11/06/2012 - 14:14 - Updated 11/06/2012 - 14:34

7. kruna za Kralja šljake

7. kruna za Kralja šljake - Tenis
Reuters

Rafael Nadal je odbranio titulu šampiona Francuske u tenisu pobedom nad Novakom Đokovićem u četiri seta, 6-4 6-3 2-6 7-5

Rafael Nadal je vodio sa 2:1 u setovima, a u četvrtom setu Novak je vodio sa 2:1 uz brejk prednosti.

Međutim, Rafael Nadal je na samom startu današnjeg programa finala Rolan Garosa, oduzeo servis Đokoviću.

Novak Đoković je napravio nekoliko neiznuđenih grešaka, otežano se kretao, a servis nije bio njegov adut.

Nadal je igrao povučeno iza osnovne linije, igrao je defanzivno vraćajući Novakove udarce i čakajući greške. Uspeo je da stigne do brejk lopte, a onda je Španac imao sportsku sreću na svojoj strani, kada je loptica zakačila nec i prešla u novakov deo terena, Đoković je stigao da je vrati u polje ali je usledio viner Nadala koji mu je doneo brejk i izjednačenje u četvrtom setu (2:2).

Drugi gem današnjeg programa je takođe pripao Špancu, bez izgubljenog poena, ali je Đoković sačuvao smirenost i uspeo je da izjednači na 3:3.

Nadal je bio neumoljiv na svom servisu i ponovo je bez problema osvojio servis gem (4:3). Novak se izborio sa pritiskom, ali nikako nije mogao da pronađe rešenje za servis rivala.

Ponovo je počela kiša koja je više smetala Novaku, a Nadal je osvajanjem još jednog servis gema bez izgubljenog poena stigao na prag pobede. Usledila je pauza od nekoliko minuta zbog kiše, ali je meč brzo nastavljen. Novak je osećao ogroman pritisak, ali je uspeo da odigra odlično kada je bilo najpotrebnije. Veliku šansu srpski teniser je imao u 11. gemu, stigao je do 30:30, ali je onda napravio dve greške i Španac je ponovo stigao na gem od titule.

Đoković nije uspeo da se izvuče, a Nadal je stigao do pobede, nakon što je srpski teniser na meč loptu napravio dvostruku servis grešku.

To je španskom teniseru rekordna sedma titula na pariskoj šljaci pošto je sada prestigao legendarnog Bjerna Borga. Bio je ovo 33. međusobni duel Srbina i Španca, i 19. pobeda Nadala.

*LINK - Tenis

Ana Ivanović izborila četvrtfinale u Pekingu  - Tenis

Tenis - Ana Ivanović izborila četvrtfinale u Pekingu

Ana Ivanović je posle velike borbe savladala Nemicu Sabine Lisicki, u dva seta rezultatom 6:3, 7:5, čime se plasirala među osam najboljih na turniru u Kini.

Berdih zaustavio Troickog u Pekingu - Tenis

Tenis - Berdih zaustavio Troickog u Pekingu

Viktor Troicki nije uspeo da se plasira među osam najboljih na turniru u Kini, ali je osvojio nove bodove i od ponedeljka biće oko 140. mesta na ATP listi.

Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini - Tenis

Tenis - Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je izborio plasman među osam najboljih na turniru u Pekingu, pobedom u duelu sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom.

Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala - Tenis

Tenis - Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala

Ana Ivanović je ponovo dominirala na turniru u Pekingu, u dva seta Srpkinja je savladala Rominu Oprandi rezultatom 6:4, 6:2.

Troicki odličan na startu u Pekingu - Tenis

Tenis - Troicki odličan na startu u Pekingu

Viktor Troicki je još jednom po povratku na teren demonstrirao sjajan tenis, savladao je Mihaila Južnog u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Kini.

Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu

U svom prvom meču posle US Opena, Novak Đoković je uz dosta fluktuacija u kvalitetu igre došao do trijumfa u dva seta na startu turnira u Kini.

Preokret Marija za drugo kolo - Tenis

Tenis - Preokret Marija za drugo kolo

Britanac Endi Mari je morao da odigra tri seta u duelu sa Jiržijem Janovicem i posle preokreta zabeleži pobedu.

Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić   - Tenis

Tenis - Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić

Ana Ivanović je ubedljivo startovala turnir u Pekingu, savladala je Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, rezultatom 6:2, 6:1.