Tenis

04/06/2012 - 09:52 - Updated 04/06/2012 - 10:28

Tipsarević na Eurosportu

Tipsarević na Eurosportu - Tenis

Devetog takmičarskog dana, na Suzan Lenglen teren, u 11h će izaći Janko Tipsarević na svoj četvrtfinalni duel sa Nikolasom Almagrom

Biće to premijeran duel Janka Tipsarevića i Nikolasa Almagra.

Almagro je u prva tri kola pobeđivao Lorencija, Bagdatisa i Majera bez izgubljenog seta i postavljen je za 12. nosioca na Rolan Garosu. U karijeri je osvojio 12 turnira, pre godinu dana je bio deveti na ATP listi, a na Rolan Garosu je 2008. i 2010. godine stizao do četvrtine finala.

Meteorolozi za danas predviđaju povremene pljuskove u Parizu, što će se odraziti na programsku šemu.

U idealnim uslovima, ovako izgleda p lan direktnih prenosa devetog dana Rolan Garosa:

Tenis - I Jelena Janković predala meč u Kini

Nakon trijumfa u prvom kolu turnira u Vuhanu, Jelena Janković je predala meč naredne faze takmičenja, polovinom prvog seta.

Gala Leon menja Moju - Tenis

Tenis - Gala Leon menja Moju

Gala Leon je izabrana za novu selektorku Dejvis kup tima Španije, nakon đtp je Karlos Moja pre nedelju dana podneo ostavku.

Premorena Ana predala meč, Jelena uspešna - Tenis

Tenis - Premorena Ana predala meč, Jelena uspešna

24 sata nakon osvajanja VTA turnira u Tokiju, Ana Ivanović je nastupila na takmičenju u Vuhanu, gde je krajem drugog seta predala meč.

VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije - Tenis

Tenis - VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije

Iako je u finalu turnira u Tokiju savladala Karolinu Voznjacki, Ana Ivanović nije napredovala na VTA listi, za razliku od Dankinje.

Zatišje na ATP listi - Tenis

Tenis - Zatišje na ATP listi

Poslednja ATP lista nije donela bitnije promene u odnosu na prošli ponedeljak, Novak je lider, a drugi srpski teniseri su zabeležili diskretne pomake.

Sezona je završena za Azarenku - Tenis

Tenis - Sezona je završena za Azarenku

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka neće nastupati na preostalim turnirima u tekućoj sezoni zbog povreda.

Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru - Tenis

Tenis - Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru

Ana Ivanović je nadigrala Karolinu Voznjacki u dva seta u finalu Toraj Pan Pacifik opena u Tokiju i osvojila je četvrtu titulu u sezoni.

Li Na završava karijeru - Tenis

Tenis - Li Na završava karijeru

Prva teniserka iz Azije koja je osvojila gren slem titulu, Kineskinja Li Na je najavila završetak profesionalne karijere.

Žreb Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Žreb Dejvis kupa

Žrebom Dejvis kupa, koji je održan u Dubaiju, odlučeno je da se u prvom kolu naredne godine sastanu Srbija i Hrvatska.

Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju - Tenis

Tenis - Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju

Ana Ivanović je zabeležila novu pobedu u Japanu, savladala je Nemicu Anđelik Kerber u dva seta, rezultatom 7:5, 6:3 i izborila mesto u finalu VTA turnira.