Home Tenis

Tenis

04/06/2012 - 14:17 - Updated 04/06/2012 - 14:48

Kraj Rolan Garosa za Tipsarevića

Janko Tipsarević je izgubio duel osmine finala Rolan Garosa sa Nikolasom Amagrom, u tri seta, 6:4, 6:4, 6:4.

Premijerni susret Nikolasa Almagra i Janka Tipsarevića je završen porazom srpskog tenisera. Među osam najboljih na Rolan Garosu, plasirao se Španac pobedivši Srbina u tri seta na Suzan Lenglen terenu.

Almagro je u prva tri kola Otvorenog prvenstva Francuske pobeđivao Lorencija, Bagdatisa i Majera, a među osam najboljih se plasirao bez izgubljenog seta.

Almagro je 12. nosilac na Rolan Garosu, u karijeri je osvojio 12 ATP turnira, a četvrtfinala u Parizu je igrao 2008. i 2010. godine.

Prvi gem je trajao čak 10 minuta, u kojem je Janko spasio tri brejk lopte i poveo sa 1:0. Drugu brejk loptu je spasio osvajanjem poena u kojem je odigrano čak 43 udarca.

Već u narednom gemu Janko je od dve brejk lopte iskoristio prvu i sigurnim servis gemom poveo sa 3:0.

Tada se rezigrao Španac i uspeo je da vreti brejk, a u devetom gemu oduzima servis Janku i servira za set. Posle 48 minuta igre, Almagro je poveo sa 1:0 u setovima. Tipsarević je napravio osam vinera uz devet neiznuđenih grešaka, dok je Španac napravio čak 18 neodbranjivih udaraca uz samo 4 greške.

I na startu drugog seta, Almagro je imao brejk prilike koje nije pretvorio u gem, ali je u sedmom gemu uspeo da oduzme servis Janku. Po nekom nepisanom pravilu, sedmi gem je najčešće presudan za set i to pravilo se potvrdilo i danas. Španac je i drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4, posle 46 minuta igre.

I treći set je bio repriza prethodna dva, a konačan rezultat ipak ne odražava objektivnu sliku odnosa snaga na terenu. Janko je igrao veoma dobro, ali je njegov protivnik briljirao i u pojedinim trenucima je imao sportsku sreću na svojoj strani.

Francuski teniser Žo Vilfred Conga je nakon pobede nad Stanislasom Vavrinkom 6:4, 7:6(6), 3:6, 3:6, 6:4, izborio četvrtfinale Rolan Garosa, u kojem će snage odmeriti sa najboljim teniserom sveta, Novakom Đokovićem.

*LINK - Tenis

Ana savladala Azarenku u Japanu - Tenis

Tenis - Ana savladala Azarenku u Japanu

Ana Ivanović je izborila plasman u četvrtfinale turnira u Tokiju, nakon što je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4.

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

VTA: Krunić ispala iz Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Krunić ispala iz Top 100

Na najnovijoj VTA listi, Srbija ponovo ima samo tri teniserke među sto najboljih, jer je Aleksandra Krunić pokvarila rejting.

ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost - Tenis

Tenis - ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost

Najnovija ATP lista nije donela bitnije promene u Top 10, a Viktor Troicki je prvi put posle suspenzije među 200 najboljih tenisera sveta.

Francuska u finalu Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Francuska u finalu Dejvis kupa

Teniska reprezentacija Francuske je osvojila i trećibod u polufinalnom susretu Dejvis kupa sa Češkom,dok je Švajcarcima potreban još jedan bod za finale.

Srbija povela 2:0 protiv Indije - Tenis

Tenis - Srbija povela 2:0 protiv Indije

Teniska reprezentacija Srije je odlično počela duel sa Indijom za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, jer nakon prvog dana vodi protiv Indije 2:0.

VTA: Krunić napredovala do Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Krunić napredovala do Top 100

VTA lista objavljena posle US Opena donela je dosta promena u vrhu, a Aleksandra Krunić je napredovala do stotog mesta.

ATP: Novak uvećao prednost, Nišikori i Čilić u Top 10 - Tenis

Tenis - ATP: Novak uvećao prednost, Nišikori i Čilić u Top 10

Iako nije odbranio bodove iz prošlogodišnjeg finala, Novak Đoković posle US Opena ima veću prednost na čelu ATP liste u osnosu na Nadala.

Čilić je šampion US Opena - Tenis

Tenis - Čilić je šampion US Opena

Hrvatski teniser Marin Čilić je za 114 minuta u finalu US Opena savladao Keija Nišikorija, rezultatom 6:3, 6:3, 6:3, za prvi gren slem trofej u karijeri.

Serena uz Navratilovu i Evert - Tenis

Tenis - Serena uz Navratilovu i Evert

Serena Vilijams je osvajanjem US Opena došla do 18. gren slem trofeja u karijeri, koliko su osvojile i legendarne Kris Evert i Martina Navratilova.