Tenis

06/06/2012 - 23:04 - Updated 07/06/2012 - 01:02

RG: Špansko polufinale

David Ferer je razočarao Britance pobedom nad Endijem Marejom, dok je Rafael Nadal pobedio sunarodnjaka Nikolasa Almagra

Ferer i Nadal će se u petak sastati u polufinalu Rolan Garosa, gde će se boriti za mesto u finalu koje je na programu u nedelju.

U meču u kojem je kiša na 24 minuta prekinula program u trećem setu, velika nada Britanaca i četvrti nosliac, Endi Marej je imao mnogo problema da sačuva svoje servis gemove od, specijaliste za zemljane terene, Španca Davida Ferera.

Marej nikada nije pobedio, šestog nosioca, Ferera na šljaci i uprkos osvajanju drugog seta u taj-brejku, nije delovao zadovoljno uslovima za igru ili svojom strategijom, dok je njegov trener i trostruki šampion Rolan Garosa, Ivan Lendl delovao žalosno na tribinama Suzan Lenglan terena.

Marej je ponovo ostao bez Gren slem trofeja u svojoj karijeri, a priliku da izađe iz naizgled bezizlazne situacije, Škot će imati krajem juna kada počne Vimbldon.

Marej je napravio 59 neiznuđenih grešaka, a Ferer čak 27 manje, ali najveći problem leži u drugom servisu koji je danas izdao Škota. Samo 39% poena je Marej osvojio na svoj drugi servis. Potpuno je demoralisan bio Marej kada je Ferer napravio treći, pobednički brejk u četvrtom setu.

Ferer, poznat i po nadimku "Zid" je postavio neprobojnu barijeru protivniku i održavajući visok nivo igre i koncentracije, uspeo na kraju da dotuče protivnika sa 3:1, po setovima 4-6 7-6 (7-3) 3-6 2-6.

Škot je postepeno dobijao pobedničku inerciju kada je izjednačio u setovima, ali je ubrzo kiša uzrokovala pauzu, koja nije dobrodošla Endiju Mareju.

RG: Špansko polufinale - Tenis

U polufinalu Rolan Garosa, protivnik Davida Ferera će biti najbolji španski teniser Rafael Nadal, što je danas sa 3:0 pobedio zemljaka Nikolasa Almagra po setovima 7:6(4), 6:2, 6:3.

Almagro se u prvom setu držao dosta dobro. Čuvao je svoj servis, ali je pao tek u taj-brejku 7:6. Drugi set je Nadal dobio bez većih problema i bez većeg otpora Alamgra 6:2, a u trećem je Almagro igrao ponovo veoma dobro.

Almagro je u trećem setu imao tri brejk šanse, ali na njegovu žalost nije ih iskoristio, dok je Nadal jednim brejkom došao do osvajanja seta sa 6:3 i prolaza u polufinale. Najbolji španski teniser je sa novom maksimalnom pobedom od 3:0 i dalje bez izgubljenog seta na turniru.

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Tenis

Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu - Tenis

Tenis - Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu

Evert će učestvovati u novom pan-evropskom šou “Tenis za Evert”, komentarisaće žensko finale i pojavljivaće se kao gošća u emisijama Eurosporta.

Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni - Tenis

Tenis - Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni

Fabio Fonjini je priredio senzaciju na šljaci u Barseloni, savladao je Rafaela Nadala u prvom meču na turniru, a Španac je svoju igru opisao kao vulgarnu.

Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića

Pored osvajanja i trećeg Mastersa u sezoni, Novak Đoković je postavio rekord ATP liste, kao teniser koji je napravio najveću prednost na čelu u odnosu na drugop

Bez promena na VTA listi - Tenis

Tenis - Bez promena na VTA listi

Na rang listi Ženske teniske asocijacije nije bilo značajnijih pomeranja, jer je većina takmičarki odmarala, jer su na programu bili mečevi FED kupa.

Istorijski trijumf Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Istorijski trijumf Novaka Đokovića

Najbolji teniser sveta je pobedom nad Tomašom Berdihom 7:5, 4:6, 6:3 u finalu turnira u Monte Karlu osvoji i treći Masters u sezoni.

"Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu - Tenis

Tenis - "Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu

Najbolji teniser sveta je demonstrirao moć u duelu sa Rafaelom Nadalom, rezultatom 6:3, 6:3, Novak Đoković je izborio plasman u finale Mastersa u Monte Karlu.

Novak deklasirao Čilića - Tenis

Tenis - Novak deklasirao Čilića

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je održao čas tenisa šampionu US Opena, Marinu Čiliću, u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu.

Đoković rutinski savladao Austrijanca - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Austrijanca

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je bez većih problema u dva seta savladao Andreasa Hajder-Maurera, za četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Đoković savladao Španca u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Španca u Monte Karlu

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je zabeležio pobedu na startu turnira u Monte Karlu, rezultatom 6:1, 6:4 Srbin je izborio plasman u treće kolo.

Herojska pobeda Troickog - Tenis

Tenis - Herojska pobeda Troickog

Viktor Troicki je posle velike borbe savladao Martina Kližana, u prvom kolu mastersa u Monte Karlu Srbin je slavio rezultatom 7:6(5), 5:7, 6:2.