Tenis

04/06/2012 - 09:52 - Updated 04/06/2012 - 10:28

Tipsarević na Eurosportu

Tipsarević na Eurosportu - Tenis

Devetog takmičarskog dana, na Suzan Lenglen teren, u 11h će izaći Janko Tipsarević na svoj četvrtfinalni duel sa Nikolasom Almagrom

Biće to premijeran duel Janka Tipsarevića i Nikolasa Almagra.

Almagro je u prva tri kola pobeđivao Lorencija, Bagdatisa i Majera bez izgubljenog seta i postavljen je za 12. nosioca na Rolan Garosu. U karijeri je osvojio 12 turnira, pre godinu dana je bio deveti na ATP listi, a na Rolan Garosu je 2008. i 2010. godine stizao do četvrtine finala.

Meteorolozi za danas predviđaju povremene pljuskove u Parizu, što će se odraziti na programsku šemu.

U idealnim uslovima, ovako izgleda p lan direktnih prenosa devetog dana Rolan Garosa:

Tenis - "Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu

Najbolji teniser sveta je demonstrirao moć u duelu sa Rafaelom Nadalom, rezultatom 6:3, 6:3, Novak Đoković je izborio plasman u finale Mastersa u Monte Karlu.

Novak deklasirao Čilića - Tenis

Tenis - Novak deklasirao Čilića

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je održao čas tenisa šampionu US Opena, Marinu Čiliću, u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu.

Đoković rutinski savladao Austrijanca - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Austrijanca

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je bez većih problema u dva seta savladao Andreasa Hajder-Maurera, za četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Đoković savladao Španca u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Španca u Monte Karlu

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je zabeležio pobedu na startu turnira u Monte Karlu, rezultatom 6:1, 6:4 Srbin je izborio plasman u treće kolo.

Herojska pobeda Troickog - Tenis

Tenis - Herojska pobeda Troickog

Viktor Troicki je posle velike borbe savladao Martina Kližana, u prvom kolu mastersa u Monte Karlu Srbin je slavio rezultatom 7:6(5), 5:7, 6:2.

Povratak Tipsarevića na ATP listu - Tenis

Tenis - Povratak Tipsarevića na ATP listu

Posle bezmalo godinu i po dana pauze, Janko Tipsarević je zabeležio pobedu na turniru u Hjustonu, a od ovog ponedeljka ponovo je rangiran na ATP listi.

VTA: Ana šesta, Srpkinje pokvarile rejting  - Tenis

Tenis - VTA: Ana šesta, Srpkinje pokvarile rejting

Na najnovijoj VTA listi, među sto najboljih teniserki od Srpkinja samo je Ana Ivanović sačuvala poziciju kao pre nedelju dana.

Ana Karolina osvojila VTA titulu u Katovicama - Tenis

Tenis - Ana Karolina osvojila VTA titulu u Katovicama

Ana Karolina Šmidlova je osvojila prvu VTA titulu u karijeri, pobedom 6:4, 6:3 nad Italijankom Kamilom Đorđi u finalu Katovice opena.

Tipsarević završio takmičenje u Hjustonu - Tenis

Tenis - Tipsarević završio takmičenje u Hjustonu

Janko Tipsarević je zabeležio pobedu na povratku sa 18-mesečnog bolovanja, ali je u drugom kolu turnira u Hjustonu poražen u duelu sa Santjagom Hiraldom.

Crnogorka u četvrtfinalu, Jelena predala meč - Tenis

Tenis - Crnogorka u četvrtfinalu, Jelena predala meč

Najbolja crnogorska teniserka, Danka Kovinić je bez borbe prošla kroz osminu finala VTA turnira u Čarlstonu, jer joj je Jelena Janković predala meč zbog povrede