06/06/2012 - 02:53 - Updated 06/06/2012 - 14:33

Fenomenalni Novak u polufinalu

Fenomenalni Novak  - Tenis

4 meč lopte je spasio Novak Đoković u četvrtfinalnom meču Rolan Garosa sa Žoom Vilfredom Congom. epskom duelu koji će se pamtiti

Novak Đoković je ponovo iskušavao jačinu svojih nerava kao i jačinu srca svojih navijača.

I ponovo je pokazao da samo pravi šampioni mogu da dobiju izgubljeni meč, u pet setova sa 6:1, 5:7, 5:7, 7:6 (8-6), 6:1.

Žo Vilfred Conga je odigrao meč svoje karijere i napadao je Srbina novakovim oružijem. Fantastičnu defanzivnu igru je prikazao Francuz, što je u pojedinim trenutcima meča Novaka dovodilo do sloma živaca. Takođe, njegovi ofanzivni udarci su bili duboki i često je lopticama čistio linije.

Ali Srbin je još jednom pokazao i dokazao da nije slučajno prvi reket sveta, kojem nedostaju još dva koraka da uđe u istoriju modernog tenisa.

Ako Novak osvoji Rolan Garos, postaće prvi teniser posle Roda Lejvera (1969) koji je zaredom osvojio sva četiri Gren slem turnira. To znači da najverovatnije za života svih nas se neće pojaviti teniser sa takvim dostignućem.

Ako se pogledaju statistički podaci posle 3 i 4 odigrana seta, nameće se utisak da rezultat nije logičan. Osim u uspešnosti i broju izlazaka na mrežu, Novak je po svim parametrima igre bio bolji.

Fenomenalni Novak - Tenis

Conga je u prelomnim trenucima meča bio briljantan. Njegovi servisi su bili adut koji je korišćen mnogo puta, a skoro sve duge lopte su završavale u terenu.

Novak je ekspresno dobio prvi set, za samo 21 minut, ali je u drugom setu zaigrao neki drugi Conga. Francuz je taj period igre rešio u svoju korist brejkom u 12. gemu.

Sjajan treći gem trećeg seta su odigrali četvrtfinalisti, a posle nekoliko spektakularnih poena, Novak je napravio brejk za 2:1. Srbin je dozvolio Francuzu brz povratak u meč, ribrejkom već u narednom gemu, kojim je Conga povratio samopouzdanje i zaboravio na gubitak servisa.

Završnica trećeg seta je bila identična kao i u drugom, a četvrti set je doneo pravi triler na Filip Šatrije terenu.

U čevrtom setu prvi je do brejk šansi došao Đoković u petom gemu, imao je dve u nizu. Međutim, Conga je vezao tri neodbranjiva servisa, Novak se na kratko zadržao u gemu, ali je Francuz ipak poveo sa 3:2.

Novu šansu Đoković je imao pri rezultatu 4:4, ali mu Conga ponovo nije dao ozbiljnu priliku da bilo šta napravi – odservirao je as na brejk lopti, zatim je smestio paralelu na liniju, a novim asom je osvojio gem.

U sledećem gemu Novak se suočavao sa dve vezane meč lopte – prvu je spasao odličnim volejom posle dugog poena, a zatim je najviše zahvaljujući preciznim servisima izjednačio na 5:5.

U 12. gemu Đoković je spasao još dve meč lopte i bolje je počeo taj-brejk, pošto je poveo 2:0. Međutim, Conga tada vezuje četiri uzastopna poena ali Novak uzvraća istom merom. Imao je Srbin dve set lopte na 6:4, ali je Francuz spasio obe. Sledeću priliku da osvoji set Noak koristi i u potpunosti prizemljuje protivnika.

Posle brejka na startu petog seta, Conga je delovao demoralisano. Kompletan peti set je bio repriza prvog, u kojem je najbolji teniser sveta prosto samleo protivnika.

Novak će u polufinalu igrati sa Rodžerom Federerom, koji je gubio sa 2-0 u setovima, ali je ipak pobedio Huana Martina del Potra sa 3:6, 6:7, 6:2, 6:0, 6:3.

*LINK - Tenis

US Open bez šampiona - Tenis

Tenis - US Open bez šampiona

Rafael Nadal je objavio da neće braniti tituluna turniru u Flašing Medousu u Njujorku, koji počinje 25. avgusta.

VTA: Ana među deset najboljih - Tenis

Tenis - VTA: Ana među deset najboljih

Na poslednjoj VTA listi, Srbija je jedina zamlja koja ima dve teniserke među deset najboljih n svetu, Anu Ivanović na devetom i Jelenu Janković na desetom mestu

80. titula Rodžera Federera - Tenis

Tenis - 80. titula Rodžera Federera

Maestro iz Bazela, Rodžer Federer je u Sinsinatiju šesti put osvojio turnir, u isto toliko finala, što je njegov jubilarni 80. ATP trofej u karijeri.

ATP: Novakova prednost raste i pored poraza - Tenis

Tenis - ATP: Novakova prednost raste i pored poraza

I pored eliminacije na turniru u SInsinatiju, prednost Novaka Đokovića na čelu ATP liste u odnosu na Rafaela Nadala je skoro duplirana.

Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju - Tenis

Tenis - Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju

Serena Vilijams je trijumfom nad Anom Ivanović u finalu turnira u Sinsinatiju, prvi put u karijeri osvojila taj turnir.

Ana u finalu Sinsinatija - Tenis

Tenis - Ana u finalu Sinsinatija

Ana Ivanović je u dramatičnom polufinalnom meču turnira u Sinsinatiju uspela da savlada Mariju Šarapovu rezultatom 6:2, 5:7, 7:5.

Serena ubedljiva protiv Jelene - Tenis

Tenis - Serena ubedljiva protiv Jelene

Najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je dozvolila Jeleni Janković da osvoji samo četiri gema u četvrtfinalnom duelu Masters turnira u Sinsinatiju.

Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića - Tenis

Tenis - Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića

Novak Đoković će morati da sačeka bar još jednu godinu da osvoji jedini masters koji nema u kolekciji, turnir u Sinsinatiju.

Ana Ivanović lako do polufinala - Tenis

Tenis - Ana Ivanović lako do polufinala

Ana Ivanović je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na turniru u Sinsinatiju pobedom nad Jelinom Svitolinom 6:2, 6:3.

Ana savladala i Kuznjecovu - Tenis

Tenis - Ana savladala i Kuznjecovu

Ana Ivanović je izborila plasman među osam najboljih teniserki na Mastersu u Sinsinatiju, pobedom u tri seta nad Svetlanom Kuznjecovom.