đoković nerešiv problem za Raonića - Tenis

Tenis - Đoković nerešiv problem za Raonića

Novak Đoković je i u petom duelu sa Milošem Raonićem zabeležio pobedu, rezultatom 7:6(5), 6:4, 6:2 najbolji teniser sveta izborio je plasman u polufinale.

Serena savladala Cibulkovu za polufinale - Tenis

Tenis - Serena savladala Cibulkovu za polufinale

Serena Vilijams je prekinula niz mečeva u koje je sporo ulazila, za polufinale Australijan opena silovito je napala Dominiku Cibulkovu i slavila je 6:2, 6:2.

Osveta šampiona u četvrtfinalu - Tenis

Tenis - Osveta šampiona u četvrtfinalu

Branilac titule u Melburnu, Stanislas Vavrinka se revančirao Keiju Nišikoriju za poraz u četvrtfinalu US opena, pobedom u istoj fazi takmičenja u Australiji.

Šarapova preslišala Bušar za polufinale - Tenis

Tenis - Šarapova preslišala Bušar za polufinale

Marija Šarapova je održala čas tenisa Kanađanki Eženi Bušar, i posle 78 minuta provedenih na terenu, Ruskinja je slavila plasman u polufinale.

Đoković-Raonić direktno na Eurosportu - Tenis

Tenis - Đoković-Raonić direktno na Eurosportu

Desetog takmičarskog dana na Australijan openu, Novak Đoković i Miloš Raonić igraće za polufinale, uz direktan prenos na Eurosportu, 28.01. u 9.30h.

Mari utišao "Rod Lejver arenu" - Tenis

Tenis - Mari utišao "Rod Lejver arenu"

Briatanac Endi Mari izborio je plasman u polufinale Australijan opena nakon trijumfa nad Australijancem Nikom Kirjosom u tri seta, rezultatom 6:3, 7:5, 6:4.

Berdih deklasirao Nadala - Tenis

Tenis - Berdih deklasirao Nadala

Čeh Tomaš Berdih je odigrao gren slem četvrtfinale svoje karijere u kojem je posle 17 poraza savladao Rafaela Nadala u tri seta, rezultatom 6:2, 6:0, 7:6(5).

Cibulkova eliminisala dvostruku šampionku Australije - Tenis

Tenis - Cibulkova eliminisala dvostruku šampionku Australije

Prošlogodišnja finalistkinja, Dominika Cibulkova je u fantastičnom meču savladala Viktoriju Azarenku rezultatom 6:2, 3:6, 6:3.

Đoković pobedio i sjajnog Milera - Tenis

Tenis - Đoković pobedio i sjajnog Milera

Najbolji teniser sveta nastavio je pohod na rekordu, petu, titulu na Australijan openu, pobedom u osmini finala nad 31-godišnjim Luksemburžaninom, Žilom Milerom

Kei Nišikori savladao Ferera, osveta Vavrinke - Tenis

Tenis - Kei Nišikori savladao Ferera, osveta Vavrinke

Finalista poslednjeg US Opena, Kei Nišikori je u "Melburn parku" savladao Davida Ferera, rezultatom 6:3, 6:3, 6:3, čime je izborio plasman u četvrtfinale.