07/06/2012 - 12:43 - Updated 07/06/2012 - 13:30

RG: Polufinalni dan

RG: Polufinalni dan - Tenis
Reuters

Ukoliko ne bude kiše, danas u 14.00h počinje pretposlednji takmičarski dan u konkurenciji žena na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu

Prve na teren izlaze Australijanka Samanta Stosur i Italijanka Sara Erani. Da li će Erani nastaviti sa izbacivanjem favoritkinja ili će Stosurova zaigrati u novom finalu Gren slem turnira, pogledajte u direktnom prenosu na Eurosportu. Stosurova je šesta teniserka planeta, a dobila je svih pet prethodnih duela protiv Eranijeve koja je trenutno 24 na WTA listi.

Sara Erani je sa Robertom Vinći izborila plasman u finale Rolan Garosa u konkurenciji ženskih dublova, pobedom nad španskim dublom, Nuria Llagostera Vives Maria i Hose Martinez Sančez.

Posle duela Australijanke i Italijanke, na teren "Filip Šatrije" izlaze Ruskinja Marija Šarapova i Čehinja Petra Kvitova.

Druga teniserka sveta Šarapova i četvrta Kvitova će šesti put igrati jedna protiv druge, a Ruskinja vodi u međusobnim duelima sa 3-2. Plasmanom u finale, Marija Šarapova će postati prva teniserka sveta, a i osvetiće se Kvitovoj za poraz u finalu Vimbldona 2011. godine

*LINK - Tenis

Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala - Tenis

Tenis - Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala

Ana Ivanović je ponovo dominirala na turniru u Pekingu, u dva seta Srpkinja je savladala Rominu Oprandi rezultatom 6:4, 6:2.

Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu

U svom prvom meču posle US Opena, Novak Đoković je uz dosta fluktuacija u kvalitetu igre došao do trijumfa u dva seta na startu turnira u Kini.

Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić   - Tenis

Tenis - Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić

Ana Ivanović je ubedljivo startovala turnir u Pekingu, savladala je Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, rezultatom 6:2, 6:1.

Troicki odličan na startu u Pekingu - Tenis

Tenis - Troicki odličan na startu u Pekingu

Viktor Troicki je još jednom po povratku na teren demonstrirao sjajan tenis, savladao je Mihaila Južnog u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Kini.

Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje - Tenis

Tenis - Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje

Najbolji teniser sveta je Novak Đoković, koji je sakupio 12.150 bodova, 3.515 više od drugoplasiranog Rafaela Nadala.

VTA: Ana napreduje, Bojana pada - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Bojana pada

Na poslednjoj rang listi Ženske teniske asocijacije, najbolja srpska teniserka je Ana Ivanović, koja zauzima deveto mesto.

Kvitova slavila u Kini - Tenis

Tenis - Kvitova slavila u Kini

VTA turnir u Vuhanu, koji je obeležilo mnogo predaja teniserki, okončen je trijumfom Čehinje Petre Kvitove.

Mari šampion u Šenženu - Tenis

Tenis - Mari šampion u Šenženu

Posle više od godinu dana, Endi Mari je osvojio trofej na ATP turu, pobedom u finalu turnira u Šaenženu.

Troicki bez polufinala u Kini - Tenis

Tenis - Troicki bez polufinala u Kini

Posle eliminacije prvog nosioca, Viktor Troicki nije uspeo da savlada Kolumbijca Santjaga Hiralda i izbori plasman među četiri najbolja u Šenženu.

Troicki savladao Ferera u Šenženu - Tenis

Tenis - Troicki savladao Ferera u Šenženu

Viktor Troicki je nastavio sa nadahnutim partijama i zabeležio je najveću pobedu posle suspenzije, savladao je prvog nosioca Davida Ferera 6:3, 6:4, za četvrtfi