06/06/2012 - 02:53 - Updated 06/06/2012 - 14:33

Fenomenalni Novak u polufinalu

Fenomenalni Novak  - Tenis

4 meč lopte je spasio Novak Đoković u četvrtfinalnom meču Rolan Garosa sa Žoom Vilfredom Congom. epskom duelu koji će se pamtiti

Novak Đoković je ponovo iskušavao jačinu svojih nerava kao i jačinu srca svojih navijača.

I ponovo je pokazao da samo pravi šampioni mogu da dobiju izgubljeni meč, u pet setova sa 6:1, 5:7, 5:7, 7:6 (8-6), 6:1.

Žo Vilfred Conga je odigrao meč svoje karijere i napadao je Srbina novakovim oružijem. Fantastičnu defanzivnu igru je prikazao Francuz, što je u pojedinim trenutcima meča Novaka dovodilo do sloma živaca. Takođe, njegovi ofanzivni udarci su bili duboki i često je lopticama čistio linije.

Ali Srbin je još jednom pokazao i dokazao da nije slučajno prvi reket sveta, kojem nedostaju još dva koraka da uđe u istoriju modernog tenisa.

Ako Novak osvoji Rolan Garos, postaće prvi teniser posle Roda Lejvera (1969) koji je zaredom osvojio sva četiri Gren slem turnira. To znači da najverovatnije za života svih nas se neće pojaviti teniser sa takvim dostignućem.

Ako se pogledaju statistički podaci posle 3 i 4 odigrana seta, nameće se utisak da rezultat nije logičan. Osim u uspešnosti i broju izlazaka na mrežu, Novak je po svim parametrima igre bio bolji.

Fenomenalni Novak - Tenis

Conga je u prelomnim trenucima meča bio briljantan. Njegovi servisi su bili adut koji je korišćen mnogo puta, a skoro sve duge lopte su završavale u terenu.

Novak je ekspresno dobio prvi set, za samo 21 minut, ali je u drugom setu zaigrao neki drugi Conga. Francuz je taj period igre rešio u svoju korist brejkom u 12. gemu.

Sjajan treći gem trećeg seta su odigrali četvrtfinalisti, a posle nekoliko spektakularnih poena, Novak je napravio brejk za 2:1. Srbin je dozvolio Francuzu brz povratak u meč, ribrejkom već u narednom gemu, kojim je Conga povratio samopouzdanje i zaboravio na gubitak servisa.

Završnica trećeg seta je bila identična kao i u drugom, a četvrti set je doneo pravi triler na Filip Šatrije terenu.

U čevrtom setu prvi je do brejk šansi došao Đoković u petom gemu, imao je dve u nizu. Međutim, Conga je vezao tri neodbranjiva servisa, Novak se na kratko zadržao u gemu, ali je Francuz ipak poveo sa 3:2.

Novu šansu Đoković je imao pri rezultatu 4:4, ali mu Conga ponovo nije dao ozbiljnu priliku da bilo šta napravi – odservirao je as na brejk lopti, zatim je smestio paralelu na liniju, a novim asom je osvojio gem.

U sledećem gemu Novak se suočavao sa dve vezane meč lopte – prvu je spasao odličnim volejom posle dugog poena, a zatim je najviše zahvaljujući preciznim servisima izjednačio na 5:5.

U 12. gemu Đoković je spasao još dve meč lopte i bolje je počeo taj-brejk, pošto je poveo 2:0. Međutim, Conga tada vezuje četiri uzastopna poena ali Novak uzvraća istom merom. Imao je Srbin dve set lopte na 6:4, ali je Francuz spasio obe. Sledeću priliku da osvoji set Noak koristi i u potpunosti prizemljuje protivnika.

Posle brejka na startu petog seta, Conga je delovao demoralisano. Kompletan peti set je bio repriza prvog, u kojem je najbolji teniser sveta prosto samleo protivnika.

Novak će u polufinalu igrati sa Rodžerom Federerom, koji je gubio sa 2-0 u setovima, ali je ipak pobedio Huana Martina del Potra sa 3:6, 6:7, 6:2, 6:0, 6:3.

*LINK - Tenis

Neverovatan preokret Jelene Janković - Tenis

Tenis - Neverovatan preokret Jelene Janković

Mona Bartel je imala četiri meč lopte, ali je Jelena Janković u Štutgartu napravila spektakularan preokret za plasman među 16 najboljih.

ATP: Raste prednost Nadala  - Tenis

Tenis - ATP: Raste prednost Nadala

Iako je u Monte Karlu ispao pre Novaka Đokovića, Rafael nadal je na najnovijoj ATP listi uvećao prednost u odnosu na drugog tenisera sveta.

Bez većih promena na VTA listi - Tenis

Tenis - Bez većih promena na VTA listi

Zbog mečeva u FED kupu, minule nedelje većina teniserki je odmarala, a osvojeni bodovi u takmičenju reprezentacija nisu mnogo uticali na izgled VTA liste.

Vavrinka osvojio Monte Karlo - Tenis

Tenis - Vavrinka osvojio Monte Karlo

San o osvajanju Mastersa u Kneževini, još neko vreme će sanjati Rodžer Federer, jer je danas poražen u finalu od Stanislasa Vavrinke u tri seta.

Švajcarsko finale u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Švajcarsko finale u Monte Karlu

Rodžer Federer je savladao Novaka Đokovića u polufinalu Mastersa u Monte Karlu, a za titulu će se boriti sa Stanislasom Vavrinkom, koji je savladao Ferera.

Težak dan za nosioce, Ferer savladao Nadala - Tenis

Tenis - Težak dan za nosioce, Ferer savladao Nadala

Novak Šoković i Rodžer Federer su uz dosta muke izborili plasman u polufinale Mastersa u Monte Karlu, a osmostruki šampion je završio takmičenje.

Novak izgubio gem za četvrtfinale u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Novak izgubio gem za četvrtfinale u Monte Karlu

Novak Đoković je i u osmini finala Masters u Monte Karlu demonstrirao klasu, prepustio je Špancu Pablu Karenju Busti tek svaki četvrti poen.

Montanjes osvojio samo gem - Tenis

Tenis - Montanjes osvojio samo gem

Branilac titule na Mastersu u Monte Karlu, Novak Đoković je ubedljivo startovao turnir ekspresnom pobednom nad Albertom Montanjesom, 6:1, 6:0.

ATP: Zatišje pred buru - Tenis

Tenis - ATP: Zatišje pred buru

Nova ATP lista nije donela mnogo promena uoči starta sezone na zemljanoj podlozi, Nadal ima 2050 bodova prednosti u odnosu na Novaka Đokovića.

Jelena stala u finalu u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena stala u finalu u Bogoti

Srpkinja Jelena Janković nije uspela da odbrani titulu u Kolumbiji, jer je u finalu VTA turnira u Bogoti izgubila od Francuskinje Karoline Garsije 6:3, 6:4.