Home Tenis

Tenis

04/06/2012 - 14:17 - Updated 04/06/2012 - 14:48

Kraj Rolan Garosa za Tipsarevića

Janko Tipsarević je izgubio duel osmine finala Rolan Garosa sa Nikolasom Amagrom, u tri seta, 6:4, 6:4, 6:4.

Premijerni susret Nikolasa Almagra i Janka Tipsarevića je završen porazom srpskog tenisera. Među osam najboljih na Rolan Garosu, plasirao se Španac pobedivši Srbina u tri seta na Suzan Lenglen terenu.

Almagro je u prva tri kola Otvorenog prvenstva Francuske pobeđivao Lorencija, Bagdatisa i Majera, a među osam najboljih se plasirao bez izgubljenog seta.

Almagro je 12. nosilac na Rolan Garosu, u karijeri je osvojio 12 ATP turnira, a četvrtfinala u Parizu je igrao 2008. i 2010. godine.

Prvi gem je trajao čak 10 minuta, u kojem je Janko spasio tri brejk lopte i poveo sa 1:0. Drugu brejk loptu je spasio osvajanjem poena u kojem je odigrano čak 43 udarca.

Već u narednom gemu Janko je od dve brejk lopte iskoristio prvu i sigurnim servis gemom poveo sa 3:0.

Tada se rezigrao Španac i uspeo je da vreti brejk, a u devetom gemu oduzima servis Janku i servira za set. Posle 48 minuta igre, Almagro je poveo sa 1:0 u setovima. Tipsarević je napravio osam vinera uz devet neiznuđenih grešaka, dok je Španac napravio čak 18 neodbranjivih udaraca uz samo 4 greške.

I na startu drugog seta, Almagro je imao brejk prilike koje nije pretvorio u gem, ali je u sedmom gemu uspeo da oduzme servis Janku. Po nekom nepisanom pravilu, sedmi gem je najčešće presudan za set i to pravilo se potvrdilo i danas. Španac je i drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4, posle 46 minuta igre.

I treći set je bio repriza prethodna dva, a konačan rezultat ipak ne odražava objektivnu sliku odnosa snaga na terenu. Janko je igrao veoma dobro, ali je njegov protivnik briljirao i u pojedinim trenucima je imao sportsku sreću na svojoj strani.

Francuski teniser Žo Vilfred Conga je nakon pobede nad Stanislasom Vavrinkom 6:4, 7:6(6), 3:6, 3:6, 6:4, izborio četvrtfinale Rolan Garosa, u kojem će snage odmeriti sa najboljim teniserom sveta, Novakom Đokovićem.

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Tenis

Federer i Nadal zajedno slabiji od Novaka, progres Srba - Tenis

Tenis - Federer i Nadal zajedno slabiji od Novaka, progres Srba

Novak Đoković je na vrhu ATP liste sa više osvojenih bodova, nego Rafael Nadal i Rodžer Federer zajedno.

Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu - Tenis

Tenis - Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu

Evert će učestvovati u novom pan-evropskom šou “Tenis za Evert”, komentarisaće žensko finale i pojavljivaće se kao gošća u emisijama Eurosporta.

VTA: Jelena stagnira, Ana pokvarila rejting - Tenis

Tenis - VTA: Jelena stagnira, Ana pokvarila rejting

Najnovija VTA lista donela je manje promene među deset najboljih teniserki sveta, od danas je Simona Halep prva pratilja Serene Vilijams.

Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni - Tenis

Tenis - Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni

Fabio Fonjini je priredio senzaciju na šljaci u Barseloni, savladao je Rafaela Nadala u prvom meču na turniru, a Španac je svoju igru opisao kao vulgarnu.

Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića

Pored osvajanja i trećeg Mastersa u sezoni, Novak Đoković je postavio rekord ATP liste, kao teniser koji je napravio najveću prednost na čelu u odnosu na drugop

Bez promena na VTA listi - Tenis

Tenis - Bez promena na VTA listi

Na rang listi Ženske teniske asocijacije nije bilo značajnijih pomeranja, jer je većina takmičarki odmarala, jer su na programu bili mečevi FED kupa.

Istorijski trijumf Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Istorijski trijumf Novaka Đokovića

Najbolji teniser sveta je pobedom nad Tomašom Berdihom 7:5, 4:6, 6:3 u finalu turnira u Monte Karlu osvoji i treći Masters u sezoni.

"Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu - Tenis

Tenis - "Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu

Najbolji teniser sveta je demonstrirao moć u duelu sa Rafaelom Nadalom, rezultatom 6:3, 6:3, Novak Đoković je izborio plasman u finale Mastersa u Monte Karlu.

Novak deklasirao Čilića - Tenis

Tenis - Novak deklasirao Čilića

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je održao čas tenisa šampionu US Opena, Marinu Čiliću, u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu.

Đoković rutinski savladao Austrijanca - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Austrijanca

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je bez većih problema u dva seta savladao Andreasa Hajder-Maurera, za četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.