Home Tenis

Tenis

04/06/2012 - 14:17 - Updated 04/06/2012 - 14:48

Kraj Rolan Garosa za Tipsarevića

Janko Tipsarević je izgubio duel osmine finala Rolan Garosa sa Nikolasom Amagrom, u tri seta, 6:4, 6:4, 6:4.

Premijerni susret Nikolasa Almagra i Janka Tipsarevića je završen porazom srpskog tenisera. Među osam najboljih na Rolan Garosu, plasirao se Španac pobedivši Srbina u tri seta na Suzan Lenglen terenu.

Almagro je u prva tri kola Otvorenog prvenstva Francuske pobeđivao Lorencija, Bagdatisa i Majera, a među osam najboljih se plasirao bez izgubljenog seta.

Almagro je 12. nosilac na Rolan Garosu, u karijeri je osvojio 12 ATP turnira, a četvrtfinala u Parizu je igrao 2008. i 2010. godine.

Prvi gem je trajao čak 10 minuta, u kojem je Janko spasio tri brejk lopte i poveo sa 1:0. Drugu brejk loptu je spasio osvajanjem poena u kojem je odigrano čak 43 udarca.

Već u narednom gemu Janko je od dve brejk lopte iskoristio prvu i sigurnim servis gemom poveo sa 3:0.

Tada se rezigrao Španac i uspeo je da vreti brejk, a u devetom gemu oduzima servis Janku i servira za set. Posle 48 minuta igre, Almagro je poveo sa 1:0 u setovima. Tipsarević je napravio osam vinera uz devet neiznuđenih grešaka, dok je Španac napravio čak 18 neodbranjivih udaraca uz samo 4 greške.

I na startu drugog seta, Almagro je imao brejk prilike koje nije pretvorio u gem, ali je u sedmom gemu uspeo da oduzme servis Janku. Po nekom nepisanom pravilu, sedmi gem je najčešće presudan za set i to pravilo se potvrdilo i danas. Španac je i drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4, posle 46 minuta igre.

I treći set je bio repriza prethodna dva, a konačan rezultat ipak ne odražava objektivnu sliku odnosa snaga na terenu. Janko je igrao veoma dobro, ali je njegov protivnik briljirao i u pojedinim trenucima je imao sportsku sreću na svojoj strani.

Francuski teniser Žo Vilfred Conga je nakon pobede nad Stanislasom Vavrinkom 6:4, 7:6(6), 3:6, 3:6, 6:4, izborio četvrtfinale Rolan Garosa, u kojem će snage odmeriti sa najboljim teniserom sveta, Novakom Đokovićem.

*LINK - Tenis

U ruskom polufinalu slavila Šarapova - Tenis

Tenis - U ruskom polufinalu slavila Šarapova

Marija Šarapova je prevazišla delikatne, vetrovite, uslove za igru i pobedom nad Ekaterinm Makarovom u dva seta izborila plasman u četvrto finale u Melburnu.

Serena savladala hrabru Kiz  - Tenis

Tenis - Serena savladala hrabru Kiz

Sereni Vilijams je bilo potrebno čak devet meč lopti da bi savladala Medison Kiz 7:6(5), 6:2, za plasman u njeno šesto finale Australijan opena.

Đoković nerešiv problem za Raonića - Tenis

Tenis - Đoković nerešiv problem za Raonića

Novak Đoković je i u petom duelu sa Milošem Raonićem zabeležio pobedu, rezultatom 7:6(5), 6:4, 6:2 najbolji teniser sveta izborio je plasman u polufinale.

Serena savladala Cibulkovu za polufinale - Tenis

Tenis - Serena savladala Cibulkovu za polufinale

Serena Vilijams je prekinula niz mečeva u koje je sporo ulazila, za polufinale Australijan opena silovito je napala Dominiku Cibulkovu i slavila je 6:2, 6:2.

Osveta šampiona u četvrtfinalu - Tenis

Tenis - Osveta šampiona u četvrtfinalu

Branilac titule u Melburnu, Stanislas Vavrinka se revančirao Keiju Nišikoriju za poraz u četvrtfinalu US opena, pobedom u istoj fazi takmičenja u Australiji.

Šarapova preslišala Bušar za polufinale - Tenis

Tenis - Šarapova preslišala Bušar za polufinale

Marija Šarapova je održala čas tenisa Kanađanki Eženi Bušar, i posle 78 minuta provedenih na terenu, Ruskinja je slavila plasman u polufinale.

Đoković-Raonić direktno na Eurosportu - Tenis

Tenis - Đoković-Raonić direktno na Eurosportu

Desetog takmičarskog dana na Australijan openu, Novak Đoković i Miloš Raonić igraće za polufinale, uz direktan prenos na Eurosportu, 28.01. u 9.30h.

Mari utišao "Rod Lejver arenu" - Tenis

Tenis - Mari utišao "Rod Lejver arenu"

Briatanac Endi Mari izborio je plasman u polufinale Australijan opena nakon trijumfa nad Australijancem Nikom Kirjosom u tri seta, rezultatom 6:3, 7:5, 6:4.

Berdih deklasirao Nadala - Tenis

Tenis - Berdih deklasirao Nadala

Čeh Tomaš Berdih je odigrao gren slem četvrtfinale svoje karijere u kojem je posle 17 poraza savladao Rafaela Nadala u tri seta, rezultatom 6:2, 6:0, 7:6(5).

Cibulkova eliminisala dvostruku šampionku Australije - Tenis

Tenis - Cibulkova eliminisala dvostruku šampionku Australije

Prošlogodišnja finalistkinja, Dominika Cibulkova je u fantastičnom meču savladala Viktoriju Azarenku rezultatom 6:2, 3:6, 6:3.