07/06/2012 - 12:43 - Updated 07/06/2012 - 13:30

RG: Polufinalni dan

RG: Polufinalni dan - Tenis
Reuters

Ukoliko ne bude kiše, danas u 14.00h počinje pretposlednji takmičarski dan u konkurenciji žena na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu

Prve na teren izlaze Australijanka Samanta Stosur i Italijanka Sara Erani. Da li će Erani nastaviti sa izbacivanjem favoritkinja ili će Stosurova zaigrati u novom finalu Gren slem turnira, pogledajte u direktnom prenosu na Eurosportu. Stosurova je šesta teniserka planeta, a dobila je svih pet prethodnih duela protiv Eranijeve koja je trenutno 24 na WTA listi.

Sara Erani je sa Robertom Vinći izborila plasman u finale Rolan Garosa u konkurenciji ženskih dublova, pobedom nad španskim dublom, Nuria Llagostera Vives Maria i Hose Martinez Sančez.

Posle duela Australijanke i Italijanke, na teren "Filip Šatrije" izlaze Ruskinja Marija Šarapova i Čehinja Petra Kvitova.

Druga teniserka sveta Šarapova i četvrta Kvitova će šesti put igrati jedna protiv druge, a Ruskinja vodi u međusobnim duelima sa 3-2. Plasmanom u finale, Marija Šarapova će postati prva teniserka sveta, a i osvetiće se Kvitovoj za poraz u finalu Vimbldona 2011. godine

*LINK - Tenis

VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije - Tenis

Tenis - VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije

Iako je u finalu turnira u Tokiju savladala Karolinu Voznjacki, Ana Ivanović nije napredovala na VTA listi, za razliku od Dankinje.

Zatišje na ATP listi - Tenis

Tenis - Zatišje na ATP listi

Poslednja ATP lista nije donela bitnije promene u odnosu na prošli ponedeljak, Novak je lider, a drugi srpski teniseri su zabeležili diskretne pomake.

Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru - Tenis

Tenis - Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru

Ana Ivanović je nadigrala Karolinu Voznjacki u dva seta u finalu Toraj Pan Pacifik opena u Tokiju i osvojila je četvrtu titulu u sezoni.

Sezona je završena za Azarenku - Tenis

Tenis - Sezona je završena za Azarenku

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka neće nastupati na preostalim turnirima u tekućoj sezoni zbog povreda.

Li Na završava karijeru - Tenis

Tenis - Li Na završava karijeru

Prva teniserka iz Azije koja je osvojila gren slem titulu, Kineskinja Li Na je najavila završetak profesionalne karijere.

Žreb Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Žreb Dejvis kupa

Žrebom Dejvis kupa, koji je održan u Dubaiju, odlučeno je da se u prvom kolu naredne godine sastanu Srbija i Hrvatska.

Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju - Tenis

Tenis - Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju

Ana Ivanović je zabeležila novu pobedu u Japanu, savladala je Nemicu Anđelik Kerber u dva seta, rezultatom 7:5, 6:3 i izborila mesto u finalu VTA turnira.

Ana najzad savladala Šafarovu - Tenis

Tenis - Ana najzad savladala Šafarovu

Ana Ivanović je izborila polufinale VTA turnira u Tokiju, nakon što je zabeležila prvu pobedu u poslednjih šest duela sa Čehinjom, Lusi Šafarovom.

Ana savladala Azarenku u Japanu - Tenis

Tenis - Ana savladala Azarenku u Japanu

Ana Ivanović je izborila plasman u četvrtfinale turnira u Tokiju, nakon što je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4.

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.