08/06/2012 - 19:16 - Updated 08/06/2012 - 21:20

Novak odličan, Federer loš

Novak odličan, Federer loš - Tenis
DPPI

Novak Đoković se pobedom u tri seta, 6:4, 7:5, 6:3, osvetio Rodžeru Federeru za prošlogodišnji poraz, takođe u polufinalu Rolan Garosa

Federer je prošlogodišnjom pobedom prekinuo fantastičan niz od 43 uzastopne pobede Novaka Đokovića, ali 2012. godine nije uspeo da, kako je i sam rekao misleći na "Novak Slem", pokvari slavlje najboljeg tenisera sveta.

U neugodnim vremenskim uslovima za igru, Federer je kapitulirao na Filip Šatrije terenu, a Novak Đoković je nastavio pohod na četvrti uzastopni Gren Slem trofej.

Mnogo se očekivalo od reprize polufinala Rolan Garosa iz 2011. godine, ali Federer nije bio na visini zadatka. Čak 46 neiznuđenih grešaka je napravio Švajcarac, dok je najbolji teniser sveta napravio samo 17.

Start meča je bio odložen zbog prolaznog pljuska, koji je počeo tokom zagrevanja igrača, ali kompletan meč je odigran u kontinuitetu uprkos lošoj vremenskoj prognozi.

Nakon dobrog starta i dobijenih servis gemova, Federer je napravio prvi korak u petom gemu, mučeći Novaka furioznim forhendima Švajcarac je napravio prvi brejk.

Podjednako brzo kako je Fedreru proradio forhend u petom gemu, tako je taj udarac potpuno nestao u sledećem gemu i Novak je vratio brejk. Novu priliku je imao Novak u osmom gemu, udarci Federera su izlazili iz terena i na 30:30, Novak sa dva poena oduzima servis Švajcarcu.

Osvajanjem prvog seta Đoković je letargično ušao u drugi, dozvolivši Federeru da zaboravi prvi set i na samom startu drugog povede sa 3:0.

Delovalo je da će Fedrer izjednačiti rezultat u setovima, ali je onda usledila prava revija brejkova i Novak je brzo smanjio na 3:2, da bi Švajcarac brejkom povećao prednost koju Srbin sustiže novim ribrejkom. Vratio se Novak u set na 4:4, ali je lošom selekcijom udaraca dozvolio protivniku da brejkom dođe na prag osvajanja drugog seta. I u desetom gemu Novak pravi brejk, izjednačava na 5:5. Propuštene prilike potpuno su psihološki izbacile iz takta Federera, tako da je u preostala dva gema Đoković samo držao lopticu u igri, a Švajcarac je odradio posao za Novaka. Posle 87 minuta igre srpski teniser imao je velikih 2-0 u setovima (7:5).

Imao je nakon dobijena dva seta Novak veliku psihološku prednost početkom trećeg, ali i Federer nije imao šta da izgubi više. Švajcarac je ostao smiren na startu, uspeo je da dobije prva dva servis gema, ali ne i treći. Đoković je sačekao svoju priliku i, iako je dve vezane brejk šanse propustio, izborio se za treću koju je pretvorio u vođstvo od 4:2.

U nastavku meča srpski teniser je dobio preostala dva servis gema i u velikom stilu se izborio za nedeljno finale i priliku da osvajanjem četvrog Gren slema zaredom uđe u istoriju tenisa, kao prvi igrač u poslednje 43 godine kojem je to pošlo za rukom. Novak u nedelju igra svoje prvo finale Rolan Garosa.

*LINK - Tenis

Jelena ubedljivo do trećeg kola, hrabri Lajović poražen  - Tenis

Tenis - Jelena ubedljivo do trećeg kola, hrabri Lajović poražen

Jelena Janković je u dva seta savladala Cvetanu Pironkovu, a Poljak Jirži Janovic je posle četiri seta elimisao sa US Opena debitanta Dušana Lajovića.

3.dan US Opena: Dušan Lajović na Eurosportu - Tenis

Tenis - 3.dan US Opena: Dušan Lajović na Eurosportu

Dušan Lajović danas izlazi na terene Flašing Medousa, za prolazak u drugo kolo Otvorenog prvenstva Amerike igraće protiv Jiržija Janovica iz Poljske.

Federer lako do drugog kola, Ferer nadigrao Džumhura - Tenis

Tenis - Federer lako do drugog kola, Ferer nadigrao Džumhura

Rodžer Federer se u prvom kolu Otvorenog prvenstva Amerike sastao sa Marinkom Matoševićem, koji ni u jednom trenutku nije zapretio Švajcarcu.

Tinejdžerka Belis eliminisala Cibulkovu, Krunić u drugom kolu - Tenis

Tenis - Tinejdžerka Belis eliminisala Cibulkovu, Krunić u drugom kolu

Devojčica od 15 godina, Katerina Belis je savladala bivšu finalistkinju Dominiku Cibulkovu, a Aleksandra Krunić je takođe izborila plasman u drugo kolo.

Novak protutnjao do drugog kola US Opena - Tenis

Tenis - Novak protutnjao do drugog kola US Opena

Novak Đoković je ekspresno izborio plasman u drugo kolo US Opena pobedom nad Dijegom Švarcmanom u tri seta, rezultatom 6:1, 6:2, 6:4.

Jelena slavila u srpskom derbiju u Njujorku - Tenis

Tenis - Jelena slavila u srpskom derbiju u Njujorku

Jelena Janković je pobedila Bojanu Jovanovski u prvom kolu US Opena, posle 70 minuta igre iskusnija Srpkinja je slavila pobedu rezultatom 6:2, 6:3.

Šarapova silovita na startu, Halep i Venus prokrenule - Tenis

Tenis - Šarapova silovita na startu, Halep i Venus prokrenule

Ruskinja Marija Šarapova je savladala zemljakinju Mariju Kirilenko rezultatom 6:4, 6:0, dok su Simona Halep i Venus Vilijams imela mnogo teži posao u prvom kolu

2.dan US Opena: Ana Ivanović i Damir Džumhur na Eurosportu - Tenis

Tenis - 2.dan US Opena: Ana Ivanović i Damir Džumhur na Eurosportu

Drugi takmičarski dan na terenima Flašing Medousa, otvara Ana Ivanović, čiji meč sa Amerikankom Riske će direktno pratiti Eurosport, po okončanju četvrte etape

Poslednji Gren slem u sezoni - US Open - Tenis

Tenis - Poslednji Gren slem u sezoni - US Open

Eurosport će intenzivno, direktnim prenosima, pratiti poslednji Gren slem u sezoni 2014, koji se održava od 25. avgusta do 8. septembra.

US Open: Plan prenosa 1. dana na Eurosportu - Tenis

Tenis - US Open: Plan prenosa 1. dana na Eurosportu

Danas počinje poslednji Gren slem u sezoni, a takmičarski dan će zatvoriti Novak Đoković, koji se u prvom kolu sastaje sa Švarcmanom iz Argentine.