Tenis

06/06/2012 - 23:04 - Updated 07/06/2012 - 01:02

RG: Špansko polufinale

David Ferer je razočarao Britance pobedom nad Endijem Marejom, dok je Rafael Nadal pobedio sunarodnjaka Nikolasa Almagra

Ferer i Nadal će se u petak sastati u polufinalu Rolan Garosa, gde će se boriti za mesto u finalu koje je na programu u nedelju.

U meču u kojem je kiša na 24 minuta prekinula program u trećem setu, velika nada Britanaca i četvrti nosliac, Endi Marej je imao mnogo problema da sačuva svoje servis gemove od, specijaliste za zemljane terene, Španca Davida Ferera.

Marej nikada nije pobedio, šestog nosioca, Ferera na šljaci i uprkos osvajanju drugog seta u taj-brejku, nije delovao zadovoljno uslovima za igru ili svojom strategijom, dok je njegov trener i trostruki šampion Rolan Garosa, Ivan Lendl delovao žalosno na tribinama Suzan Lenglan terena.

Marej je ponovo ostao bez Gren slem trofeja u svojoj karijeri, a priliku da izađe iz naizgled bezizlazne situacije, Škot će imati krajem juna kada počne Vimbldon.

Marej je napravio 59 neiznuđenih grešaka, a Ferer čak 27 manje, ali najveći problem leži u drugom servisu koji je danas izdao Škota. Samo 39% poena je Marej osvojio na svoj drugi servis. Potpuno je demoralisan bio Marej kada je Ferer napravio treći, pobednički brejk u četvrtom setu.

Ferer, poznat i po nadimku "Zid" je postavio neprobojnu barijeru protivniku i održavajući visok nivo igre i koncentracije, uspeo na kraju da dotuče protivnika sa 3:1, po setovima 4-6 7-6 (7-3) 3-6 2-6.

Škot je postepeno dobijao pobedničku inerciju kada je izjednačio u setovima, ali je ubrzo kiša uzrokovala pauzu, koja nije dobrodošla Endiju Mareju.

RG: Špansko polufinale - Tenis

U polufinalu Rolan Garosa, protivnik Davida Ferera će biti najbolji španski teniser Rafael Nadal, što je danas sa 3:0 pobedio zemljaka Nikolasa Almagra po setovima 7:6(4), 6:2, 6:3.

Almagro se u prvom setu držao dosta dobro. Čuvao je svoj servis, ali je pao tek u taj-brejku 7:6. Drugi set je Nadal dobio bez većih problema i bez većeg otpora Alamgra 6:2, a u trećem je Almagro igrao ponovo veoma dobro.

Almagro je u trećem setu imao tri brejk šanse, ali na njegovu žalost nije ih iskoristio, dok je Nadal jednim brejkom došao do osvajanja seta sa 6:3 i prolaza u polufinale. Najbolji španski teniser je sa novom maksimalnom pobedom od 3:0 i dalje bez izgubljenog seta na turniru.

*LINK - Tenis

VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije - Tenis

Tenis - VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije

Iako je u finalu turnira u Tokiju savladala Karolinu Voznjacki, Ana Ivanović nije napredovala na VTA listi, za razliku od Dankinje.

Zatišje na ATP listi - Tenis

Tenis - Zatišje na ATP listi

Poslednja ATP lista nije donela bitnije promene u odnosu na prošli ponedeljak, Novak je lider, a drugi srpski teniseri su zabeležili diskretne pomake.

Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru - Tenis

Tenis - Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru

Ana Ivanović je nadigrala Karolinu Voznjacki u dva seta u finalu Toraj Pan Pacifik opena u Tokiju i osvojila je četvrtu titulu u sezoni.

Sezona je završena za Azarenku - Tenis

Tenis - Sezona je završena za Azarenku

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka neće nastupati na preostalim turnirima u tekućoj sezoni zbog povreda.

Li Na završava karijeru - Tenis

Tenis - Li Na završava karijeru

Prva teniserka iz Azije koja je osvojila gren slem titulu, Kineskinja Li Na je najavila završetak profesionalne karijere.

Žreb Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Žreb Dejvis kupa

Žrebom Dejvis kupa, koji je održan u Dubaiju, odlučeno je da se u prvom kolu naredne godine sastanu Srbija i Hrvatska.

Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju - Tenis

Tenis - Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju

Ana Ivanović je zabeležila novu pobedu u Japanu, savladala je Nemicu Anđelik Kerber u dva seta, rezultatom 7:5, 6:3 i izborila mesto u finalu VTA turnira.

Ana najzad savladala Šafarovu - Tenis

Tenis - Ana najzad savladala Šafarovu

Ana Ivanović je izborila polufinale VTA turnira u Tokiju, nakon što je zabeležila prvu pobedu u poslednjih šest duela sa Čehinjom, Lusi Šafarovom.

Ana savladala Azarenku u Japanu - Tenis

Tenis - Ana savladala Azarenku u Japanu

Ana Ivanović je izborila plasman u četvrtfinale turnira u Tokiju, nakon što je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4.

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.