07/06/2012 - 12:43 - Updated 07/06/2012 - 13:30

RG: Polufinalni dan

RG: Polufinalni dan - Tenis
Reuters

Ukoliko ne bude kiše, danas u 14.00h počinje pretposlednji takmičarski dan u konkurenciji žena na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu

Prve na teren izlaze Australijanka Samanta Stosur i Italijanka Sara Erani. Da li će Erani nastaviti sa izbacivanjem favoritkinja ili će Stosurova zaigrati u novom finalu Gren slem turnira, pogledajte u direktnom prenosu na Eurosportu. Stosurova je šesta teniserka planeta, a dobila je svih pet prethodnih duela protiv Eranijeve koja je trenutno 24 na WTA listi.

Sara Erani je sa Robertom Vinći izborila plasman u finale Rolan Garosa u konkurenciji ženskih dublova, pobedom nad španskim dublom, Nuria Llagostera Vives Maria i Hose Martinez Sančez.

Posle duela Australijanke i Italijanke, na teren "Filip Šatrije" izlaze Ruskinja Marija Šarapova i Čehinja Petra Kvitova.

Druga teniserka sveta Šarapova i četvrta Kvitova će šesti put igrati jedna protiv druge, a Ruskinja vodi u međusobnim duelima sa 3-2. Plasmanom u finale, Marija Šarapova će postati prva teniserka sveta, a i osvetiće se Kvitovoj za poraz u finalu Vimbldona 2011. godine

*LINK - Tenis

Serena savladala Anu u Singapuru - Tenis

Tenis - Serena savladala Anu u Singapuru

Na startu VTA Šampionata u Singapuru, najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je rezultatom 6:4, 6:4 savladala Srpkinju, Anu Ivanović.

ATP: Napredak Troickog, Mari u Top 10 - Tenis

Tenis - ATP: Napredak Troickog, Mari u Top 10

Poslednja ATP lista nije donela promene u vrhu, Viktor Troicki je napravio skok do 104. mesta, a ime Janka Tipsarevića je izbrisano.

VTA: Ana napreduje, Krunić ponovo u Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Krunić ponovo u Top 100

Poslednja rang lista pre VTA Šampionata u Singapuru donela je diskretna pomeranja među deset najboljih teniserki sveta.

Žreb završnog VTA turnira u Singapuru - Tenis

Tenis - Žreb završnog VTA turnira u Singapuru

Poslednji turnir sezone okuplja osam najboljih teniserki u godini, a u Singapuru će se takmičiti i najbolja srpska teniserka Ana Ivanovic.

Preokret Marija za titulu u Beču - Tenis

Tenis - Preokret Marija za titulu u Beču

Endi Mari je posle velike borbe savladao u finalu Erste bank opena u Beču Španca Davida Ferera, posle tri odigrana seta.

Davidenko odlazi u penziju - Tenis

Tenis - Davidenko odlazi u penziju

Ruski teniser Nikolaj Davidenko objavio je da je došao kraj njegove profesionalne karijere.

Mari zaustavio Viktora u Beču - Tenis

Tenis - Mari zaustavio Viktora u Beču

Srpski teniser nije uspeo da priredi senzaciju i da savlada Endija Marija za finale turnira u Beču i povratak među sto najboljih tenisera sveta.

Sjajni Viktor u polufinalu u Beču - Tenis

Tenis - Sjajni Viktor u polufinalu u Beču

Viktor Troicki krupnim koracima ide ka 100 najboljih tenisera sveta, savladao je Tomaša Belučija u tri seta za polufinale ATP 250 turnira u Beču

Troicki superioran u Beču - Tenis

Tenis - Troicki superioran u Beču

Viktor Troicki je zabeležio novu pobedu na ATP 250 turniru u Beču, srpski teniser savladao je Lukaša Rosola u dva seta, rezultatom 6:3, 6:2, za 55 minuta igre.

Krunićeva u osmini finala u Moskvi - Tenis

Tenis - Krunićeva u osmini finala u Moskvi

Srpkinja Aleksandra Krunić izborila je plasman među 16 najboljih teniserki na Kupu Kremlja, nakon trijumfa u duelu sa Karolinom Garsijom.